Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Re: Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Post autor: meiss »

meiss pisze:2. Jest wliczany, jak każdy zadany wound.
3. Nie. Poganiacze nie mogą być celem ataków. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji są przesuwani, żeby przeciwnik stykał się z salką. (Zazwyczaj nawet poganiaczy nie ma na stole)
4. Nie, nie strzelają ze swoją własną siłą, tylko broni.
Ad3 nie zrozumiałem pytania :roll: jak inni pisali handlerzy wypłacają swoje ataki. Nie musisz ich dostawiać, ani mieć na stole.
Natomiast przeciwnik nie może celować w handlerów, ani nie możesz salek handlerami zastawić.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Janus pisze:Czy etheral mv z High magic można przejść przez jednostki przeciwnika?
Nie moze. Czesty wal graczy zarowno wood, high elfow jak i liz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

sytuacja.

1) faza magii przeciwnika
2). Ktoś rzuca obnizarke T - RiP.
3) wpuszczam
4) ktoś rzuca miasme
5) uzywam cube of darkness

pytanie - czy cube działa na obniżarkę T? została rzucona w tej samej turze
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

witam wszystko zwracam sie z prosba o wyjasnienie zagadnienia ktore mnie jak cholera nutruje :D

Mianowicie zalozmy ze mam 1 unit 3 salamander i chce z niego strzelic i jak to sie odbywa klade 3 placki przed pyskami i sru artyleryjka ? i klade np 3 placki na unicie i np 3 trafia w sam srodek to kazdy model jak zostanie dotkiety templatem to dostaje 1 hit s4 ? co oznaczalo by ze 1 oddzial salamander kasuje calkowicie armie majace duzo piechoty :D

Lub 2 duzo mniej optymistyczna wersja gdzie mam 3 salki i strzelamy 1 plackiem a tak naprawde dawanie wiecej niz 1 salamandry oznacza wieksza ilosc woundow na oddziale oraz lepszy CC z powodu tego ze mam wiecej modeli, lecz w strzelaniu oznacza to to samo gdy mam 1 salke a to samo gdy mam 3 ??
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

KAzda strzela plackiem, co wazne obecnie nie ranisz od razu, wiec najpierw generujesz hity, wiec mozesz wygenerowac z 50 hitow naa oddziale 30 osobowym. Salki sa spoko, aczkolwiek zycie pokazuje, ze obecnie nie sa az tak skuteczne.

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

to znaczy ze dzialaja mniej wiecej jak hellblaster tylko ze templatowy ? inaczej rzucam placek i to co jest pod plackiem dostaje hita jezeli go trafie ?? ( majac bs 3 bez mova i na long range to trafiamy wszystkime na 5+ i woundujemy z s4 ?
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

-Qc- pisze:sytuacja.

1) faza magii przeciwnika
2). Ktoś rzuca obnizarke T - RiP.
3) wpuszczam
4) ktoś rzuca miasme
5) uzywam cube of darkness

pytanie - czy cube działa na obniżarkę T? została rzucona w tej samej turze
Cube działa na wszystkie działające RiPy, więc nie widzę przeciwwskazań dlaczego efekt kostki miałby pominąć rzuconą wcześniej obniżarkę Toughness'a.
kevinior pisze:to znaczy ze dzialaja mniej wiecej jak hellblaster tylko ze templatowy ? inaczej rzucam placek i to co jest pod plackiem dostaje hita jezeli go trafie ?? ( majac bs 3 bez mova i na long range to trafiamy wszystkime na 5+ i woundujemy z s4 ?
Działa jak każdy template - modele przykryte szablonem są automatycznie trafiane. Czyli liczysz ilość przykrytych modeli i rzucasz na zranienie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tak, ale rzuca na zranienie dopiero jak policzy ilosc hitow z 3 templetek.

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

@ Okoń & Ziemko

Dziekuje za wyjasnienie ;) wszystko jest juz jasne
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Slepy
Plewa
Posty: 8

Post autor: Slepy »

Witam , mam pytanie jako nowy gracz , odnośnie zasięgu strzału Salamandry ? Gdyby mógłby mi ktoś odp będę wdzięczny .

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Templatka łezkowa przesunięta o rzut kostką artyleryjską.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Grzechu
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: Grzechu »

kevinior pisze:to znaczy ze dzialaja mniej wiecej jak hellblaster tylko ze templatowy ? inaczej rzucam placek i to co jest pod plackiem dostaje hita jezeli go trafie ?? ( majac bs 3 bez mova i na long range to trafiamy wszystkime na 5+ i woundujemy z s4 ?
Salki nie strzelają z BS, to co jest pod plackiem jest już trafione, np strzelasz z salek od boku do hordy 30 ghuli, kładziesz placek przy podstawce salki kulasz kostką artyleryjską, liczysz ilu przykrył placek, to samo robisz z drugą salką, dodajesz wyniki i to już są trafienia które ranisz z S4.

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Czy skinki w skirmishu mogą zrobić reforma w kreskę na 12 cali do przodu i potem wykonać ruch na kolejne 6 czy 12 cali?
Normalne oddziały mogą zrobić ruch po reformie na muzyku, a jak to wygląda ze skirmishem?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Przeciez skirmish ma nielimitowana liczbe reform, ale nie moge zrobic ruchow wiekszych niz 2xmove.

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

No właśnie doczytałem :(
Myślałem o myku jak ze swiftreform, że wychodzi ruch większy niż x2 w kresce

Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Koorn »

Mam pytanie odnoście Salamander/Razorków, czy monster&handlers jest uważany jako skirmish, czy jako zwykły oddział? I jak mam je wystawiać jeżeli biorę 2 salki w oddziale ?

Awatar użytkownika
Grzechu
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: Grzechu »

skirmish.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Czy Slann ma lookout'a w mieszanym oddziale skinków i kroxigorów ?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Dopóki jest min. 5 zwykłych s mi skinkow, to tak, ma.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Na pewno ma? Ostatnio nie mial, tylko wtedy kohorta z kroxami byla unique - nei pamietam czy jest nadal.

ODPOWIEDZ