Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Post autor: Daw »

KillerShrew pisze:Witam,

Dopiero zaczynam przygodę z WFB, udało mi się bardzo okazyjnie dorwać trochę figurek do VC. Czuje się lekko zagubiony w zasadach i mam kilka pytań.

1) Czy na turniejach obowiązuje zasada WYSIWYG? Czy tylko na oddziałach, czy również na bohaterach? Jak mam metalowy blister vampire lord'a, to jak mam np zaprezentować na nim jakiś blood line, albo item (np. helm of commandement)? Skąd mam wiedzieć jak właściwie wygląda dany przedmiot/banner?
2) Czy wymagane jest wystawianie tylko figurek produkowanych przed GW, czy np można dorzucać figurki innych producentów (np. Mantic Games)? Niektóre figurki GW są po prostu albo dużo droższe, albo brzydsze, albo i jedno i drugie ;)
3) Czy w pudełku GG są great weapons, czy tylko 1h + shield i trzeba konwertować?

Pozdrawiam,
KS
Sytuacja wygląda następująco. Na lokalnych turniejach nie ma wymogu pomalowanej armii przez co Wsywyg równiez nie ma racji bytu. Na turniejach w Polsce możesz używać figurek innych firm (wyjątkiem są turnieje klasy GT organizowane przez GW ale to akurat poza naszym krajem). Gwardia plastikowa ma możliwość uzbrojenia zarówno na hw+s lub gw (jak będziesz ją sklejał na gw to mogę od Ciebie odkupić bitsy czyli tarcze i bronie ;) ).
Ja na characterach mam wswyg ponieważ albo dobrałem odpowiednie modele albo mam takie konwersje w uzbrojeniu jak np. Vampir z Sartosy ma taki nietypowy czepek więc to jest dla mnie helm of comandment z założenia i wystawiam ten model awsze jako Lorda. Mój hellsteed (w galerii) ma zarówno dragonhelm, belefire spike oraz tarczę - tak jak w ropie - to oczywiście optymalne zestawienie ludków.


Tak swoją drogą to kiedyś żeby zagrać na turnieju trzeba było mieć wsywyg oraz pomalowaną armię. Teraz to pierwsze jest rzadko przestrzegane (najwyżej dostaniesz kilka punktów na masterze mniej), a drugie jest to kwestia dość dyskusyjna. Oczywiście spora ilość graczy ma pomalowaną całą armię ale zdarzają się ludzie (jak np. Ja na Bazylu), że wystawiają w absolutnie minimalnie maźniętych kolorach armię (w moim przypadku to były ciemne podstawowe kolory na ghulach). Aktualnie jest już pokaźna ilość ludków w mojej armii pomalowana ponieważ cały czas ich paćkam i coraz lepiej widać tą różnicę na stolę. To tak po krótce ;)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

WYSIWYG dotyczy przede wszystkim uzbrojenia
Nikt nie będzie się czepiał (albo nie powinien IMO) o to że w rozpisce masz Helm of Commandment albo Crown of the Dammed, a twój heros ma helm z jakims smokiem.
WYSIWYG: tarcze, great weapon, lance, zbroja. Blood Lines są nie do zaprezentowania (no oprócz Avatar of Death, Dread Knighta) nikt nie powinien się czepiać. Pomijam oczywiste kwestie konia z bardingiem.
Na oddziałach kwestia tego czy GG mają GW czy Hw+shield albo szkielety Włócznie.

Sztandary są uznanione. Ważne by był widoczny Command Group jeśli taki jest w jednostce, a czy na sztandarze masz rybke czy pipke namalowana to twoja sprawa może robić za każdy sztandar magiczny wedle twego uznania.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Kahen
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Kahen »

Ostatnio dostałem zamówionego z Rebela Wampira z familliarem. Jedynym minusem był brak nóg konusa. Pisząc dowiedziałem się, że nie są produkowane te figurki (był to familiar ze sztyletem tak samo wampiry.) i nie ma możliwości dostania brakującej części. Co mogę zrobić aby zastąpić brak nóg. Kolega zaproponował wciąganego przez bagno. Ja za to chciałem zrobić wyłażącego z kamienia. A jakie są wasze propozycje??

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Wrzuć fotę to podsunę jakiś pomysły.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Kahen
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Kahen »

http://guidestobuy.com/images/actionfig ... DFZB0L.jpg
Tu jest zdjęcie wampirów i familiara. Nie zwracajcie uwagi jedynie na laskę trzymaną przez konusa. Zamiast tego trzyma sztylet. Dziś spróbuję wrzucić zdjęcia takiego jak dostałem. Pozdrawiam.

Gibon

Post autor: Gibon »

Witam,

zaczynam dopiero z VC i czytałem AB, i przeczytałem, iż VC ma swoją magię Wampirzą Domenę. Jednak w AB nie ma o niej ani słowa. Są tylko jakieś Wampiryczne Moce co mogę przydzielać moim wampirom. Jest możliwe że mam AB z błędem ? Gdzie mogę się dowiedzieć coś o Wampirzej Domenie ?

Awatar użytkownika
Warlock
Chuck Norris
Posty: 426
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Warlock »

Powinieneś mieć zaraz po wampirach w bestiariuszu. Zobacz dokładnie, strona po stronie. Powinieneś miecz czary wypisane.
"Spam jest sztuką, której nikt nie potrafi zrozumieć" - Anyix

"Pan Bóg nie gra w kości" - Albert Einstein

"Bo gra w Warhammera!" - Sa!nt

Gibon

Post autor: Gibon »

Sprawdzałem strona po stronie i nie ma! W spisie treści nawet tego nie zaznaczono.

Jest kolejno:
1. Bestiariusz
2.Wskrzeszenie umarłych
3. Zdjęcia "jak malować swoją armię"
4. Wampiryczne Moce
5. Artefakty śmierci
6. Lista armii

i koniec.... o Domenie Wampirów jest tylko wspomniane, że takowa jest. W magicznych przedmiotach też jest napomknięte, ale w AB nic nie widać.


I jeszcze jedno pytanie jak już założyłem temat. Też nie mam wyjaśnienia w Zasadach głównych "Nieumarły", na czym polega ta zasada ?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Magia Wampirów jest zaraz po opisie Nekromanty.
S.38 ang. podręcznika.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Gallanomen pisze: I jeszcze jedno pytanie jak już założyłem temat. Też nie mam wyjaśnienia w Zasadach głównych "Nieumarły", na czym polega ta zasada ?
str. 33 Księgi Armii

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

kur... człowieku po ch** nowy temat?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Mam pytanko,

Grając towarzysko, albo na lokalach wystawiam 1-2 klocki GG po 30 chłopa. Tylko że to małe punkty koło/poniżej 2k punktów.

Jak wystawiacie GG na dużych turniejach, gdzie obowiązują zasady Euro?
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Regenia, genia, genia... 30 to naprawdę maks(z hw+sh), z gw zmieszci się 28. Dwiema gwardiami się ciężko gra - trzeba mieć ogarnięte właściwie wszystko na stole, żeby umieć grać dobrze dwiema gwardiami. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

jeśli na Euro wstawi się drugi kloc Gwardii, to raczej nie będzie potrzebnych punktów na Wrathy/Varga/Duchy
jednak ~450pkt piechotą nie chodzi...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

grałem kilka bitew na 2 gwardiach na EURO bez rewelacji, ale zawsze mnie kręcil widok 2 kloców GG z dwurakami, mało jednostek wówczas wchodzi o Rarach można zapomnieć bo trzeba mieć hero kumatych +BSB jakiś
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Ile potrzebuję mieć generalnie Ghuli, a ile zombiaków, w armiach tak około 2500-3000pkt? nie chodzi mi konkretnie o rozpiske tylko raczej o pomoc przy planowaniu zakupów:)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Jeśli chodzi o ghule to jak dla mnie na te punkty absolutne minimum to 60 sztuk, a najlepiej około 90. Jeśli zaś chodzi o zombie które rozumiem będziesz chciał raczej stawiać czarem niż włączać je do rozpisek to jak dla mnie 30-40 spokojnie starczy.

Jeśli chodzi o zakupy to polecam Tobie jednak truposzy od Mantic Games bo za takich 60 ghuli od GW zapłacisz koło 400 zł za nówki

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Pytanie czy będziesz grał na ETC czy zwyczajnie wg. podręcznika razem ze scenariuszami. Jeśli ze scenariuszami to zdecydowanie polecam Ci zrobienie jakiegoś klocka szkieli ze Sztandarem oraz zaopatrzyć się musowo w BSB i Gwardię/Black/Blood Knightów. Bez sztandarów nie dasz sobie rady na scenariuszu B&G.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

grając na samych ghulach w corach: podziel ilczbę punktów na jaką chcesz grać na 4 (czyli 25%) a potem na 8 (tyle kosztuje ghul) i masz piękną okrągłą liczbę :) a jak nie to zaokrąglij do pełnej liczby w GÓRE!

ja np. posiadam 90 ghuli :) wszystkie GW :) (z allegro)

jeśli chodzi o zmombie jak nie chcesz grać ta super turbo wyjebanej rozpie* to wystarczy ci 20


* super turbo wyjebana rozpa:

potrzebujesz 400 zombie, 20 ghuli i kilku herosów :)
no więc tak:

robisz klocek 300 zombie, klocek 20 ghuli w niem siedzi lord z hełmem shadowem i necromanta ze staff of domination :)
robisz dwa klocki po 50 zombie :)

ustawienie:
:twisted: - zombie duże

:evil: - zombie małe

:roll: - ghule

---- :twisted: ----
:evil: :roll: :evil:

duze zombie wysatwaisz po 15 w szeregu i miłej zabawy :) stajesz przy końcu planszy tak zeby ghule sie prawie stykały z koncem planszy po twojej stronie i czekasz az coś wjedzie w duze zombie :) a wtedy wjeżdzasz do combatu 2 pozostałymi i stoisz i wskrzeszasz :) a i jeszcze mozesz sobie zrobić 2x 10 Bloack knightów do omiatania śmietnika przeciwnika i do kontrszarż :) REMIS ZAWSZE MASZ!!!

taktyka: jak cooś sie wpierdoli w duze zombie dajesz im 7 WS i brzytwe wiecej im nie trzeba a zezaja asz miło :) a jak przegrasz combat o 10 to zaden problem :) a no i oczywiście ty wskrzeszasz sie ciągle!!!
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

1. Zombie mogą mieć sztandar więc do blood and glory mogą być ostatecznie
2. Myk z Shadow i Zombie spalony, obecne FAQ mówi o Ld z profilu więc nic to naszym zombiakom nie zmienia i tak mają S2 :)

Pomijając Scenariusz Blood and Glory na 2400 600ptk musi być w CORE, więc to jest 75 Ghouli. 40+35 z Ghastami to 616 ptk.
+coś do dowskrzeszania. Dobrze koledzy piszą tak 80-90 Ghouli na standardowe gry powinno wystarczyć.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ