zasady euro

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Re: zasady euro

Post autor: Dymitr »

Kod: Zaznacz cały

If I chose to roll for my warshrine again in the next turn, can I roll the result I just had again?
A.Yes.
to znaczy, że najpierw wchodzi nowy bless a później spada ten który miałem??
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

wychodzi na to że tak, według tego co przestawiłeś " ... " to pierw się rzuca na EotG ale w tej turze może być tylko jeden taki sam bless, więc ten co masz to przerzucasz, do puki nie znajdzie się tylko taki jeden którego nie masz, potem ten co " przeszkadzał " spada z zasady warshraina który mówi że może trzymać tylko jeden bless 8)

ale mogę się mylić :P

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Uściślijcie to, bo to jest bardzo ważne - o ile dobrze rozumiem dawałobyto automatyczną 12 najpóźniej w 2 kolejce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Eldritch pisze:Uściślijcie to, bo to jest bardzo ważne - o ile dobrze rozumiem dawałobyto automatyczną 12 najpóźniej w 2 kolejce.
nie automatycznie bo przy najpomyślniejszych rzutach nie przerzucisz 2 albo dostaniesz 11 czy 12, Dymitr wie że w takich sytuacjach dostaje się głupotę :P

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Masz max 75% szans na warda w danym rzucie. Z doświadczenia wiem że to wcale nie jest tak różowo jak na papierze :P

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Ale jest mega lepiej, bo w drugiej turze masz zablokowane 3 wyniki z rzutów i te co z przedmiotów więc po za 2 niemal wszystko przerzucasz. Efektywnie jest to niemal dodatkowy shrine.

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Dmtrij pisze:

Kod: Zaznacz cały

If I chose to roll for my warshrine again in the next turn, can I roll the result I just had again?
A.Yes.
to znaczy, że najpierw wchodzi nowy bless a później spada ten który miałem??
Co wy tu opowiadacie? Dla mnie to jest potwierdzenie że można wylosować ponownie ten sam rezultat który był wcześniej (a nie na odwrót jak to rozumiecie):

"Jeżeli zdecyduję się rzucać za mój Warshrine ponownie w następnej turze, czy mogę wylosować/wyrzucić ponownie ten sam rezultat który miałem? - Tak"

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Ja tak samo to widzę...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Co wy kombinujecie... rzucasz przed gra dajmy na to 3 czyli +1T potem w 1 turze rzucasz 2 razy i masz dajmy na to
MR(3) i +1A no i w następnej turze chcesz sobie zmienić np. MR(3) to przed rzutem na nowy efekt spada ci to MR(3) i jeśli słabo kulniesz to możesz znów to wylosować ale tego przeżucać nie można...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Też tak to rozumiem.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

kurcze, szybko się połapaliscie:) nie wiem jak zobaczylem tam re-roll zamiast roll. chyba jednak bardzo chcialem zobaczyć cos czego tam nie ma:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Czy ktoś może wyjaśnić mi czemu do jasnej anielki wszystkie Rare skavenów są 0-1? To mi wygląda prawie jakby komitet stwierdził, że "Ale abominacja jest przekoksana, lepiej zbanujmy im wszystko". Ja rozumiem, że WPA jest uważana za overpowered i że działo jest całkiem niezłe za tą cenę, ale plewna katapulta? Doomwheel? Srsly.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Najprostsza odpowiedź: Bo tak :P

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

ale teraz możnaby powerscrola chyba odblokować?

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

szeszej pisze:Czy ktoś może wyjaśnić mi czemu do jasnej anielki wszystkie Rare skavenów są 0-1? To mi wygląda prawie jakby komitet stwierdził, że "Ale abominacja jest przekoksana, lepiej zbanujmy im wszystko". Ja rozumiem, że WPA jest uważana za overpowered i że działo jest całkiem niezłe za tą cenę, ale plewna katapulta? Doomwheel? Srsly.

bo pewnie kilkanaście osób testowało jak i patrzyło na wyniki turniejów?

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Buła - zamiast chrzanić to se popatrz na wyniki:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=26&t=30744

myszy czwarte na lokalach ale na masterach już szóste.. czemu zatem lepszym armiom - DE, VC itp nie obcięli wszystkich rarów do 0-1?

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

vocal pisze:Buła - zamiast chrzanić to se popatrz na wyniki:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=26&t=30744

myszy czwarte na lokalach ale na masterach już szóste.. czemu zatem lepszym armiom - DE, VC itp nie obcięli wszystkich rarów do 0-1?
To są turnieje w Polsce misiu, nie wiem czy wiesz ale nie jesteśmy doskonałym odwzorowaniem sceny światowej. Zagraj sobie jakąś drużynówkę na wyższym poziomie z ogarniętymi ludźmi i zobacz jak słabo jest znaleźć dobre paringi przeciwko skavenom. Nie jest to armia na mastera bo nie masakruje, ale ma niemal ze wszystkim lekko do przodu, co na turnieju drużynowym, a takim jest ETC, powoduje że musi otrzymać mocniejsze restrykcje. Czemu akurat takie, widać gdzieś odnosiło to jakieś spektakularne sukcesy, lub po prostu pakietowo ktoś ściął klopę.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Buła - zamiast chrzanić to se popatrz na wyniki:

viewtopic.php?f=26&t=30744

myszy czwarte na lokalach ale na masterach już szóste.. czemu zatem lepszym armiom - DE, VC itp nie obcięli wszystkich rarów do 0-1
Nie wystawisz 2 hydr, a 4 bolców to kiepska opcja. A w vc nikt nie wystawi 2xwargulfa, 2x blood knightów tudzież 2 rydwanów.
A co do klopy, to nikomu nie chciało się robić wyjątków dla jednego rara.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Andrzej - co z tego że nie wystawiasz? ale MOŻESZ... pewnie nawet jak bym mógł to 2 klop mysich bym nie wziął na turniej.. ale chciałbym mieć taką możliwość w razie gdyby mnie naszła taka fanaberia;]

kudłaty- drużynówki rządzą się zupełnie innymi prawami.. ale może racja że to głównie pod nich na czym cierpi z 98% graczy ograniczernia wynikające tylko z gry drużynowej. ale imo klopa to przeoczenie a nie cięcie celowe. doomwheel zreszta obecnie też...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

czemu zatem lepszym armiom - DE, VC itp nie obcięli wszystkich rarów do 0-1?
DE mają wszystkie rary obcięte (max 1 hydra i max 2 RBT). I nie ma chyba bardziej przyciętej armii.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ