Farbki-Gdzie kupić i jakie wybrać?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

No to moja sytuacja wygląda tak:
Mam do wyboru Citadel Paint set (55zł) do tego wezmę jakieś jasne kolory do mieszanek,
albo Kupować po kolei RMS za 6 zł/sztuka.
Co polecacie? Pytałem się już kilku ludzi i jedni mówią, że RMS są dobre, ale Citadelki, to klasyka. Jak pisze Jankiel GW są bdb do Glaze'a i mają bezsprzecznie najlepsze dostępne na rynku metaliki. Za to RMS wychodzą lepiej w testach ogólnych.
Pierwsza pod pędzel idzie armia Eldarów na Aloitic (czarno białe kolory).
Poradźcie ;]
Pozdro

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Po prostu idź i kup te farby...
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

...a może poddamy to pod głosowanie?! #-o
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinjitsu
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shinjitsu »

Polecam Cytadelki - swietnie mi sie nimi maluje:-)

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

A malowąłes czyms innym? Bo wiesz molując tylko jednymi śrenio ma się przegląd sytuacji.

Ale podpisuje się pod Kurką kup wreszcie te farby...

Awatar użytkownika
Shinjitsu
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shinjitsu »

uzywalem tez kilka razy fabrek Vallejo - aplikator lepszy od cytadelek ale gorsze pokrycie,

bardziej tez podobala mi sie paleta kolorow cytadelek, chociaz to ma mniejsze znaczenie bo i jedne i drugie mozna mieszac

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Malowałem kiedyś żołnierzyki plakatówkami i też byłem zadowolony. Cenowo pewnie nadal biją wszystkie w/w firmy :?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

Kurka i Piotrax dzięki za radę dotychczas chciałem żyć w swoim świecie i bawić się z niewidzialnymi kumplami niewidzialnymi farbami wszystkich 4 producentów :wink:
Zakupu ani ja ani wy nie przyspieszycie, bo odbędzie się dopiero we wrześniu. Może to denerwujące, ale nie chcę ugrzęznąć z jakimś gównem za 100+zł. Wolę wiedzieć za co płacę. 3 lata temu ktoś mi powiedział "Bierz humbrole! Super krycie i kolory". W ten sposób skończyłem na pewien czas z hobby.
Nilgar jeszcze kilka takich postów i z dumą będę mógł Cię dodać do grona moich idoli... :oops:
Jeśli nic nowego nie wnosisz, to popisz sobie w rozluźnianiu pośladków etc. tam Cię ciepło przyjmą.
Pozdro

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

uzywalem tez kilka razy fabrek Vallejo - aplikator lepszy od cytadelek ale gorsze pokrycie
Obrazek

Lizanie pędzli nigdy nie było tak niebezpieczne.

RMS, Cytadelki i FP, P3, Valleyo - jak wydasz 100 zł na farbki którejkolwiek z tych serii nie wpakujesz się w nic czym nie dało by się malować. Rożnicę są, ale w większości przypadków nawet ich nie zauważysz, a już na pewno nie na początku malowania.

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

http://www.maxmini.pl/index.php?option= ... &Itemid=39

wybieraj ;) -> test farbek :D powinien pomoc ...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

RMS, Cytadelki i FP, P3, Valleyo - jak wydasz 100 zł na farbki którejkolwiek z tych serii nie wpakujesz się w nic czym nie dało by się malować. Rożnicę są, ale w większości przypadków nawet ich nie zauważysz, a już na pewno nie na początku malowania.
Piwa mu nalać bo dobrze prawi :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

Maxmini czytałem daawno i wczoraj z tym gościem gadałem. Poradził mi wybierać w kolejności RMS, Vallejo GC, Citadel do tego jakiś dobry podkład niekoniecznie GW. Myślę, że paleta 15 kolorów mi na długo starczy. Tak więc problem zażegnany i temat do zamknięcia ;]
Pozdro i dzięki za pomoc oraz jakże uroczy i klimatyczny offtop ^^

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

sam mam RMSP ale problem z nimi jest aki ze sa chyba tylko w jamie dostepne - na ostatnia dostawe farbek czekalem 5 miesiecy ;/ masakra tak wiec jesli ktos se decyduje na reaperki to musi sie liczyc by zamawiac kolory ktore szybko schozda z minimum 2 miesiecznym wyprzedzeniem ;) inna sprawa jest taka zeniektore farbki juz mam okolo 3 lat i nie sa zbytnio nadwyrezone ;) ... wiec jesli izdie o ekonomike to wg mnie bardzo wolno schodza dzieki zakaplaczu ktory niestety szybko sie zatyka -> dlatego jako uzupelnienie do MSP polecam wlasnie Valejki ale to juz wiesz wiec chyba wszystko jasne ;) ...

BTW jesli idzie o czarny kolor ot polecam chaos black od GW najlepszy czarny na rynku bo jest najczarniejszy z farbek ;) i latwo dostepny bo kazdy sklep z figsami ma farbki GW (a czarny schodzi hektolitrami ;) )

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Reaper MSP dostępne są również w Sindarionie, a czas oczekiwania na dostawę wynosił dotąd najdłużej dwa miesiące i była to niestety wina samego Reapera. Nie chciałem ich polecać, bo jestem skoligacony ale praktycznie z Citadelek zostały mi tylko metaliki, a resztę palety udało mi się skutecznie wymienić (Citadelki mieszane czy nie jak dla mnie niestety szybko koagulują, bez względu na to czy je otwieram czy tylko stoją i czekają na lepszą chwilę, a nowy sposób zamykania niewiele tu zmienił).
To co przemawia za tymi farbkami to aplikator, który chyba praktycznie uniemożliwia ich wysychanie, oraz czaszeczka w środku, która ułatwia mieszanie i podtrzymywanie dobrej kondycji farbki. Poza tym niesamowitym ułatwieniem jest poukładanie palety w triady (cień-baza- rozjaśnienie).
Nie stosowałem do tej pory specjalnych wzdrygiwaczy jak Drying Rerarder czy Anti-Shine Additive ale Black Primer bije Chaos Black Citadela w kwestii uzupełnień po podkładowaniu sprayem (farbka wciska się w szczeliny).
Cała dyskusja jest o tyle daremna, że nie ocenisz farbek póki sam nie spróbujesz, a co do naszej "eksperckiej" wiedzy to Przemas z Maxmini wie chyba najlepiej. Najtańsze nie zawsze oznacza najlepsze
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

Wiesz ja tez czekalem 5 miechow glownie z winy reapera ;) bo to gowniana firma ktora nie dba o klientow z poza usa ;/ smutne ale prawdziwe ...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Poza tym niesamowitym ułatwieniem jest poukładanie palety w triady (cień-baza- rozjaśnienie).
Bardzo mnie dziwi podkreślanie tej "zalety". Jakby wyjątkowo trudną rzeczą, przerastającą możliwości zwykłego człowieka, było przyciemnianie i rozjaśnianie farb. Pewnym wytłumaczeniem może być fakt, że kierowane są na rynek amerykański, ale nie do końca mnie to przekonuje.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

dead pisze:Wiesz ja tez czekalem 5 miechow glownie z winy reapera ;) bo to gowniana firma ktora nie dba o klientow z poza usa ;/ smutne ale prawdziwe ...
to po prostu duża firma, więc małe problemy w niej giną w tym wypadku nie wysłali części rzeczy, a fakturę na całość, więc nie można było przez póltorej miesiąca odebrać towaru z cła, bo towar do Polski od złożenia zamówienia idzie max dwa tygodnie - nie mam pojęcia czy GW traktuje lepiej swoich małych Klientów

@Jankiel: dla mnie triady to jest ułatwienie, ponieważ nie jestem zawodowcem, a paleta MSP jest po prostu potężna, rozjaśniać i przyciemniać można różnymi kolorami nie tylko czarnym i białym, bo generalnie wystarczyłby przecież czarny, biały i ze trzy kolory podstawowe, a resztę można już sobie zmiksować...
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

To są właśnie różnice między Polakami a Amerykańcami. W USA powiesz, że mają być triady, to będą kupować triady(tak właściwie, to nie wszyscy po "highschool" potrafią odróżniać kolory), Polak powie "nie ku*wa tak nie będzie" i pomiesza 10 różnych farb - uzyskując przy tym jeszcze lepszy efekt ^^
Ja mam tyle szczęścia, że moje farbki już są w Polsce i mam tylko zapłacić i je odebrać.
Pozdro

Jankiel odpisz w końcu na pm...

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

A dla mnie triada jest ulatwieniem bo sa to kolory dobrze skomponowane pozalajace na TT zrobic szybko jakas figurke bez zbednego rozjasnianai i przyciemnianai kolorkow a jak pomieszamy miedzysoba barwy triady uzyskamy dobre 5-7 warstw ktore mozemy nalozc na model i bedzie on juz pomalowany bardziej skomplikowanie ... jak mialem GW cytki to mialem wykaz kolorow przyciemniajacych i rozjasniajacych i tez sobie kompletowalem triady ale to zajmowalo torche czasu -> w RMSP masz podane na tacy wiec wg mnie jest to zaleta ale co malownik to przyzwyczajenia ...

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2243
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Jako początkujący malarz zakupiłem tanie farby firmy Model Master.. Nie są złe, ale może być lepiej..
Chciałbym zmienić farbki na jakomś lepszą markę. Pomóżcie mi wybrać coś odpowiedniego :P
Z mojego małego doświadczenia wiem, że:
Vallejo - są tańsze i pojemniejsze od Citadelek i P3, mają wygodny dozownik i dobrze kryją.
Citadelki - mają podobno najlepsze metaliki.
P3 - słyszałem, że mają bardzo wyraziste barwy i dobrze kryją.
Model Master - sam ich używam, farba często jest za żadka, słabo kryją, ale bardzo tanie (3-5zł za sztukę)
Z innymi farbami nie miałem doczynienia, więc nic nie napisze.

ODPOWIEDZ