Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Piotras »

Laik pisze:Widać mój obecny brak ogrania na wszystkie armie :)

heh, nie tylko Twój... :roll:

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

Mam pytanie do ludzi grających na masterach
Czy thunderstomp treemena ma magiczne ataki?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Nie, nie ma, bo ataki z deptania nie podlegają zasadom specjalnym, jakie ma model ( tak, eteryczny wampir zamieniony w smoka też ma niemagicznego thunderstompa, dziwne ale prawdziwe ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 783
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

Infernal Puppet pisze:Nie, nie ma, bo ataki z deptania nie podlegają zasadom specjalnym, jakie ma model ( tak, eteryczny wampir zamieniony w smoka też ma niemagicznego thunderstompa, dziwne ale prawdziwe ).
hola - skoro stomp, thunderstomp jest dodatkowym atakiem jednostki, modelu (wg RB) to dlaczemuż to nie miałby być magiczny skoro jednostka ma z bazy ataki magiczne, to i jej stomp, thunderstomp również powinien być magiczny ?

"ataki z deptania nie podglegają zasadom specjalnym" ?? - ok jeśli tak jest faktycznie to masz rację, ale nie mogę tego znaleźć ?? errata ? RB ?
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Errata do RB :
Q: Do Stomps or Thunderstomps benefit from any other special
rules, equipment or magic items? Or vice versa? (p76)
A: No to both questions.
Wiem, że dziwne, ale tak GW postanowiło :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 783
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

Infernal Puppet pisze:Errata do RB :
Q: Do Stomps or Thunderstomps benefit from any other special
rules, equipment or magic items? Or vice versa? (p76)
A: No to both questions.
Wiem, że dziwne, ale tak GW postanowiło :mrgreen: .
looooooooooooooool ... dziwne zachowanie ze strony GW - intuicyjnie każdy by tu popełnił błąd .... czuje sie zwałowany po tysiąckroć :(:(
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Tak ? To pomyśl co czuję widząc od 2 lat z górką niepoprawiony do tej pory zapis o demonach bez magicznych ataków w FAQ-u do WoCh-u :mrgreen: ...

Zresztą FAQ-u jest pełne takich dziwności ... Np. na rycerzy na pegazach nie działa KB. Na herosa na pegazie już tak.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Jaką nazwę mają dokładnie wildzi i wardancerzy w angielskim ab?
Wardancers / Wild Riders of Kurnous
czy jakoś inaczej?

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Dokładnie
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Witam na tym dziale.

Chciałbym zapytać skąd czerpiecie fluff do WE oprócz oczywiście army booków ?
Czy znacie książki fabularne (najlepiej w języku polskim) co przynajmniej zahaczają o długouchych w lesie ?

Awatar użytkownika
WitchHunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: WitchHunter »

Jak grać z OK?
są dość twarde, mają sporo siły.. Treemean staje się miększy niż normalnie
jak radzicie sobie z Mournflangami?
Ciężko wystrzelać im odziały bo są twarde i mają dużo W

pozdro

Awatar użytkownika
Mythal
Plewa
Posty: 9

Post autor: Mythal »

Mam takie pytanie.

Jednostka lekkiej kawalerii, która wybierze ucieczkę jako reakcję, może po zebraniu się w swojej następnej turze wykonać ruch, czyli obejść naszego niedoszłego oprawcę od boku i zasypać go jeszcze gradem strzał, tyle że z normalną kara za strzał po ruchu. A jeśli jest WE, nie ma tej kary bo Leśnicy po ruchu owej kary nie mają (zasada dla WE)?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Z nowymi ogrami gra się nam znacznie trudniej – w końcu nowy book jest znacznie lepszy niż poprzedni;).
Zasada jest jednak taka sama jak była – ostrzelać i zaszarżować w osłabione – pierwsza część planu jednak musi zostać zrealizowana ponieważ teraz ogry ubijają nasze modele znacznie łatwiej(przez to że jest ich znacznie więcej, mają mocniejszą magię i stompy…)

Polecam magię beast – dłuża włócznia bardzo pomaga zmiękczyć ogry przed walką, w life'ie dobrze działa też dwellers.

@mythal
Tak, glade ridersi strzelają po zebraniu bez kar za ruch.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

Czy można cisnąć hity z treesinging w walkę?

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

nie
xYz

VeXel
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: UK Doncaster

Post autor: VeXel »

Witam po raz pierwszy u WE wpadła mi dosyć pokaźna armia leśniaków w łapska i tu mam jedno z nurtujących pytań ,są jakieś konkretne opcje na smokowego lorda w leśniakach na format 2400? Oraz czy da się tym grać, niekoniecznie jako zamiatacz wszystkiego na stole lecz mocny wspomagacz do drzewka i driadek? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Nie grałem na smoku ale mogłoby to wyglądać tak:

Stone of Crystal Mere
Crown of Command
Dragonhelm
Sword of Might

(itemy na highbornie)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Przeniosłem z tematu turniejowego tutaj (aby tam nie śmiecić)
Kokesz pisze:W 5 bestii nie ma słowa o walce wręcz. Po prostu bonus do następnej swojej tury.

Chcesz mi powiedzieć, że jak wrzucę 5 z Bestii na hero z łukiem
To będę walić 7 (8 jeśli Alter) z siłą 6 ? i to jeszcze bez AS ?

Ostatnio zadałem pytanie właśnie dotyczące takiej kombinacji to otrzymałem przeczącą odpowiedź.
Bo jeśli jest odwrotnie to .... trochę się wkurwię :/

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 72#p845272
Tutaj link do dyskusji.

Jak jest naprawdę ?
Można czy nie ?
Wał czy legal ?
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Nie jestem mistrzem zasad, ale dodatkowy atak z AHW to co innego niż bonus z czaru. Współczynnik A jest takim samym współczynnikiem jak inne (WS, BS, T itp.). Skoro jest napisane, że bonus obowiązuje do początku kolejnej tury magi rzucającego, to czar działa w każdej fazie przez ten okres czasu. Analogicznie do zerówki z bestii czy czarów wzmacniających z magii ogrów. Wszędzie zapis czaru jest podobny. Nie rozumiem dlaczego zerówka miałaby działać nie tylko w walce, a 5-ka już tylko w walce bo modyfikuje ataki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Kokesz pisze:Nie jestem mistrzem zasad, ale dodatkowy atak z AHW to co innego niż bonus z czaru. Współczynnik A jest takim samym współczynnikiem jak inne (WS, BS, T itp.). Skoro jest napisane, że bonus obowiązuje do początku kolejnej tury magi rzucającego, to czar działa w każdej fazie przez ten okres czasu. Analogicznie do zerówki z bestii czy czarów wzmacniających z magii ogrów. Wszędzie zapis czaru jest podobny. Nie rozumiem dlaczego zerówka miałaby działać nie tylko w walce, a 5-ka już tylko w walce bo modyfikuje ataki.
Ok. Ma to sens - jak narazie to do mnie przemawia.

Co natomiast z siłą ?
Łuk ma S3 Bohater ma S4
5 daje bonus również +3 do siły.
Modyfikacja obu wartości czy tylko tej do CC ?
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

ODPOWIEDZ