ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Re: ETC 2012

Post autor: wenanty »

lohost pisze:Jesli mam "pod opieka" kolo 20 graczy i chce zrobic dla nich turniej to mam sie ogladac ktory z nich mnie podkabluje do skarbowki ze przyjalem pieniadze z wpisowego? Do czego to zmierza?
Może to zmierza do uczciwości i praworządności?
Jeśli jest się czego obawiać (Urząd Skarbowy), to może po prostu oznacza, że łamiesz prawo i nie powinieneś organizować takiego eventu? Dlaczego niby fakt, że robisz coś dla środowiska WFB, ma Cię stawiać ponad Iksińskim z non profitowej fundacji zabiegającej o donacje szpiku kostnego, który pisze sprawozdania finansowe i jest przejrzysty dla US? WFB jest o tyle ważniejsze od innych rzeczy, że naginanie zasad jest usprawiedliwione? Prawo reguluje także sytuacje, gdy jesteś prywatną osobą i chcesz wziąć od kogoś za coś jakieś pieniądze. Jeśli robisz to tak, że US mógłby się przyczepić - po prostu zmień wątpliwe metody lub nie rób tego.
lohost pisze: Ludzie(kilku) bije nas na forum miedzynarodowym, reszta to czyta mysli sobie rozne rzeczy, dlaczego nie znalazl sie nikt kto bronilby naszej imprezy. Nasze brudy zalatwiamy miedzy soba, tymczasem POLAK zawsze najchetniej dokopie swojemu najpierw, zamiast rozumiec tak jak pozostale nacje ze w kupie sila.
Dulszczyzna jest be. Bronienie kogoś bez względu na racje, ale przez to że jest z mojego kraju, to myślenie plemienne. To ta sama kategoria co niedostrzeganie niczego złego w nepotyzmie. No i tak się składa, że nawet z plemiennej perspektywy to nie są "nasze brudy", skoro impreza była z założenia organizowana dla wielu drużyn, z których tylko jedna była "nasza".

Na ETC nie byłem, TWF mnie nie interesuje, nie potrzebuję żeby Gorzów się mnie tłumaczył z czegokolwiek. Napisałem, bo przeczytałem treści, które nie podobają mi się. Komentarz wyłącznie poglądów cytowanego, nie sprawy.

Pozdrawiam z wysokości własnego nazwiska,
Tomek 'wenanty' Andruszkiewicz

EDIT: ortografy i literówki
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2012, o 10:21 przez wenanty, łącznie zmieniany 1 raz.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Dębek:
Avanti na forum ETC w temacie ceny rozpoczął chyba pieniacz Asger, z powodów, ktore wydają się dla mnie aż nazbyt oczywiste.
Asger już zbiera poparcie dla ETC w Danii z pomocą tego zrytego francuza, flejm ma służyć obniżeniu poparcia dla Polski. Szkoda tylko, że jeden dobrze znany wszystkim zagraniczny hejter, jest w stanie skłócić cały nasz naród :shock: :?
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Dębek pisze: mam nadzieję, ze wszystkie osoby, które pracowały przy tym evencie zarobiły na tym dostatecznie.
Oczywiście!
Wszyscy mają taką nadzieję!


Ja mam nawet nadzieję, że zarobiły legalnie i transparentnie
oraz że za parę dni przedstawią papiery i będą mogły swobodnie powiedzieć wszystkim "fuck you" tym samym kończąc tę nie sprzyjającą Polsce dyskusję :wink:

Tego im życzę.

Również kończę w tym temacie.


cheers :)
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

$ Lohost
nie wiem czy mam racje, poprostu to moje zdanie.
Pomimo że piszesz, ze zrozumiałes, treść postu brzmii wrecz odwrotnie.

ETC też mi zwisa i powiewa tak jak reprezentacja Polski w Piłce nożnej
Gdzie bedzie organizowana, kto pojedzie itp
Kibicuje, cieszę się że wygrywa to wszystko, czasem czytam/ogladam relacje, czasem rzuce okiem na wynik

Natomiast inna sprawa sie ma w przypadku kiedy ktoś merytorycznie lub nie szkaluje/pisze prawdę o Polsce i Polakach jako "złodziejach", okradajacych kolegów grajacych w te same hipki.
Tą sprawę powienien uciać organizator jak najszybciej, przedstawiajac sprawę nie na tym forum, nie w tym temacie (bo nie tłumaczy sie nam) ale na forum ogólnoświatowym battla.
Wszelkie pozostawianie domysłów, spekulacji powoduje, ze Asger czy kto za tym stoi rzucił kamieniem do studni, który nadal leci szukając dna.

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

lohost pisze: Wenanty, ile turniejow zorganizowales? Czy wiesz co wogole sie dzieje prawnie w momencie kiedy turniej ma wejsciowke? Czy rozliczasz sie z US, prowadzisz dzialalnosc, masz pracownikow czy cos? Bo staram sie zrozumiec Twoj tok myslenia i nie idzie mi.
Czyżbym widział stary jak świat erystyczny chwyt "nie znasz się to się nie odzywaj"? Taki, który znika krytykę niejasnego finansowania filmu, bo "żadnego nie nakręciłeś" czy partii politycznej, bo "żadną nie kierowałeś"? Ale co tam, odpowiem. Liczba zorganizowanych turniejów WFB: zero. Za to kilka lat szefowałem zarejestrowanemu klubowi fantastyki i współorganizowałem różne małe eventy, rozliczałem ksero, klubowe zakupy, składki.
lohost pisze: Jesli przyjac Twoje zalozenia, to zaden klub nie moze osiagnac dodatniego zysku z imprezy, niemoze pobierac skladek, wejsciowek itd. Turniej sam sie nie zaplaci za sale ani za cattering, jesli przyjmiesz kase robisz kp, aby wydac kase na potzrebne wydatki, robisz kw, wprowadzasz to do ksiegi, co do detalu, na koniec roku rozliczasz sie z tego w US. Zawiadamiasz GUS bo zgromadzenia tego wymagaja wlasnie, ktos to musi zrobic wszystko. Nawet jesli wyjdziesz non profit albo co gorzej ujemnie to i tak to wszystko powienienes zrobic.
Hej, wstrzymaj rumaka. Moje założenie jest tylko takie - należy przestrzegać przepisów. A Ty jak widać jednak wiesz, przynajmniej z grubsza, jak się to powinno robić. To skąd schizofreniczne pytanie, które zadałeś przedtem? Pozwolisz, że je ponownie przywołam - napisałeś "Jesli mam 'pod opieka' kolo 20 graczy i chce zrobic dla nich turniej to mam sie ogladac ktory z nich mnie podkabluje do skarbowki ze przyjalem pieniadze z wpisowego? Do czego to zmierza?". Otóż sam sobie odpowiedziałeś - powinieneś zrobić to poprawnie formalnie i zgodnie z zasadami, żeby nie musieć się obawiać owego podkablowania do skarbówki. Nie powinieneś organizować go na wariata, a potem drżeć przed donosem do US.
lohost pisze: Podejmiesz sie i pokazesz jak wyglada pierwszy turniej w Polsce legalnie pod wzgledem finansowym?
Chyba nie rozumiem pytania. Ale spróbuję odpowiedzieć. Legalny turniej wygląda tak, że organizator załatwia wszystkie formalności sam, w ramach statutowych możliwości stowarzyszenia non profit, którym włada. Albo dogaduje się z odpowiednią organizacją posiadającą możliwości organizowania takich eventów - bibliotekę publiczną, szkołę, dom kultury. Albo - jeśli dysponuje odpowiednimi środkami mogącymi zostać na to przeznaczonych - wynajmuje komercyjną agencję eventową.
Od naprawdę wielu lat organizuje się w Polsce duże konwenty fantastyki, z płatnymi wejściówkami, cateringiem, zorganizowanymi noclegami. Robią je zwykle stowarzyszenia non profit będące klubami fantastyki. Stowarzyszenia te rozliczają się z imprez z fanami, gdy pojawiają się wątpliwości. I oczywiście piszą finansowe sprawozdania. Na przykład TUTAJ opublikowane pierwsze z brzegu wyplute przez wujka Google sprawozdanie GKFu (organizują Nordcony - kilka dni w ośrodku wypoczynkowym dla kilkuset uczestników).
Niby dlaczego świat WFB ma być inny? Jeśli chcesz zrobić, jak dziwnie to nazwałeś, 'legalny pod względem finansowym turniej' a nie wiesz jak, to wystarczy zapytać tych, co wiedzą. Jeśli potrzebujesz, służę namiarami na organizatorów różnych konwentów fantastyki w Polsce, zarówno dużych jak i małych.

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

lohost pisze:... dodatniego zysku z imprezy...

WTF nie ma czegos takiego jak dodatni zysk, jest zysk, strata i break even


Aha , i wszyscy batlowcy turniejowi to hazardzisci, 2 lata temu aresztowano kolo gospodyn wiejskich za organizowanie loteri gdzie nagrodami byly pierogi- zbiorka charytatywna, za zlamanie przepisow ustawy o grach losowych. Jezeli turniej ma byc legalny to musialby byc wylacznie konkursem wiedzy :P
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2012, o 12:04 przez Muthare, łącznie zmieniany 1 raz.

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

to jest blad logiczny a nie gramatyczny, nie definitywnie nie w finansach, w ksiegowosci jest taki tworek ale jest on bzdura z czasow PRL.

Meritum jest to ze uwazasz ze dlatego ze nie da sie zrobic czegos poprawnie i klarownie nie nalezy tego robic- a rozsadni ludzie sie z tym niezgadzaja.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

lohost pisze: nie uczestnicze dalej w tej rozmowie o ile nienastapi jakis nowy galimatias moralny.
czarni tez nie płacą podatków!
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Relosu badz tak mily i nie udzielaj sie jak nie masz nic merytorycznego do powiedzenia ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

dla mnie temat jest smieszny =P bo od 6 stron walkowane jest jedno i to samo. + jakies smaczki w istnym stylu psychozy maniakalnej ew schizofremi paranoidalnej.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Obrazek
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3357
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Karli +1 :D

Koszty były bardzo duże, a to co RS-owi zostało to z tego co wiem mieli jechać całym klubem na tydzień nad jezioro.

Nam RS nie musi się tłumaczyć - Busz zrobi to pewnie jakoś na dniach na TWF, bo tam jest problem, a u nas zaczyna się to przeradzać poraz kolejny we fleim odbiegający od tematu.

Pozdro.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Obrazek
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Sgt.Uno
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Sgt.Uno »

tutaj nie ma co się tłumaczyć.
Odwrócić to w ich stronę.
np."na tym etc było tak,tam było tak,w Szwajcarii co było?"
odbić piłęczkę rzeczowo i uświadomić,od czego się ta akcją zaczęła i komu to służy.

i zaznaczyć że tresowane małpy don asgera sieją propagandę.
Nie ma co kłaść uszu i jeszcze co gorsza przepraszać i jakieś bonusy puszczać.

tym rodakom,co mają coś do zarzucenia co do organizacji etc,niech sami pokażą swoje osiągnięcia w dziedzinie organizowania.

Nie byłem na etc,ale jestem dumny z tego co się działo w te wakacje w gorzowie.
chłopakom należy się z tego profit,jeżeli myślisz inaczej,to sam zrób taki event.
dawno nie widziałem altruisty.
w sumię tylko raz widziałem karła co z uśmiechem oddawał swój hormon wzrostu.

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Sgt.Uno pisze:tutaj nie ma co się tłumaczyć.
Odwrócić to w ich stronę.
np."na tym etc było tak,tam było tak,w Szwajcarii co było?"
odbić piłęczkę rzeczowo i uświadomić,od czego się ta akcją zaczęła i komu to służy.

i zaznaczyć że tresowane małpy don asgera sieją propagandę.
Nie ma co kłaść uszu i jeszcze co gorsza przepraszać i jakieś bonusy puszczać.

tym rodakom,co mają coś do zarzucenia co do organizacji etc,niech sami pokażą swoje osiągnięcia w dziedzinie organizowania.

Nie byłem na etc,ale jestem dumny z tego co się działo w te wakacje w gorzowie.
chłopakom należy się z tego profit,jeżeli myślisz inaczej,to sam zrób taki event.
dawno nie widziałem altruisty.
w sumię tylko raz widziałem karła co z uśmiechem oddawał swój hormon wzrostu.
Za przeproszeniem pitolicie Hipolicie, z założenia ETC jest non-profit więc nie możesz zakładać, że zorganizujesz taką imprezę z ukierunkowaniem na zysk.
A wytykanie, że u nas było tak a u kogoś tak nie było jest jak kłótnia przedszkolaków na trzepaku czyj dziadek więcej basenów przepłynie pod wodą.
Podejrzewam, że nawet gdyby w Gorzowie były ruro-tancerki to w obecnej sytuacji nic to nie pomoże. Każdy liczył na to że w Polsce będzie tanio a nie było i od co.
Jedyne wyjście z twarzą z tej sytuacji to przedstawienie kosztów, z resztą takie duże imprezy powinny być w każdym calu transparentne i mieć otwarte finansowanie.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Organizacja takiego eventu nie powinna być non-profit - wiadomo że organizatorzy muszą włożyć masę pracy w przygotowania i powinni uzyskać za swoją pracę wynagrodzenie.

Jego wysokość powinna być jednak jawna bo w tym momencie przytoczona kwota 20000€ zysku z imprezy wygląda nie najlepiej...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

skaventail
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: skaventail »

Laik pisze:20000€ zysku.
:lol2: :lol2:
czytam i widzę, że co stronę pojawiają się większe kwoty wyciągnięte za kapelusza =D>
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

to przeczytaj jeszcze raz, bo ja tu nie widzę zwiększającej się kwoty...
swieta_barbara pisze:Alez bashing:
chtiofonce pisze: All in all in the view of almost every ETC organiser or wisemen I know, it is obvious that the ETC 2012 Gorzow organisers have turned a 5 digit profit, 20000 is not unlikely at all.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2012, o 08:51 przez Laik, łącznie zmieniany 1 raz.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Buszman
Wodzirej
Posty: 712
Lokalizacja: murzynowo leśne
Kontakt:

Post autor: Buszman »

czesc.

widze, ze nie moge sobie spokojnie odpoczac od forum.

wiec jest kilka spraw:
1- osoby, ktorych nie bylo, a maja nam cos do zarzucenia- sa przeze mnie z gory ignorowani, bo nie widzieli NIC. A o ETC wiedza tyle co napisal im zabojad, ktory impreze hejtuje od prawie roku. hejtuje, bo nie dalismy mu zarobic na "rozdysponowaniu" pieniedzy dla sedziow jak zrobil rok temu w Szwajcarii.
2- wiele osob zwraca uwage na koszt wejsciowki- jak wielu juz wczesniej zauwazylo- znany byl od dlugiego czasu,
3- koszty przedstawimy w ciagu najblizszych dni.
4- osoby, ktore chca mi powiedziec cos konstruktywnego sa zawsze mile widziane :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Buszman pisze:1- osoby, ktorych nie bylo, a maja nam cos do zarzucenia- sa przeze mnie z gory ignorowani, bo nie widzieli NIC. A o ETC wiedza tyle co napisal im zabojad, ktory impreze hejtuje od prawie roku. hejtuje, bo nie dalismy mu zarobic na "rozdysponowaniu" pieniedzy dla sedziow jak zrobil rok temu w Szwajcarii.
Fajnie, ze siadles do forum Busz :]

Tez mi sie wydaje, ze niektore z faktow zostaly na potrzeby tego konkretnego tematu nieco przeinaczone.
Jak widac po ostatnim glosowaniu odnosnie zmian w konstytucji ETC na TWF, glownie trolle i osoby bijace populistyczny kapital na hipotetycznie negatywym przykladzie (ot, Asger, chtion) rozpowszechniaja czarny PR.
Z mojego punktu widzenia, fajnie byloby napisac im choc takiego posta, jak zrobil to Zamli na TWF, tzn: hala kosztowala x tys, wiatraki i klima x tys, wynajecie namiotu x tys. Zostalo nam x tys na sedziow, szkody, nagrody, itd.
Trzeba sie bronic, bo ta przykra latka i tak juz do nas przylgnie, ale zasiac przynajmniej ziarno niepewnosci w tych, ktorzy nie wiedza, na czym stoja.

ODPOWIEDZ