Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania początkujących i niepewnych

Post autor: Andronicus »

Wielkie dzięki, tak właśnie myślałem :D

Teraz pozostaje już tylko kwestia czy na patrol można wystawić hydrę :wink:

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

nawet nie ma US 10, więc to ją eliminuje :wink:

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Hydre na 100% nie mozesz wystawić. Właśnie po to jest to ograniecznie 125 pts. by Hydry i innych treemanów i pierdoł nie było ;)

Zasady BP:

http://valkiria.net/index.php?type=spec ... s&id=13258
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

Ave

Właśnie dąłączam do was moi mrocznia bracia.
Chcą dobrze dać popalić gejom z wysp, potrzebuję zestawienia oddziałów.
Oto ma prośba: Podacie linka do AB DE ??

Z góry dzięki

Heil Khaine
Jest moc :D

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jasne, jaki sklep Ci interesuje najbardziej? ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

@GarG
Ależ znam zasady BP, aż takim ignorantem nie jestem :wink:
Wiem że jest przepis mówiący że nie można wystawić pojedynczego modelu o koszcie przekraczającym 125pkt. Jednak hydra to nie pojedynczy model ( nie zapominajmy o poganiaczach ). Zdaje sobie też sprawę że poganiaczy w wielu kwestiach zasady pomijają, jednak nie we wszystkich. Poza tym realnie to wciąż są 3 modele a nie jeden. Stąd moje wątpliwości odnośnie hydry. Pomijam też fakt że wystawianie jej na tak małe pkt to straszliwe chamstwo i właściwie mija się z celem. Po prostu kumpel twierdzi że można a ja nie potafie udowodnić że jest inaczej.

@żyraFFA

Witamy nowego Druchii :wink:

Co do AB to uważaj bo tego typu prośbą możesz zrazić do siebie forumowych obrońców prawości i pogromców piractwa :wink: Generalnie nie liczył bym na to że ktoś tu wklei linka z AB do sciągnięcia i nie dziw się...

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

Acha dzięki.

Po prostu chcialem już w weekend zagrać z kumplem na proxach, alenie mam Ab :(
Jest moc :D

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

beastmasterzy sa w tym wypadku pomijani gdyz nie płacisz za nich tylko za model hydry. Jak giną poganiacze to masz normalnie pts. za Hydre jak ginie hydra nie masz zadnych pts. ( połówek itd.). Tak więc Płacisz za Model hydry ( czyli potwora) nie za jego obsługe.
żyraFFa pisze:Acha dzięki.

Po prostu chcialem już w weekend zagrać z kumplem na proxach, alenie mam Ab :(
Szukajcie a znajdziecie ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Tzn. chyba właśnie jak giną poganiacze to nie ma pkt. a jak ginie hydra to masz pełne pkt. :wink:
Wiem i o tym, w końcu gram już trochę w tą grę. Niemniej dalej nie jestem na 100% pewien że w związku z tą zasadą hydra na pewno i ostatecznie uważana jest za pojedynczy model ( ja osobiście uznał bym że tak ale kumpel wciąż się spiera że jednak nie ).

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Spada tylko hydra przeciwnik dostaje ptk. spadają tylko poganiacze przeciwnik nie dostaje ptk.

To mu powiedz zeby nie naginał zasad i nie wałował :mrgreen:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Micz
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Micz »

Czy postać nie przyjmując chalengu automatycznie go przegrywa?? Chodzi mi konkretnie o sytuacje, kiedy Tullaris rzuca wyzwanie a przeciwnik go nie przyjmuje. Czy wtedy przysługuje dorzut k3 do cr z racji tego, że Tullaris jest "świętym oprawcą"??

Awatar użytkownika
Prowokator
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: ZGora

Post autor: Prowokator »

Siemanko!

Właśnie zamierzam powrócić do Młotka po rocznej przerwie :P i zacząć zbierać właśnie DE. Co poradzilibyście mi zakupić na początek tak żeby dobrze się grało bitwy na ok. 1200 pkt? :D

P.S Wcześniej grałem WE więc co nieco zasad podstawowych znam :-)
A stronkę polecił mi qmpel od serca :)
Pozdro dla wszystkich Forumowiczów :D
,,Everybody lies...''

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Prowokator pisze:Siemanko!

Właśnie zamierzam powrócić do Młotka po rocznej przerwie :P i zacząć zbierać właśnie DE. Co poradzilibyście mi zakupić na początek tak żeby dobrze się grało bitwy na ok. 1200 pkt? :D

P.S Wcześniej grałem WE więc co nieco zasad podstawowych znam :-)
A stronkę polecił mi qmpel od serca :)
Pozdro dla wszystkich Forumowiczów :D
to zależy, czy zamierzasz grać na magii czy chcesz powalczyć jak normalni ludzie :mrgreen:
proponuję najpierw przeglądnąć kodeks i przemyśleć, jakie jednostki Ci odpowiadają. Zrób listę w/w a my Ci powiemy, co z tego można złożyć.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ja kupiłem na początek batalion i AB, potem zagrałem na proxach i w ten sposób doszedłem co do tego dokupić...

Postać nieprzyjmująca wyzwania po prostu nie może uczestniczyć w walce, wiec nie wg mnie nie dostajesz tych punktów.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Micz pisze:Czy postać nie przyjmując chalengu automatycznie go przegrywa?? Chodzi mi konkretnie o sytuacje, kiedy Tullaris rzuca wyzwanie a przeciwnik go nie przyjmuje. Czy wtedy przysługuje dorzut k3 do cr z racji tego, że Tullaris jest "świętym oprawcą"??
NIe dostajesz z racji tego ze " nie przelałeś krwi dla khaina" a jego przeciwnik okazał się tchórzem i uciekł.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Micz
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Micz »

Ehhh, tchórze zawsze psuli wielkie plany ;)
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2009, o 11:50 przez Micz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Prowokator
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: ZGora

Post autor: Prowokator »

Myślałem o korsarzach 10, 5 coldach 16 warriorsach, jakimś magu no i lordzie. Taka podstawa do 1000pkt.:P
,,Everybody lies...''

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Micz pisze:Ehhh, tchurze zawsze psuli wielkie plany ;)
!!!!!!!!!!!!!!!

Myślałem o korsarzach 10, 5 coldach 16 warriorsach, jakimś magu no i lordzie. Taka podstawa do 1000pkt.
hmm... 10 warriorów jako kusznicy. To jest standardzik. 5 coldów - OK. Lord - na coldzie - OK. Korsarzy bym sobie podarowała. Zamiast tego np. 5 Dark ridersów, może jakieś 5 harpii. No i hydra - zwierzę niezastąpione.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Prowokator
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: ZGora

Post autor: Prowokator »

Tzn. jak kupie pudło z 16 warkami to przerobić ich wszystkich na kuszników? Czy tylko tą 10?
I czy 1 pudło starczy na złożenie czegoś sensownego na te 1000-1200 punkciorów?
Bo i tak na razie troszkę poproksuje moimi WE :P a na wydanie mam 100 :) więc byłbym wdzięczny za podanie mi najważniejszej rzeczy jaką powinienem kupić do DE
Pozdro :D
,,Everybody lies...''

|RaV|
Wałkarz
Posty: 68

Post autor: |RaV| »

a co masz z WE bo z glade riderów mozna spokojnie zrobić dark riderów z glade guardów shady, magiczki też można wykorzystać.

Zablokowany