Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: smiejagreg »

Wybacz, Klafuti - pewnie jestem osioł - ale nie bardzo rozumiem Twoją ekscytację #-o . Toż to te same modele :!: . Moje metaliki wystarczają mi w zupełności i wolę przeznaczyć kaskę na coś innego...

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Chodzi o materiał, z jakiego są wykonane. Po pierwsze, żywica jest lekka, a po drugie łatwiej poddaje się działaniu kleju, co w przypadku takich modeli jak żyrokopter jest nie bez znaczenia. Nie wiem jak u innych ale mnie zawsze wkurzało to, że wirnik odpadał od byle czego.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Racja, tylko materiał nowy, ale za to na 10 tysięcy punktów to pare kilo lżejsza walizka :P . Nie mówiąc o tym że modele nie będą się tak obdrapywać.
Mogli by jeszcze tak wydać trochę oldschoolowych modeli...

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

No właśnie, dla mnie to mogliby nie wymyślać nowych wzorów dla hamków, slayerów czy ibków, wystarczyłoby przerobić na żywicę. Chociaż jak ktoś ma już te modele w metalu, to wątpię by kupował nowe wersje.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Idealnie by było jakby sięgnęli do czasów Maraudera i wydali reedycję w żywicy [-o< . Wielu figurek można obecnie szukać ze świecą albo mają jakieś obłędne ceny :evil: . Oj, wtedy by się uzupełniło zbiory [-o< .

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Wysoce wątpliwe, chociaż zrobili reedycję jakichś starych rat ogrów. Dzieciarnia tego nie kupi, bo nie wie co zacz, czyli słaby zysk. Chyba, żeby przygotowali tylko formy i odlewali na specjalne zamówienie. Ale ceny wciąż byłyby kosmiczne.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Klafuti pisze: Jak dla mnie super, chociaż parę funciaków droższe od metalowych. Nie szkodzi. Za taki detal można zapłacić trochę więcej.
Co w tym takiego super. Wyglądają tak samo tylko ze są droższe i z badziewnego materiału.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Jak już robo napisal lżejsze, żyrek nie rozpieprza sie przy każdym transporcie, nie obdzierają się tak jak metale i łatwiejsze do konwersji to plusy, a no jak zwykle duży minus to cena.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

podobno modele z żywicy mają dużo lepsze detale.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

ciekawe jak się będą zachowywać po kilku latach... lub czy żyrek spadający ze stoły nie połamie sobie łopat na kilka części - trzeba być dobrej myśli ;)

wszystko ma swoje wady i zalety
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Booxi pisze:podobno modele z żywicy mają dużo lepsze detale.
Pierdolenie. Produkcja na poziomie GW mogła też problemu mega szczegółowość uchwycić w metalu. Jakoś do tej pory im wychodziło.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

do żywicy mogą zrobić dokładniejsze formy
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

CITADEL FINECAST - PIERWSZE WRAŻENIA
(...)A teraz już o samym Finecascie.
Wrażenie robi jakość szczegółów na figurkach - na pierwszy rzut oka dużo lepsza niż w przypadku figurek metalowych i chyba mimo plastikowych.
Sam materiał jest odpowiednio elastyczny, ewentualne nadlewki usuwa się bez problemów.
Sklejona figurka zrzucona na na podłogę z wysokości ok. 2 metrów pozostała w całości. Uszkodzeniu nie uległa również nałożona na nią warstwa podkładowego spray'u.
W testowanych figurkach były bardzo nieliczne części które trzeba wyprostować. Po krótkiej kąpieli w gorącej wodzie ( ok. 70 stopni ), bardzo szybko odzyskały pożądany kształt.
(...)Podsumowując, do ogólnodostępnej oferty figurek wracają modele w naprawdę dobrej jakości. Wracają modele które spowodują, że oferta figurek do poszczególnych armii będzie stanie się bardziej kompletna.

Pozdrawiam
Witold Faber
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Faber pisze: W testowanych figurkach były bardzo nieliczne części które trzeba wyprostować. Po krótkiej kąpieli w gorącej wodzie ( ok. 70 stopni ), bardzo szybko odzyskały pożądany kształt.
super, jeszcze taka zabawa... jeśli to się odkształca w transporcie, mam duże obawy o trwałość tej "żywicy" po kilku latach, chyba, że zabieg pt "zużyją się szybciej to kupią nowe"
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Jakaś paranoja z tym odkształcaniem

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

a najprzyjemniejsze w tym wszystkim jest wypuszczenie modelu tańszego w produkcji i podniesienie jego ceny :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Zauważ, że jest to towar reglamentowany: tylko trzy z danego rodzaju na klienta. Czyżby nowy system sprzedaży "Citadel kartki"? :)
No tak, z ceną to głupio. Ale sami możemy robić sobie żywiczne odlewy w silikonowych formach (prawo do kopii zapasowych, a potem zapasowa kopia kopii itd. - w stylu incepcji :mrgreen: ), więc PL-GW 1:0.*

*Trzeba być optymistą.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Nie wiedzą, jak sprzedać ten szajs, to piszą, że duże zainteresowanie i wprowadzają reglamentację, że niby tylko trzy egz. można kupić. Ja tam nie mam zamiaru żadnego kupować, jak ktoś chce, to może na mój przydział sobie kupić 6 :wink: :!:
Nie wiem, chyba GW goni w piętkę, może zbyt duża konkurencja innych producentów, nie rozumiem tej strategii firmy #-o ...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

reglamentowanie może być spowodowane innymi czynnikami:

1) chęć wytworzenia w posiadaczu odczucia wyjątkowości (podobna historia jak każda premiera iPhone bodajże 5szt/user)
2) mało wyprodukowali bo jednak to spore koszta zrobić na raz taką masę figsów (zauważcie, że pewnie metale były produkowane w dużych ilościach przy premierze, a nie wszystkie miały premierę jednego dnia)

dodatkowo jeśli robią pacynki u skośnych to transport jest coraz droższy... do silikonów doszły nowe opakowania blistrowe = mniejsze rozmiary oraz waga - mniejsze koszta - same plusy ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Hakarik
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Hakarik »

Czy kojarzycie starszego flame canonna? nie wiem ktora to jest edycja? W konstrukcji przypominal duza beczke. Standardowo ilu jest do niej obslugantow 2-3?

ODPOWIEDZ