VIII edycja

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Re: VIII edycja

Post autor: Laik »

Tak jak Krassus zauważył – w tym momencie i tak utykał w oddziałach piechoty ale teraz mając dodatkowe D6 trafień może ich po prostu wybić – bo z pewnością wytrzyma on ataki każdej piechoty – w sumie to raczej piechota będzie testowała stubborn co turę.

Pamiętajcie też że oddawanie z drugiego szeregu działa tylko od frontu:D(co prawda przeciwnik może się odwrócić po walce frontem do przeciwnika(z testem LD lub nie) ale nie jeżeli ma go z 2 stron – co przy praktycznej możliwości braku obcinania marszu daje Wildom szansę(tym bardziej że nic co nie ma większej inicjatywy ich nie zaszarżuje…)

Podoba mi się nowe „proksimity” – w 3 calach od regimentu bohater ma look out sir – działa to tylko na 4+ ale jest przyjemne bo obejmuje każde strzelanie. Stubborn w lasach dla skirmishu i pojedynczych ohaterów też nie jest zły
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

WitchHunter pisze:booka można przeglądać w sklepie przecież, jak kogoś interesuje to idzie do sklepu i czyta sobie
no chyba że angielski jest barierą, więc rozumie poddenerwowanie Piotrasa :D
angielski bariera nie jest, ale odległość 80-120 km do najblizszego sklepu z tego typu artykułami juz jest. Nie kazdy mieszka w uber mieście.

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

myślałem, że będzie gorzej,
myślę, że w 8 edycji welfy więcej zyskają niż stracą. nie chce mi się pisać dlaczego, bo znam tylko kilka zasad, z którymi WE będą się musiały liczyć.

czas kupić treekiny^^

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Ja mam 4 tree kiny i 25 eternali;) wiec nic mi nie brakuje;)

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

mi brakuje jeszcze 6 treekinów :mrgreen:
Kuźwa nie dość że to w pkt drogie to jeszcze modele w cholere dużo kosztują :(
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

nie tak dużo to spore modele są...

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Z dryad będziesz miał to dobre a z 5edycyjnych juz w ogóle wypas po przeróbkach oczywiście:)
Ostatnio zmieniony 28 cze 2010, o 18:18 przez MAĆKO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Spam wyciety. Ogarnijcie sie chłopcy. Jak ktos nie ma nic do powiedzenia, to niech do jasnej cholery nic nie mowi.

Jesli chodzi o VIIIedycje, to choc nie wiem jeszcze, co przyniesie errata, a opierajac sie tylko na pobieznej znajomosci RB stwierdzam, ze nie jest chyba tak zle. Powiem wiecej - keidy mysle o swoch trzech armiach (WE, O&G, VC) i probuje skladac pierwsze rozpy, to najsensowniejsze (tak mi sie wydaje) rzeczy wychodza mi wlasnie dla WE.

W sumie mysle sobie, ze Driady wcale nie sa zle. Sa wrecz dalej zajebiste. Tyle ze teraz bedzie trzeba wystawiac wieksze oddzialy. Narazie mysle o 3x 12 w dwoch szeregach po 6. Taki oddzialik to tylko 144pkt a praktycznie zawsze laduja przeciwnikowi na wstepie 18AS4. Same nie gina łatwo dzieki ws4, T4 i Wd5+. Z oddzialami, ktore maja T3, moga spokojnie walczyc i wygrywac. A jesli w poblizu jest generał z Ld10 i BSB, to juz w ogole jest calkiem spory luz.
Sadze tez, ze rade dawac beda Wardancerzy. Teraz przychodza zle czasy dla niektorych herosow, bo ile by nie zabili wroga, zawsze znajdzie sie ktos, kto im odda. A tu Wardancerzy maja mocny argument - Kiling Blow. Gdyby wystawic ze 2-3 oddzialy po 5-7 tancerzy to koszt do przezycia, a zagorzenie dla przeciwnika - znaczace. Mysle, ze teraz MSU bedzie sie w przypadku WE jeszcze lepiej spisywac.
Zaczynam watpic w treemany - nie dosc, ze bound zuzywa teraz kosci czarowania, nie dosc, ze maszyny trafia bez mierzenia i to czesto z lepsza sila, to plomiennych zabawek nie ubyło. Jest to tym gorsza wiadomosc, ze spodziewam sie, ze teraz nie bedzie terenow zaslaniajacych pole widzenia, wiec grubasy nie beda sie mialy gdzie schowac.
Z treekinami to sie jeszcze wyjasni - sa w pyte drodzy ale maja potencjał. Na pewno opcja warta wyprobowania.
Najwieksze obawy mam do fastów - mysle, ze ich era powoli mija. W walce beda ginely jak muchy a wystawiac drogie fasty tylko po to, zeby probowac sie dobic do maszyn - niekoniecznie dobry deal.
Mysle, ze fajni teraz beda scouci. Moga sie wystawiac 12" od przeciwnika (nie musza byc za zadnym terenem) i moga strzelac po marszu. To sa znaczace boosty. Myle, ze scouci przejma w kilku kwestiach role fastów.

Najbardziej martwia mnie scenariusze. Ogolnie sa bardzo fajne. Naprawde jestem zaskoczony ze udalo sie GW wymyslic sensowne (na pierwszy rzut oka) scenariusze bitew. Trzymam kciuki (i bede lobbowal za tym) zeby weszly do uzycia turniejowego.
Ale dlaczego mnie martwia scenariusze? Bo jeden z nich wymaga oddzialu 20 modeli piechoty ze sztandarem, zeby zajac wieże. To dla elfów bedzie ciezka sprawa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Najbardziej martwia mnie scenariusze. Ogolnie sa bardzo fajne. Naprawde jestem zaskoczony ze udalo sie GW wymyslic sensowne (na pierwszy rzut oka) scenariusze bitew. Trzymam kciuki (i bede lobbowal za tym) zeby weszly do uzycia turniejowego.
Nie liczyłbym na to - są słabe. Daleko im do tych z 40K, gdzie zupełnie zmieniają warunki zwycięstwa. Te stanowią ledwie delikatne urozmaicenie i są bardzo podobne do scenariuszy z 6 edycji, nie wykorzystywanych na turniejach
Z treekinami to sie jeszcze wyjasni - sa w pyte drodzy ale maja potencjał. Na pewno opcja warta wyprobowania.
Prawie 400 pts za 6 tylko po to, by wypłacić 18A z S5? Wciąż sporo rzeczy ma płonące ataki. Ot, choćby z bannerka za 10 pts.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

W powszechnym zachwycie nad treekinami nie zapominajcie że są flammable co w połączeniu z commonowym bannerem dającym flaming ataki za 10 pkt nie wygląda zbyt kolorowo.

Driady fajne są bo mają 6 inicjatywy, o ile się opis ASFa dla HE jakoś nie zmieni to będą kroili tą armię że miło.

Co do scernariuszy - jestem za, dzięki temu rozpiski powinny być bardziej zbalansowane.

Mimo wszystko będę myślał o alterach - tylko nie z GW niestety - na szczęście powraca małe proximity, no i mają stubborn w lesie:)

Tak jak Bless uważam że będziemy grali na jeszcze większym spamie małych jednostek, kanapki powinniśmy robić lepsze(tu mam trochę większą wiarę w wildów).
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Jankiel pisze: Nie liczyłbym na to - są słabe. Daleko im do tych z 40K, gdzie zupełnie zmieniają warunki zwycięstwa. Te stanowią ledwie delikatne urozmaicenie i są bardzo podobne do scenariuszy z 6 edycji, nie wykorzystywanych na turniejach
No coz, zupelnie sie z Toba nie zgadzam w tej kwestii, ale jeszcze wiele testow przed nami. Chcialbym, zebysmy to przynajmniej sprawdzili.
Prawie 400 pts za 6 tylko po to, by wypłacić 18A z S5? Wciąż sporo rzeczy ma płonące ataki. Ot, choćby z bannerka za 10 pts.
18Ataków + 6 (jesli wszystkie treekiny przezyja ataki wroga) autohitów z S5 za Stompa. A ze sa flejmingi...no, są. Nawet jesli jest sztandar za 10 pkt to jeszcze nosic go musi jakis sensowy oddzial, bo smiecie to beda mialy problem zeby przebic Ws4, T5 , Sv4+ i Ward 5+. Wiekszym problemem sa krasiowe klopy, ale cóz... z dwarfami zawsze bylo pod gorke. Wiadomo, ze na wszystko sa kontry, ale tez trzeba umiec unikac zagrozen dla swojego oddzialu.

Oczywiscie od Treekinow lepsze sa Trolle, ale jak sie nie ma co sie lubi...
Obrazek

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

ja się zastanawiam jak to będzie z truelosem.
driady już tak ładnie nie będą screenować.

stubborn dla jednostek w lesie bardzo mi się podoba, trochę boje się, że podobno las nie będzie przesłaniał losa.
gdzie my schowamy magiczki?

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Ale taki sztandar moze nosić tylko jedna jednostka wiec byle jej unikać ;) Poza tym płonace ataki też nie są na tyle uniwersalnym bajerem żeby były często widywane w rozpiskach turniejowych ;)

TLOS Moim zdanie będzie słabym rozwiązaniem. Kiedy wszystko było umowne czyli że przez las nie widać tip wszystko było git ;) IMO będzie to zbytnie udziwnienie ;) A magiczki zawsze można jeszcze schować to łuczników :D
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

doszły mnie słuchy, że nie będzie look outa?

mogę się mylić, ale jeśli nie będzie to robi się troche kiepsko.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Jesli heros jest do 3" od jednostki tej samej wielkosci co on, ktora ma minimum 5 modeli (rank and file - tylko champion nie liczy sie jako r'n'f) ma Look out sira. Look out dziala od kazdej broni zasiegowej (takze armaty, templejta, itp). Na 4+ obrazenia ida nie w herosa, ale w oddział.
Jesli heros jest w jednostce tej samej wielkosci co on a jednostka ma min 5 modeli r'n'f, to ratują go na 2+ (od templejtów, bo strzelanie oparte na Bs trafia w oddzial dopoki ten ma min. 5 r'n'f).
Jesli heros jest wiekszy od jednostki, albo jednostka nie ma 5 modeli r'n'f to nie ma lookouta.

Trzeba zacza malowac pieszych herosów... Akurat WE to nie dotyczy, ale w orkasach mam tylko (wsrod wojownikow): dwoch herosow na dzikach, jednego na wyvernie i jednego na rydwanie... A kawalerii orkowej raczej nie widze w tej edycji, wiec wojownikow trzeba bedzie przerzucic na piechotę.
Obrazek

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Nie jest tak źle jak myślałem, dzięki Bless. Era czarnych orków w końcu nadejdzie..
Bohaterzy na orłach, może nawet jeleniach staną się bardziej grywalni z powodu common magicznych przedmiotów oraz tego, że jeźdźcy mają staty mounta.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Różnica będzie taka żę nie ubiją nam orła/jelenia, bohater będzie miał 1 ranę ekstra.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jak na moje oko dla WE zapowiada się tragicznie. Argumenty o ilości ataków 12 driad czy 7 wardancerów mnie po prostu śmieszą. Przecież siłą skirmiszu nie jest ilość ataków, tylko możliwość łatwego manewrowania krycia się i skrinowania. To jak bardzo uwalony teraz będzie skirmisz godzi w sens tej armii. Co nam po tych atakach jeśli każdy oddział z szeregiem i tak testuje stubborn i przetrzymuje nasz atak? Skauci będą fajni? Może jak ich mocno potanią. Jak już ich potanią co będą robili, cięli ruch i zbierali ostrzał, normalnie jaram się. Czarno to widzę. Poczekajmy do erraty i nowych army listów bo to co czytam teraz na forum o 8ed i porównuję do aktualnego booka WE to jedna wielka porażka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Czas zmienić armię na bardziej wygięta. Allegro czeka....
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

WoCh zaprasza. Mamy plaże, hotele i kobiety z większą ilością cycków, niźli kiedykolwiek widzieliście.

ODPOWIEDZ