Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: nindza77 »

Dostaniesz wtedy warda 4+ wg mojej wiedzy. Nieważny jest Twój AoP, liczy się ten lepszy Ward Save zawsze :)
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

1)przecienik nie wykonuje warda.
2)ty masz 4+ ward. patrzysz nie na "rodzaj/modyfikacje" ale na suchy parametr liczbowy. dlatego walczac z driada nadal mam warda.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Takie pytanie do hoopków:
-Zamierzam zaszarżować obiekt zasłonięty obeliskiem/skałą/whatever. Mogę zadeklarować, że skaczę przez obelisk/narożnik domku i hoopki lecą w wybranym kierunku robiąc wheela i jeśli 3d6 wystarczyło na ruch z wheelem to mam szarżę przez obelisk?

Oczywiście nie mówię tu o sytuacji, w której mam między celem a hoopkami cały domek, czy dużą skałę
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Oi,
obstawialbym, ze nie da rady. Wszystkie wykonuja ruch po prostej. Tak maja w opisie 'Boiing'.
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

niestety nie.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

A co w poniższym przypadku?
Obrazek
Nie ma opcji zaszarżowania? Możemy skakać tylko w kierunku "zielonym" inaczej stajemy na domku?
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Wiem, że na pewno gdyby zamiast domku stała tam jakaś jednostka to musisz po zielonej, ale myślę, że w tym przypadku jest tak samo.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Apropo triksy tinket i amuletu. Odpowiedzcie mi na pytanie czy własciciel tych przedmiotów jest sam z soba BtB?
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Emilianek pisze:Wiem, że na pewno gdyby zamiast domku stała tam jakaś jednostka to musisz po zielonej, ale myślę, że w tym przypadku jest tak samo.
nie do konca.
mierzysz od najblizszego w kierunku wroga-dochodzi jest szarza. jako ze to skirmish to potem sprawdzasz ilu twoich dochodzi do walki (zasieg+linia prosta)-tylu sie dostawia. pozostali generuja "szeregi"

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

quas pisze:
Emilianek pisze:Wiem, że na pewno gdyby zamiast domku stała tam jakaś jednostka to musisz po zielonej, ale myślę, że w tym przypadku jest tak samo.
nie do konca.
mierzysz od najblizszego w kierunku wroga-dochodzi jest szarza. jako ze to skirmish to potem sprawdzasz ilu twoich dochodzi do walki (zasieg+linia prosta)-tylu sie dostawia. pozostali generuja "szeregi"
Czyli generalnie jeśli chociaż 1 hoopek może doskoczyć w linii prostej, to cała reszta się dostawi, jeśli tylko starczy jej ruchu na wheel? Czyli możemy skakać zgodnie ze środkową strzałką, część dojdzie po prostej, ktoś po wheelu, a reszta dostawi się z tyłu?
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

normalnie- mierzysz od kazdego skirmishera odleglosc do oddzialu wroga. jezeli dojdzie to mozesz go dostawic do walki.
tutaj musisz uwzglednic jeszcze ruch hopperow-zawsze po lini prostej (stad nie ma mozliwosci "wheela"). jezeli spelnia oba te warunki->taki hoppek znajdzie sie BtB z wrogiem.

na rycince tak mniej wiecej 4-5 bedzie uderzac a pozostali ustawia sie w 2 rzedzie.

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

nie wydaje mi sie. nadrzedna jest zasada o ruchu po linii prostej i o tym, ze skirmish musi byc maksymalnie 1 cal od siebie.

przesuwasz sie jakby cal po calu, i najpierw jeden z hopperow dochodzi do budynku, wiec konczy swoj ruch. potem reszta idzie dalej, i w momencie gdy mieliby znalezc sie wiecej niz 1 cal od tamtego zatrzymuja sie.

oczywiscie Twoja interpretacja jest dla nas korzystniejsza, ale nie widze dla niej zadnego uwierzytelnienia w zasadach
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ale nigdzie nie jest napisane ze kazdy hoppers porusza sie po linii rownoleglej-> w takim wypadku hoppersi zawsze byliby w "ustawieniu" z wystawienia lub w linii prostej po overrunie
pokazujesz miejsce do ktorego zmiezaja hoppersi. z zalozenia nie moze to byc punkt-> inaczej hoppersi zawsze musieliby konczyc w takiej kupce a la lobberowy template.
z ryciny->w do tego miejsca (np mniej wiecej lewy dolny rog zielonego kwadratu) prowadzi zarowno linia zielona jak i niebieska.

BTW:
przesuwasz sie jakby cal po calu, i najpierw jeden z hopperow dochodzi do budynku, wiec konczy swoj ruch. potem reszta idzie dalej, i w momencie gdy mieliby znalezc sie wiecej niz 1 cal od tamtego zatrzymuja sie.
jest na to jakis przypis z RB? bo nigdy nie widzialem zeby np WD/beast herda ktos przesuwal cal po calu.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Tutaj odpowiedź:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=29&t=6208

Czyli można szarżować, jeśli chociaż jeden jest w linii
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

8)
przeciez mowilem :wink:

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Kolejne pytanie o hoopków (testuję ich teraz):
Jak jest z domkiem? Czy jeśli na 3d6 otrzymam dystans szerszy niż domek, to go przeskakuję, czy zatrzymuję się w środku?
Rozumiem, że wyskakując z domku tez może dojść do szarży? (to chyba nawet liga potwierdziła)
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

W jednej turze nie mozesz wejsc i wyjsc z domu, a jesli do niego nie wchodzisz to jest impassablem. Co do wyszarzowywania z domu to nie jestem pewien. Chyba RB tego zabrania.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

No właśnie co do ruchy z domku prowadzącym do szarży w w/w wątku szafa@poznań i shino mają podzielone zdania i nie wiadomo w końcu, jak to rozpatrywać. W uściśleniach tez nic na ten temat nie ma.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

US zajmuja sie tylko kwestiami niejasnymi. Nie mam przy sobie RB, ale jestem na 90% pewien, ze przy budynkach jest dokladnie napisane, ze nie mozna z nich wyszarzowywac.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

swieta_barbara pisze:US zajmuja sie tylko kwestiami niejasnymi. Nie mam przy sobie RB, ale jestem na 90% pewien, ze przy budynkach jest dokladnie napisane, ze nie mozna z nich wyszarzowywac.
Nie jestem tego taki pewny...
Pamiętam jak shino się tam chwalił jak dokopał zagranicą jakimś typom właśnie dzięki takim zagraniom <później dawał linka gdzie ten typ się żalił :lol2: >... ale mogę nie pamiętać dokładnie.
Paskudny uśmiech power gamera

ODPOWIEDZ