kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Waldi »

gloot pisze:To czy coś jest monsterem ocenia się po podstawce?
Nie. W nowym podręczniku są listy armii i każda jednostka ma przyporządkowany troop type (np infrantry, cavalry, monster itd).

gloot
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: gloot »

a jak było w starej edycji?

Awatar użytkownika
Saito
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Saito »

Podczas strzelania z Helki trafiłem centralnie stegadona, a moje pytanie jest takie: hity są rozlosowywane czy wszyscy dostają d6 hitów? :roll:
Obrazek[br /]
Obrazek[br /]
Obrazek[br /]
Moja galeria :D 8 edition sucks!!!

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Saito pisze:Podczas strzelania z Helki trafiłem centralnie stegadona, a moje pytanie jest takie: hity są rozlosowywane czy wszyscy dostają d6 hitów? :roll:
Losujesz w co idzie hit z siłą 10 i D6 ran. A reszta dostaje pojedynczy hit z siłą 5.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Andrzej pisze:Jeśli jesteś w stanie dostawić się do oddziału demonetek choćby kantem, to szarża jest możliwa. W tym wypadku wiązałaby się dodatkowo z wciągnięciem do walki któregoś z oddziału Bloodletterów.
Niemożliwe jest chyba wciągnięcie do walki oddziału, na którego się nie szarżowało.
A w podanym wyżej przykładzie należałoby chyba tak zwheelować oddział by zetknąć się kantem z demonetkami a one się powinny dostawić.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jeśli oddział nie może dostawić się do celu szarży nie zachaczając o wrogi oddział podczas "close the door", to wtedy następuje wciągnięcie do walki oddziału który blokuje dostawienie i przestawienie wszystkich oddziałów tak, by jak najmniej ingerować w sytuacje na polu bitwy.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

"...under no circumstances can a unit use its charge move into contact with an enemy it has not declared a charge against..."

i jeszcze:

"...in some cases the enemy unit might have to close the door with the chargers instead..."

str. 22 podręcznika

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

To ja mam coś z strony 18

"...if there is no way to at all to completing the charge against an enemy unit without touching another then the charging unit must also declare a charge against the other unit(s)"
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Czyli proste - nie możesz dotykać niedeklarowanego unitu - wiec jak go dotykasz automatycznie deklarujesz ^^ sukces myślenia GW ^^

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

MR działa w przypadku słonka czy tez 6 z life ??
Bo troche głupie i nie logiczne jest zeby nie działał -.-
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

X.Maciek pisze:
Saito pisze:Podczas strzelania z Helki trafiłem centralnie stegadona, a moje pytanie jest takie: hity są rozlosowywane czy wszyscy dostają d6 hitów? :roll:
Losujesz w co idzie hit z siłą 10 i D6 ran. A reszta dostaje pojedynczy hit z siłą 5.
pozostali też dostają d6 ran, losujesz tylko kto dostał S10

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Eltharion pisze:MR działa w przypadku słonka czy tez 6 z life ??
Bo troche głupie i nie logiczne jest zeby nie działał -.-
Ja nie wiem, chyba naprawdę to trudno zrozumieć mimo, że jest powtarzane od wyjścia 8ed.? Proste i logiczne skojarzenie:
1. MR daje ward save
2. Słoneczko, Dwellersi itp. nie pozwalają na ward save
3. Wniosek - ...

Resztę pozostawię Tobie, wierząc iż logika nie umarła, a trwanie przy swoim zniknęło.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Kozioł pisze:
X.Maciek pisze:
Saito pisze:Podczas strzelania z Helki trafiłem centralnie stegadona, a moje pytanie jest takie: hity są rozlosowywane czy wszyscy dostają d6 hitów? :roll:
Losujesz w co idzie hit z siłą 10 i D6 ran. A reszta dostaje pojedynczy hit z siłą 5.
pozostali też dostają d6 ran, losujesz tylko kto dostał S10
str. 114 RB- d6 ran dostają tylko Ci co dostali z big-hita.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

1. tak
2. Ld generała
3. Ld generała + 1: bodajże FAQ GW...
4. Soublight przecież dotyczy Siły i Tougha?

MH- gdy testuje oddział.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

ad1 nawet jesli generał ma mniejszy LD od oddziału to oddział ma taki sam LD bo przejmuje go z zasady Inspiring Presence.
lohost pisze:aha, jeszcze jedno pytanko, czolg teraz nie oblewa juz inicjatywy tylko skacze nad pitka z I tego swojego dowodcy czolgu?
a, gdzies przeczytalem na forum ze maszyny oblewaja I, natomiast w RB znalazlem ze oblewaja ale LD i T. a odnosnie ze maszyna zawsze uzywa LD zalogi, jak ma sie to do snajperek? czy tak samo jak w M&H czy tym razem maszyna ma LD zalogi?
Czolgi nie skacza, to nie bajka Disneya! to WHFB! (ale mysle, ze moga lewitowac :mrgreen: ) Maszyna oblewa wszystko oprócz LD i T.

MarcinMP
Plewa
Posty: 6

Post autor: MarcinMP »

Witam,
Zaczynam dopiero grać i mam pytanie odnośnie magii:
-jest napisane, że nie mogę dublować czarów na czarodziejach.
jak to jest np:
u wampirów:
-mam lorda znającego cały lor i 2 wampiry 1 i 2 poziomu
Lord zna wszystkie czary, a u pozotałych - losuje normalnie czy znając tylko zerowy czar ?
u demonów:
-2 oddziały pink hororów pierwszego poziomu oba znają 1 czar czy tylko jeden oddział zna czar a drugi już nie ?

Pozdrawim,
Marcin

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

MarcinMP pisze:Witam,
Zaczynam dopiero grać i mam pytanie odnośnie magii:
-jest napisane, że nie mogę dublować czarów na czarodziejach.
jak to jest np:
u wampirów:
-mam lorda znającego cały lor i 2 wampiry 1 i 2 poziomu
Lord zna wszystkie czary, a u pozotałych - losuje normalnie czy znając tylko zerowy czar ?
u demonów:
-2 oddziały pink hororów pierwszego poziomu oba znają 1 czar czy tylko jeden oddział zna czar a drugi już nie ?

Pozdrawim,
Marcin
1.małe vampy znaja tylko 0
2.wszystkie Horrory znają swoją "1", jeśli mają wystarczającą ilość modeli

MarcinMP
Plewa
Posty: 6

Post autor: MarcinMP »

gerald_tarrant pisze:
MarcinMP pisze:Witam,
Zaczynam dopiero grać i mam pytanie odnośnie magii:
-jest napisane, że nie mogę dublować czarów na czarodziejach.
jak to jest np:
u wampirów:
-mam lorda znającego cały lor i 2 wampiry 1 i 2 poziomu
Lord zna wszystkie czary, a u pozotałych - losuje normalnie czy znając tylko zerowy czar ?
u demonów:
-2 oddziały pink hororów pierwszego poziomu oba znają 1 czar czy tylko jeden oddział zna czar a drugi już nie ?

Pozdrawim,
Marcin
1.małe vampy znaja tylko 0
2.wszystkie Horrory znają swoją "1", jeśli mają wystarczającą ilość modeli
Dzięki za odpowiedź, ale w związku z odpwiedzią nasówa mi się 2 pytanie:
W RB jest napisane, że losuje czary każdym czarodziejem, ale w powyższej sytułacji lord blokuj mi wylosowanie innych czarów poza zerówką. Ok. Co w styułacji kiedy lord zostanie zabity ?
Mogę wylosować czary - bo nie losowałem i już nie ma ograniczeń dublowania czarów czy dalej znam tylko zerówkę - oboma wampirami ?

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

MarcinMP pisze: W RB jest napisane, że losuje czary każdym czarodziejem, ale w powyższej sytułacji lord blokuj mi wylosowanie innych czarów poza zerówką. Ok. Co w styułacji kiedy lord zostanie zabity ?
Mogę wylosować czary - bo nie losowałem i już nie ma ograniczeń dublowania czarów czy dalej znam tylko zerówkę - oboma wampirami ?
czary losuje się tylko raz - na początku rozgrywki, nie można w czasie gry "nauczyć" się nowych zaklęć.

czyli:
dalej znam tylko zerówkę - oboma wampirami

MarcinMP
Plewa
Posty: 6

Post autor: MarcinMP »

Waldi pisze:
MarcinMP pisze: W RB jest napisane, że losuje czary każdym czarodziejem, ale w powyższej sytułacji lord blokuj mi wylosowanie innych czarów poza zerówką. Ok. Co w styułacji kiedy lord zostanie zabity ?
Mogę wylosować czary - bo nie losowałem i już nie ma ograniczeń dublowania czarów czy dalej znam tylko zerówkę - oboma wampirami ?
czary losuje się tylko raz - na początku rozgrywki, nie można w czasie gry "nauczyć" się nowych zaklęć.

czyli:
dalej znam tylko zerówkę - oboma wampirami
Ale idąc tym tokiem rozumowania -czary losuje na początku to dla przykładu: pierwszemu wampirowi na kostce wypada 1, a drugiemu 5 i 6. czyli mam wylosowane czary. Niestety lord mi blokuje możliwość ich używania, ale jeżeli umrze to mogę używać wylosowwanych na początku gry czarów czy tylko mam dalej zerówkę ?

Grająć dwoma lordami szmanami goblińskimi chciałbym wiedzieć czy wrazie śmierci jednego czy drugi bedzie mógł rzucać wiecej czarów niż 2 bo pierwszy znał na początku miał 4. Bo przy bitwach na większe punkty branie czarodzieji bedzie bez sensu.

Zablokowany