Vampire Counts vs....

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomcium
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Tomcium »

czy ja mówię że to jakaś straszna rozpa na VC ? ;P jestem początkujący a on mnie takim ustawieniem rozwalił ;]

Awatar użytkownika
ABDEL
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: ABDEL »

To uzupełnij zasób swoich informacji na temat metod walki z WE i zagraj rewanż. W opinii bardzo wielu osób VC w obecnej edycji są jedną z najskuteczniejszych armii i znając ich zalety nie powinieneś zbyt długo przegrywać z "leśniakami". Pierwsze niepowodzenie wynikało głównie z tego że Twój kolega lepiej przygotował się do tej potyczki.

Awatar użytkownika
R.I.P.
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa

Post autor: R.I.P. »

Ja uważam, że tematy w stylu: "jak rozpykać imperium" są potrzebne.

Sam byłem kiedyś początkującym i wiem jak to jest... :cry:

Kiedy kolega grający De po "z ołnieniu" mnie 2 mas. 4 Duże 4 małe powiedział mi, że internet to skarb niewierzyłem ale zajżałem przed kolejną bitwą i wtedy mnie olśniło...

BtW meczyk wygrałem Dużym zwycięstwem...

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

no to może zacznij ;)
jak rozpykać imperium?

Awatar użytkownika
R.I.P.
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa

Post autor: R.I.P. »

Kiedy ja ostatni raz grałem przeciw Imperium...
IMO
Z tego co pamiętam:
@Szybko trza się pozbyć ich maszynek (latacze + wilczki)
@likwidacja kapitanów, i rzeczy z dużym zp powinna być priorytetem
@Terror może zdziałać cuda XD
@Krzyk Banshee jest dobry
@Toughnesa przeciętnego mają więc dużo ataków z niekoniecznie dużą siłą
A dalej to zależy od stylu gry oponęta:
jak mało magiczny (kilku caddych) to można duszkami screena zrobić

Jak Magiczny to ma magósów którzy dość drodzy są więc jak ich się zdejmie to już mało mu syfu zostaje (wiem, że wampy są droższe ale za to mamy magika który wręcz umie przywalić)

i na razie to tyle... jak mi szię coś przypomni to dopiszę

P.S.: teraz moje rady poddać możecie KONSTRUKTYWNEJ krytyce.

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

Ja wiem tylko ,ze jesli ktos gra na czolgu to złapac go jak najszybciej Zombiakami i niech stoi.

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Imperium jest problematyczne ze wzgledu na czolgi i altar. Czolgi trzeba blokowac z racji tego ze nie moga wykonac najezdzania a nastepnie szarzowac czyms mocnym. Zazwyczaj wklepanie z 3 ran bardzo oslabia czolg, choc wciaz moze on wklepac z 2d3 impacty. Blokujemy szarzujac czolg wilkami lub nietoperzami - na ture go zatrzymaja, w tym czasie podchodzimy czyms mocnym na zasieg szarzy. Z altarem jest gorzej. Napewno nie pchamy wampirow do walki z altarem, chyba ze chcemy je stracic. Najlepiej na altar dzialaja wraithy, varghulf i generalnie wszystko co mocno bije a nie zawiera bohaterow - ci przydadza sie bardziej przy rozmontowywaniu czolgu.

Awatar użytkownika
R.I.P.
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa

Post autor: R.I.P. »

No to teraz może coś o We???
Mianowicie co polecacie na armie o profilu wżywnym(dryadka boch, 2X 8 dryad i trekiny)???

Ostatnio grałem przeciwko takiej armi i nie było różowo... (troche też przez [przyznaje się]moje błędy taktyczne)

Chodzi mi przedewszystkim o małe bitwy 500-1000 i patrole...
:!: Buhahahaha :!:

Miałem palnąć jakiś cytat..., ale zapomniałem XD

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Na 1000 pkt to mozna juz cos powiedziec, ponizej nigdy nie gralem.

Ja bym wzial regiment szkieletow z war bannerem i gwardie z dwurakami z plonacymi atakami. Trzymajac z tylu wampira z helmem powinienes combaty wygrywac na CR, a drzewca dorwac gwardia. Drugiego wampira dalbym biegacza z SoM, Flayedem, +1 CR i Hatred, naprawde ladnie eliminuje driady. Do tego Varghulf albo Black Coach i mozna grac.

Awatar użytkownika
F.E.A.R.
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Piekło czyli Biała Podlaska

Post autor: F.E.A.R. »

Temat się rozkręca po zbanowaniu twórcy... Jaki wniosek? Jak ktoś jest geniuszem to dostaje bana:D

A tak do tematu. Trochę denerwują mnie skaveny... Dużo tego jak tak popatrzeć. Jakieś rady?
F.E.A.R.
First Encounter Assault and Recon

Id: 3011

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Eterycy na ta armie slaby pomysl duuuzo magicznych atakow

Liczba sie nie przejmuj bo LD maja prawie taki sam jak twoje trupy ( z tym wyjatkiem ze oni go musza uzywac ty nie :roll: )


Jezzaile i Ratlingi potrafia strasznie nabruzdzic kawaleri i ciezkiej piechocie staraj sie je w miare szybko wyeliminowac

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Madimiel pisze:Liczba sie nie przejmuj bo LD maja prawie taki sam jak twoje trupy ( z tym wyjatkiem ze oni go musza uzywac ty nie :roll: )
Z tym wyjątkiem, że za liczbę dostają bonus do LD.
Obrazek

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Wpadasz na falnke 5 wilkami i z kosmicznego 5LD robi im sie jeszcze kosmiczniejsze 2 :D

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Problem w tym, że te 5 wilków jest więcej warte niż ten klocek w który wpadasz ;)
Obrazek

Ayoyogi
Plankton
Posty: 1

Post autor: Ayoyogi »

Mój kolega ma zamiar go kupic więc wole byc przygotowanym bo słyszałem że potrafi mocno wklepac.Co najlepsze na niego wziąc piechotę czy raczej jakaś kawe??
Z góry ThX
P.S Witam wszystkich xDD

Tutaj wygląda to lepiej (zanim zalożysz nowy wątek poszukaj podobnego) ;)

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

A grał ktoś na lizardy - które spamują magią? Całkowicie nie mam pomysłu jak skontrować uber magie...

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Najlepiej... drugą uber magią :D

Dajesz sobie standardową kombinację w oddziałach, lorda mniej więcej np. takiego:

-belfire spike
-walach bloody hauberk
-wristbands of black gold
-black periapt

-red fury
-infinite hatred
-walking death
- HELLSTEED

Uber magia lizaków, to jak rozumiem przede wszystkim enginy? Tym lordem zjadłem 2, każdego w 1 turę walki. Rozpiską z tym lordem + 2 zwykłymi wampirami (po 1 scrollu każdy) powinieneś spokojnie wycisnąć wystarczającą ilość kostek, a dodatkowo 1 przechomikowana w periapcie. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że jakiś czar jednak wejdzie (choćby przez nieudany rzut). Jednak taka kombinacja powinna nieco "ochłodzić" magiczny temperament lizaków :wink:
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Uber magia u lizaków to głównie slann a enginy mu przygrywają, na to hellsteda bym nie polecał, jak slan weźmie beasta to się nie poruszysz a jak metal to się przed kuźnią nie schowasz w oddziałach. Klocek templi z żabą i 2 stegadony w dieslu to twardy orzech do zgryzienia, reszta armi ma małe znaczenie.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Ostatnio wygrałem z lizardami (slann i 2 stegadony kazdy z enginem) stosując klocek blood knightów ale nie chce zawsze wystawiać blood knightów :?

Okazało się że Lore of Metal nic prawie mi nie zrobił bo miałem Lorda z koroną (4+ ward) i mogłem też dużo rzeczy zdisspelować (Uranosy priestów czy niektóre czary slana)

Zobacze jak się sprawdzi Lord na Hellsteedzie bo nie spotkałem się jeszcze z kimś kto miał kolegium bestii.
Spróbuje także wystawić duży oddział GG z great weaponami i z banner of the barrows. Dzięki temu trafiam stegadona na trójkach i wyżej a rane mu zadaje na 4+.

Awatar użytkownika
Shax
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Shax »

Z lizakami tez nie lubilem walczyc:)

Co do stegadona, jesli utopisz go w klocku zombiech albo szkieletow staje sie bezuzyteczny i do tego wystawiony na ataki.
Nie moglem poradzic sobie z kroxami.
Skinki mnie wkurzaly bardzooo.

Ale majac do dyspozycji 2 regimenty BK, varga i wampiry wystarczy zmysl taktyczny i troche ogrania i powinienies sobie poradzic.

A jesli nie mozesz czegos pokonac( konkretnej armii) zagraj z nimi 100 razy i wkoncu bedziesz dawac rade.
Zaczynajac grac, a bylo to dobre kilka lat temu. Mialem 2-och przeciwnikow, HE - ktore masakrowalem prawie ciagle, i bretonie od ktorej dostawalem maasakry, aczkolwiek po jakims czasie gdy przewaga wynikajaca z braku doswiadczenia zaczela topniec i gdy poznawalem swoje oddzialy sam zaczolem masakrowac;)

Pamietam tez ze raz na turnieju dostaalem masakre i na nastepnym byla mozliwosc wyzwania wiec wyzwalem tego samego i wygralem 14;6

Nie zalamuj sie bo trening czyni mistrza i pamietaj ze nie grasz tylko przeciw danej armi ale glownie przeciw jej generalowi po drugiej stronie makiety.

ODPOWIEDZ