Studio "Czarny Kot" Galeria Jankiela i Yudo

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Galeria Jankiela

Post autor: Rasti »

Fajowe elfy. Mnie również interesuje ta trawka ;)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

No niesamowite, gratuluję pomysłu. Teraz już wiem na czym się wzorować przy malowaniu moich HE. :D =D>
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Super te HE ! Świetna kolorystyka. Gratulacje !
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

FaFoFa
Plewa
Posty: 9

Post autor: FaFoFa »

Normalnie nie przepadam za HE ale te u Ciebie naprawdę czapki w głów! No i ta furmanka rewelacja, gratulacje.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Niestety foty są słabe - robione na szybko tuż przed wysłaniem figsów na DMP.
Kolory to:

heavy brown z vallejo extra opaque (zbliżony do graveyard earth, tylko o niebo lepiej kryje) + skull white z GW
scaly green, hawk turquoise, skull white (wszystko GW)

w ogóle polecam serię extra opaque z vallejo - farbki citadel foundation są dużo gorsze, mniejsze, szybciej zasychają i więcej kosztują

static grass to swamp tuft z army paintera. Na pierwszy rzut oka wygląda na mało opłacalną inwestycję (chyba 30 zeta za małą paczuszkę), ale jedno opakowanie starczyło na całą tą armię i jeszcze trochę zostało. To gotowe krzaczki - odkleja się kępkę od folii i przykleja w całości.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Jedyne do czego można się przyczepić, to niedomalowane krawędzie na tych piaskowych kamieniach. No i czarne sztandary to też nie mój gust. Reszta jest super. Kolorystyka - rewelacja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Niestety. Z tymi kamieniami to głupia sprawa wyszła - w ostatniej chwili Aga stwierdziła, że fajnie by było takie zrobić na każdej podstawce no i w trakcie tego szybkiego dorabiania jakoś umknęło nam pomalowanie brzegów.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Gomrund
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Gomrund »

Najlepsze Haje jakie widziałem. Sam zacząłem się bawić w malowanie i ten pomysł kolorystyczny bardzo mi się podoba. Będę próbował co nieco skopiować, ale będzie ciężko początkującemu :(
Kokesz pisze: No i czarne sztandary to też nie mój gust.
A ja uważam że bardzo pasują i robią dodatkowy klimat - brawo.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Naprawdę fajne elfiaki =D> =D> =D> . Turkus imo bardziej pasuje kolorystycznie niż błękit. Ciekaw jestem , na ile mroczniejsza byłaby ta armia, gdyby pomalować ją na czarnym podkładzie...

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Zdjęciu drugie, typ po środku -> bardzo ładny =D>

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

HE bardzo fajne zarówno pod względem kolorystyki jak i wykonania :) Osobiście nie podobają mi się tylko 2 rzeczy - włosy i drewniane elementy. Na zdjęciach wygląda to jakby wszyscy mieli włosy w tym samym kolorze, do tego przejechane tylko bazowym odcieniem + jedno rozjaśnienie. Łuki z kolei sprawiają wrażenie w ogóle nie rozjaśnionych, to samo drzewce broni.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Armia wygląda jednolicie i schludnie, ale zachwyty IMO trochę przesadzone. Niektóre elementy bardzo ładne - np. gemmy, ale niektóre tak sobie np. włosy i drzewca/łuki wyglądają na monokolory. No i nadlewki gdzieniegdzie się uchowały.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

db100
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: db100 »

rzadko komentuje ale urywa jajcole
Galeria : http://picasaweb.google.pl/111482416722908443131
Usługi : http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=25816
CoolMini : http://www.coolminiornot.com/artist/DeCha

=====================================================================
Bretonia -> 3k -> aktualnie ostre baty
Beastmen -> 1k -> jeszcze większe baty niż jak gram bret'ą :]

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Zacne te elfiszony. Gratulacje dla obojga farbowników.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Jankiel z braku czasu narazie nie maluje, za to ja wciąż popełniam jakieś nowości :)

Dreadfleet:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Fajny dreadfleet. Jednak najbardziej rzuca się w oczy monotonia widmo okrętu. Ja bym przy nim pokombinował, za nudny jest teraz. Reszta jest ok . =D>

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

wszystko miało być jak w podręczniku. Nie było jak kombinować :/
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Może jakąś poświatę dodać? w końcu to okręt widmo ;)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

pod-ręcz-ni-ko-wo. Ma być taki - jest taki. Nie maluję dla siebie, tylko na zlecenie :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Izma
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Izma »

Piekne te statki :) Podoba mi sie lustro wody i fale. Ile zajmuje pomalowanie jednego modelu? Zdarzyło Ci się pomalować kiedyś figurkę inaczej niż życzył sobie tego klient?

ODPOWIEDZ