Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
janior123
Wałkarz
Posty: 85

Re: Pytania początkujących i niepewnych

Post autor: janior123 »

Dobra zmienie troche temat . Ja osobiście nie widze co by na polu bitwy robili shades ?

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Robia mnóstwo :?
Dla przykladu likwiduja trudno dostepne cele na tylach wroga( jak cie nie stac na harpie to tez obsługe maszyn)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Ale jak nimi się przedzierać :D jak wszystko może w ciebie zaszarżować lub ostrzelać :/
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

janior a gwiazdę śmierci z asasinami widziałeś?
Shades to najlepsze moim skromnym zdaniem aktualnie jednostki scautów w całym Warhammerze, więc Remx oni nie służą do przedzierania, oni mają jak najdłużej strzelać, a jak się da to również powalczyć wręcz i odciągać uwagę od twoich pozostałych jednostek, które podejdą i wykonają swoję. Combo Harpie+Shades, daje radę :lol2:

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Lepiej brać 15 Shades niż 5 Meneli ?

Bo do końca nie wiem jakie oni mają zadania bo w strzelaniu to chyba Shadersow lepiej brac z racji liczebnosci...
Daemons, X-Wing & Black Tea

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Remx pisze:Lepiej brać 15 Shades niż 5 Meneli ?

Bo do końca nie wiem jakie oni mają zadania bo w strzelaniu to chyba Shadersow lepiej brac z racji liczebnosci...
W takiej liczbie to tylko shade'ów. Mengili się bierze 15, w liczbie 5 nie mają sensu.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Pytanie związane z rozstawianiem shadesów. Muszą być ukryci, tak? Bo np grałem z WE no i musiałem ich rozstawić w lesie, czy np mogłem za lasem tylko tak, aby przeciwnicy mnie nie widzieli? Bo jeśli muszę w lesie to straszna dupa ;/ Los pochłania shadesów na 4+ ;/

Awatar użytkownika
janior123
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: janior123 »

ja np. nie wiem czy lepiej wstawic takich shadow czy BG osobiscie gram BG bo shadami jakos nie probowalem

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Przyznam się że chyba też wole BG jak gram na większe punkty ale może po ostatniej bitwie będę próbował Shadow też wsadzić.
Rozmyślam nad taką kombinacją:

10 Shades @ 170 Pts
2ndWeapon; Rptr Crossbow

20 Black Guard @ 355 Pts
Standard; Musician
Standard of Hag Graef [35]
Tower Master:
Crimson Death [25]

6 Cold One Knights @ 252 Pts
Standard; Musician
Banner of Murder [25]
Dread Knight:
Ring of Hotek [25]

Models in Army: 36
Total Army Cost: 777

Sheidsi może i o 70p drożsi ale na 2+ trafiają, potrafią niezłą siekę zrobić, szkoda że nie można wymienić w kuszach tego AP na 4 siły :P

Dzisiaj też się przekonałem że bez Mastera z pedantem + item +S to kicha grać jak na małe punkty hehe :D
I chyba też dziś potwierdziłem swoje wcześniejsze słowa "Magia DE jest do Du.....!" Udany czar = wiele kostek = mistcast :/
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Rasti pisze:Pytanie związane z rozstawianiem shadesów. Muszą być ukryci, tak? Bo np grałem z WE no i musiałem ich rozstawić w lesie, czy np mogłem za lasem tylko tak, aby przeciwnicy mnie nie widzieli? Bo jeśli muszę w lesie to straszna dupa ;/ Los pochłania shadesów na 4+ ;/
No i drugie pytanie - jak proponujecie wyposażyć mistrza(magiczne przedmioty)? Próbowałem z klingą zniszczenia(ignoruje pancerz) i dzisiaj z pancerzem, który daje regeneracje i mieczem z cechami broń wielka i przebicie pancerza. Przepraszam za brak nazw :D

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Rasti pisze:Pytanie związane z rozstawianiem shadesów. Muszą być ukryci, tak? Bo np grałem z WE no i musiałem ich rozstawić w lesie, czy np mogłem za lasem tylko tak, aby przeciwnicy mnie nie widzieli? Bo jeśli muszę w lesie to straszna dupa ;/ Los pochłania shadesów na 4+ ;/
to zależy gdzie ich rozstawiasz... jeśli chcesz użyć ich umiejętności 'scout' wystawiasz ich według zasad z podręcznika:
rulebook pisze:page 96: (Scouts) "They can be set up anywhere on the table, more than 10" away from the enemy and must be out of the sight of any enemy troops and in or behind interposing terrain (not out in the open!)."
a jeśli gdzieś na swojej połowie to jak chcesz

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

NIe opaca sie pakowac w mstrza (moje skromne zdanie :mrgreen: )
Lepiej wziasc odrazu Kourana
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Rasti pisze: No i drugie pytanie - jak proponujecie wyposażyć mistrza(magiczne przedmioty)? Próbowałem z klingą zniszczenia(ignoruje pancerz) i dzisiaj z pancerzem, który daje regeneracje i mieczem z cechami broń wielka i przebicie pancerza. Przepraszam za brak nazw :D
To zależy, gdzie ma siedzieć. Najbardziej uniwersalna wersja to Master z pendantem (odwrotny ward) i sword of might (+1 do S). Możesz go wsadzic albo na konika (szybszy, gorszy pancerz, brak głupoty) albo na cold one'a (wolniejszy, bardziej pancerny, głupota). Zazwyczaj też warto robić go bsb.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

AAAAAaa...boze!! #-o
Pomylił mi sie mistrz z mistrzem wiezy #-o #-o #-o :oops: :oops:

Master moim zdaniem na Coldzie to jedyne sęsowne rozwiazanie
Z mrocznego lorda mozna zrobic puszke (osobiscie gram 2 opcja)
(Puszka to dla mnie combo:
Pancerz mroku
Naszyjnik... :? No jakiegos tam goscia
Dwurak)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Eltharion pisze: Dwurak
A moim zdaniem 2h Sworda nie opłaca się dawać walisz ostatni a jak siedzisz na moucie to tylko +1S wiec już lepiej sword +1s
No chyba że na piechotę chodzisz :P

A co do wypowiedzi twojej że nie opłaca się mastera to się mylisz...
Sword of Might + Pedant + Mount a nawet +BSB potrafi z takiego mastera zrobić przeszkodę nie do przejścia nie raz dwa unity na klate przymowałem i stałem z nimi do końca gry bez ran powoli skubiąc przeciwnika :P
Nie tylko na Coldzie ale i na Koniu super się spisuje taka maszynka szybkiego reagowania, może mocne unity trzymać szarżując z boku z racji 18" prawie jak latawce :)
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

mogę wrzucić mastera na pegazie do odziału harpi ,albo DR?
I believe in Honour.!

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Tularian pisze:mogę wrzucić mastera na pegazie do odziału harpi ,albo DR?
Nie. Jedyny latacz w całej grze, co może dołączać do czegokolwiek, to skink na teradonie.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Witam

Czy małą i dużą Kuźnię można rzucać do combatu ?

Oraz czy Pedant chroni mastera przed czarami które nie posiadają siły ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak pisze ze można to tak, jak nic nie pisze na ten temat to nie.

A pendant chroni tylko od czarów z siłą, czyli czar typu ,,automatycznie zadaje ranę" nie może zostać nim obroniony.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

na BP jest ograniczenie na dd ,ale czy na 2k mogę wrzucić hoteka i 1lvl czarkę z 2xds?
I believe in Honour.!

Zablokowany