kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Virgo »

Czy hity z miscasta są magiczne? Tzn. czy działa na nie magic resistance? I jeśli nie to czarodziej z eterycznością je ignoruje?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Virgo pisze:Czy hity z miscasta są magiczne? Tzn. czy działa na nie magic resistance? I jeśli nie to czarodziej z eterycznością je ignoruje?
Wchodzi uscislenie dot. magicznosci tych hitow. MR na pewno na nie nie dziala.

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Chodzi mi głównie o to czy czy rzucając kolejne w nastepnych turach rozpraszają poprzednie.

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

nie.

Awatar użytkownika
Asterix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Asterix »

Witam. Mam dwa pytania:

1. Czy przeciwko jakimkolwiek czarom można wykorzystywać zasadę Look out sir? (Uważam że nie, ale wolałbym się upewnić).

2. Mamy taką sytuację: Oddział walczy wręcz, przegrywa i ucieka na 10”. 2” za nim znajduje się drugi mój oddział, który zdaje test paniki. Oddział, który przegrał przebiega przez niego, a oddział wroga goni na 11” i wpada w ten stojący oddział. Pytanie brzmi czy oddział, który uciekał na 10” zostaje zniszczony czy dzięki stojącemu za nim oddziałowi unika „rozjechania“?

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Do rozjechania liczy się tylko ile rzucił oddział uciekający a ile goniący, nic więcej. Jeśli goniący rzuci więcej - zabija. Nie ma znaczenia ile fizycznie ruszy się uciekający. Dwóch atakujących - jeden z przodu duży i drugi z boku, ten z boku np. 20 modeli w jednej linii. Obrońca przegrywa walkę i ucieka od większego oddziału, może na ucieczkę rzucić tyle, że nawet nie dobiegnie do ostatniego modelu w długim oddziale atakującym go z boku, ale jeśli rzucił więcej na ucieczkę niż tamten na gonienie - nie jest złapany.

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Asterix pisze:Witam. Mam dwa pytania:

1. Czy przeciwko jakimkolwiek czarom można wykorzystywać zasadę Look out sir? (Uważam że nie, ale wolałbym się upewnić).
Działa przeciwko czarom z templatkami.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Czy wszelkiej maści trupy też rzucają na LD jeśli chcą zreformować szeregi?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Koziorożec pisze:Czy wszelkiej maści trupy też rzucają na LD jeśli chcą zreformować szeregi?
a czemu by miały tego nie robić? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Jakoś jestem odzwyczajony od używania LD trupami :P
Musiałem się upewnić.

Awatar użytkownika
lukin56
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lukin56 »

Jestem nowy i chciałbym zacząć moją przygodę z Warhammerem. Mam więc pytanie. Czy można kupić w Trójmieście i okolicach Podręcznik Główny po polsku?

EDIT: Gdzie w Gdańsku rozgrywane są bitwy "do obejrzenia?"
nieregulaminowy podpis usunięty- administracja

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie ten temat. Zadaj to pytanie tutaj.

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=2&t=1014
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
lukin56
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lukin56 »

Dziękuje za podpowiedź.
nieregulaminowy podpis usunięty- administracja

Awatar użytkownika
Didek
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Wałbrzych/Dublin
Kontakt:

Post autor: Didek »

Witam. Pytanie może się już przewalało po forum, ale naprawdę ciężko je znaleźć na tylu stronach.
A brzmi ono: Co oznacza zasada "fast cavalry"?
"Before Elves, before Dwarfs, before Men, the Old Ones arrived upon this world. Then came Chaos and the great Plan of the Old Ones was unmade. We are the last of their servants, and only by our hand shall the Great Plan be restored, with the total defeat of the usurping younger races."

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Didek pisze:Witam. Pytanie może się już przewalało po forum, ale naprawdę ciężko je znaleźć na tylu stronach.
A brzmi ono: Co oznacza zasada "fast cavalry"?
Oznacza, że po rozstawieniu, przed wylosowaniem kto zaczyna, możesz wykonać ruch do 12"
Masz darmowe reformy podczas ruchu.
Możesz robić flee jako reakcję na szarżę i ,jeśli uda ci sie uciec, z automatu zdają LD na początku następnej rundy.
Jeśli masz broń strzelecką - możesz strzelać po marszu i reformach z -1 na hit
Jeśli dasz charaktera do unitu fast cavalery, który nie ma sam tej zasady, wtedy na czas jego obecności w oddziale cały unit traci te zasadę.

the_lilith
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: the_lilith »

Czy czar obnizajacy sile oddzialu zmniejsza rowniez sile broni strzeleckiej?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

the_lilith pisze:Czy czar obnizajacy sile oddzialu zmniejsza rowniez sile broni strzeleckiej?
nie,
chyba ze broń ma siłę "as user", czyli głównie rzeczy rzucane.
Obrazek

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Koziorożec pisze: Możesz robić flee jako reakcję na szarżę i ,jeśli uda ci sie uciec, z automatu zdają LD na początku następnej rundy.
???????

the_lilith
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: the_lilith »

Koziorożec pisze: Możesz robić flee jako reakcję na szarżę i ,jeśli uda ci sie uciec, z automatu zdają LD na początku następnej rundy.
chlopak chyba zle zrozumial zapis, chodzi tam o to ze jesli sie zbierzesz fast cavalery to moga oni poza obrotem takze wykonac ruch (nie wiem czy marsz), a nawet strzelac. ale musza zdac lederke

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

the_lilith pisze:
Koziorożec pisze: Możesz robić flee jako reakcję na szarżę i ,jeśli uda ci sie uciec, z automatu zdają LD na początku następnej rundy.
chlopak chyba zle zrozumial zapis, chodzi tam o to ze jesli sie zbierzesz fast cavalery to moga oni poza obrotem takze wykonac ruch (nie wiem czy marsz), a nawet strzelac. ale musza zdac lederke
Rzeczywiście, wprowadziłem w błąd - sorka. Źle sobie przetłumaczyłem jedno słówko.
jurak pisze:???????
Umiesz już pisać znaki zapytania =D>
To teraz już chyba czas na alfabet.

Zablokowany