Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Re: Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Post autor: Lenar »

Czy ktoś z Was próbował może konwertować ogry na minotaury? Będzie to jako tako wyglądać?

Dargor
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Dargor »

Lenar pisze:Czy ktoś z Was próbował może konwertować ogry na minotaury? Będzie to jako tako wyglądać?
Zwykłe Bulle są dużo mniejsze i z rękami minotaurów wyglądają jak goryle. Nawet Bronie Ogrze są mniejsze dużo dla minotaurów (Dwuraki z Morunfangowej kawalerii nadają się do jednej ręki. Ja dawałem róg muzyka z ogrzej kawalerii do minoskowego muzyka i jest wyraźnie mniejsza dłoń... Ogólnie zbyt dużo pracy to wymaga, a efekty nie są zadowalające. Poza tym, minoski są umięśnione a ogry to raczej takie spaślaki...

Awatar użytkownika
Dziki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Dziki »

Widziałem w miarę ciekawe konwersje z Bulli. Głowy miały od koni Chaos Knightów z dodatkami jakimiś, ale nie pamiętam gdzie to widziałem. Możliwe, że na herdstonie. Tak czy tak nie podobały mi się szczególnie, bo za bardzo ogrze były.
"...And in that time of darkness,
Man became Beast and Beast became Man..."

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Myślałem jeszcze nad konwersją ogrów na hmmm. Świniotaury? Minoświnie? Minoscrofy? Korpusy ogrów z głowami dzików w każdym razie. Ale Dargor ma rację, różnica w wielkości modeli jest zbyt duża i nie będą pasować do standardowych minosów.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Racja. Pomysł raczej słaby. To była by taka konwersja bardzo na siłę.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

ponadto ogry mają obuwie a minoskom to jest zbędne, nawet bym dodał, że by przeszkadzało ... :twisted: :twisted: :twisted:

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Dzień dobry

Wczoraj graując krasnalami slimaczy język wylizal mi pół armi. Faktycznie to tak ciągle działa jak w starym podręczniku że każda jednostka 36 cali musi sprawdzić czy na 4-5 dostała d3 rany a na 6 d6? Straszne!

Pozdrawiam Garland

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Ale ślimaczy język pojawił się w nowym podręczniku :mrgreen: w poprzednim był Morghur (z resztą w tym też jest) który robił cokolwiek na odległość.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Czyli wszystkie w odległości 36 cali!?

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

No tak - taką ma zasadę.
Slugtongue to chyba jedyny spec jakiego można spróbować wystawić, jest bardzo losowy i poza tą zdolnością, nic nie robi. Faktycznie jest dobry na maszyny, jeżeli przeciwnik miał fartowne rzuty to mógł ci namieszać.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Namieszać? On mnie kozi syn wy... Dwie orunowane pod niebiosa maszyny w piach. Ten Wasz język jest właśnie najlepszy na maszyny co z tego że T7. A ostrzegali mnie. Nic to. My, krasnale w takich sytuacjach bierzemy topory w garść i... :D

dzięki i pozdrawiam

Garland

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Czy opłacalny jest zakup batalionu? Chciałbym złożyć sobie niewielki kontyngent bestii.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Jasne to bardzo dobry zakup na start.
Moim zdaniem batalion bestii to obecnie najlepszy i najużyteczniejszy z batalionów.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Kupujesz 3 bataliony, garść herosów, harpie i herdstone i masz gotową armię do grania :D

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

a guźce ? a rydwany ?

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

A takie pytanie z mojej strony warto grać na 2 klockach gorów + 1 klocku bestigorów..?
Załóżmy 60 i 50 gorów + 40 bestigorów.
No i jak składać wogóle oddziały, to ma być horda po 10 w szeregu czy 5 w szeregu i na długość..?
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

lahcimus
Wałkarz
Posty: 66

Post autor: lahcimus »

Witam.

Co polecacie zacna bracio na poczatek do zbierania beastmen'ow?
Ogolnie jeśli chodzi o gre to na początek skłaniał bym sie ku małym potyczką na około 1000 pkt,
i nie wiem od czego zacząć zbieranie armi oprócz dużego klocka gorów.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

Jak bedziesz chciał to mam do opchniecia 10 bestigorow nowy wzór i jednego szamana metal
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

dziczek pisze:A takie pytanie z mojej strony warto grać na 2 klockach gorów + 1 klocku bestigorów..?
Załóżmy 60 i 50 gorów + 40 bestigorów.
No i jak składać wogóle oddziały, to ma być horda po 10 w szeregu czy 5 w szeregu i na długość..?
To zależy przeciwko czemu grasz i jak planujesz zdobywać punkty (czy w CC, czy masz dużą magię wokół herdstona i zamierzasz punktować na odległość). Nawet w jednej bitwie nie przywiązywałbym się do formacji i elastycznie zmieniał. Bo horda gorów z dwiema brońmi wypłaca 40A, ale czasem nawet z boostami do siły to za mało (wybitnie pancerny kowboj) i wtedy lepiej go przepchnąć mając dużo szeregów (np. wpadniesz taką hordą w 50 skinków ustawionych w 5 szerokości - zatłuczesz 20, bo zetkniesz się max 6 modelami, tylko on ma jeszcze 5 szeregów, zdaje steadfasta na zasadach lizaków i liderce slanna, a Ty nagle stoisz jak d... żeby w jego turze dostać na bok kontrę z 30 temple guardów...; a teoretycznie gory kroją skinki w tempie expresowym :) ). Pamiętaj też, że hordami trudno się manewruje jak przychodzi do nagłych zwrotów akcji (w zasadzie tylko reformy), albo szarżowania między impasami / jednostkami wroga. Z drugiej strony to 30A z hordy bestigorów (najlepiej z +1St +1T) to palpitacja serca dla 5 demigryfów/juggernautów :) Dlatego wielkości oddziałów po ok. 40 modeli są spoko, tylko trzeba grać nimi elastycznie.
lahcimus pisze:Co polecacie zacna bracio na poczatek do zbierania beastmen'ow?
Ogolnie jeśli chodzi o gre to na początek skłaniał bym sie ku małym potyczką na około 1000 pkt,
i nie wiem od czego zacząć zbieranie armi oprócz dużego klocka gorów.
Gory to zawsze dobry wybór :) Ale najlepiej sprawdzają się jednak przy trochę większych punktach (po prostu musi ich być dużo i bardzo przydaje się jakieś wsparcie magiczne). Na mniejsze punkty rydwany w corach nie są złym wyborem (ale są lepsze rydwany od beastmenskich - nie oszukujmy się). Niektórym działają ungory w klockach bo tanie (+dużo szeregów). Świnki vel pumby to wg mnie zawsze fajna jednostka - żaden park maszynowy nie może zignorować latającego luzem prosiaka a trzech tym bardziej :) (poza tym dobra i tania odginaczka). Harpie to też dobre jednostki, ale wg mnie na małe punkty mają mniejsze znaczenie (pumby lepsze). Do tego dołóż trochę kadry (bsb jest obowiązkowy w każdej rozpisce bestii!!! to jest armia zdająca najwięcej testów Ld w trakcie bitwy; generał dla Ld też jest potrzebny, może być od razu magiem albo dorzuć maga bo bestie wymagają supportu).

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

No dobra to jeszcze jedno pytanie w takim razie jakich wymiarów zrobić treye (beda metalowe) pod: gory, bestigory, ungor ridersow i minoski...? ;-)
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

ODPOWIEDZ