ETC - Dark Elves

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Re: ETC - Dark Elves

Post autor: AndreFW »

Rzuciłeś ifkę zarówno z 6 z 5 jak i z 4 kości
Jeśli graliście na euro to nie mógł rzucić z 6 kości

@Żuczek

Dark jest bardzo fajny, ale jeśli masz tylko 1 maga to moim zdaniem rozsądniejszą opcją jest np. metal. Grając na coś z dobrym AS albo trafiając na taki czołg, możesz tylko stać i patrzeć. Bez obniżenia T, brzytwy czy bitki nie masz żadnych argumentów na pancerne rzeczy. Dark owszem, ale nie jako 1 lore. A i rozważył bym jeszcze czy na euro scroll>dagger :wink:

Btw, ward na magiczce Ci sie spisywał? Bo ja zawsze wolałem mieć tą kosć dispella więcej i ciekaw jestem innych przemyśleń.

Awatar użytkownika
Żuczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 104
Lokalizacja: Opole, Zaodrze

Post autor: Żuczek »

Remo pisze:edit. No dobra, i tak dobrze grałeś. Bitwy z Żukiem nigdy nie są łatwe. :wink:
Ja zawsze podziwiałem i podziwiam mojego przyjaciela Remo, który gra naprawdę dobrze beznadziejnymi rozpami. Ale tj. temat na inną część forum. :D
AndreFW pisze:Jeśli graliście na euro to nie mógł rzucić z 6 kości
Pomyłka w druku. 3 ifki rzuciłem z kości.
AndreFW pisze:Grając na coś z dobrym AS albo trafiając na taki czołg, możesz tylko stać i patrzeć. Bez obniżenia T, brzytwy czy bitki nie masz żadnych argumentów na pancerne rzeczy.
Masz rację, ale powiedziałem sobie, że na czołg wyślę kowboja, aby go uszkodził. Myślę, że ma na to spore szanse.
A armiami z którymi nie chciałbym grać są: WoCh i Bretka, bo jest jak myślisz, nie mam nic "miażdżącego" na nie.
AndreFW pisze:Btw, ward na magiczce Ci sie spisywał? Bo ja zawsze wolałem mieć tą kosć dispella więcej i ciekaw jestem innych przemyśleń.
AndreFW pisze:A i rozważył bym jeszcze czy na euro scroll>dagger
Ta sprawa się za jakiś czas rozstrzygnie. Tzn, to będzie zależeć od tego ile dostane w tyłek od czarów. Jak na razie ryzykuję i gram bez DS.

Ward na 4+ się spisywał, ponieważ czarodziejka dotrwała do końca bitwy. Tzn mój przyjaciel Remo już się postarał, abym w 2 turze nie miał regimentu do którego mogła się chować. Tzn walił placki, a moje elfiki latały jak "szmaty" i gdyby nie ten Ward na 4+ to uwierzcie mi, że Remo by na pierniczał, by w nią i w końcu by ją zabił. A tak miał dylemat. Strzelać w nią z katap czy może strzelać w odziały? Wolał strzelać w oddziały. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

@Żuczek

BSB w którym oddziale siedział - jest bardzo podatny na KB u mnie ta kombinacja itemow nigdy sie nie sprawdzala

A co do trudnych armii - zagraj z ogarniętym graczem TK (2x4 rydwany, 2xSfinks, mega magia, 40 łuczników, 2 katapy,gwardia) a porzekonasz się że to jest dopiero wyzwanie. Dla mnie to gwarantowana maska bez względu na to czy gram defensywnie czy ofensywnie..... :)

Awatar użytkownika
Żuczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 104
Lokalizacja: Opole, Zaodrze

Post autor: Żuczek »

Raamiel pisze:BSB w którym oddziale siedział - jest bardzo podatny na KB u mnie ta kombinacja itemow nigdy sie nie sprawdzala
Będzie siedział w korsarzach. Wiesz na KB nie ma mocnych jeśli chcę mieć wolnego kowboja.
Raamiel pisze:A co do trudnych armii - zagraj z ogarniętym graczem TK (2x4 rydwany, 2xSfinks, mega magia, 40 łuczników, 2 katapy,gwardia) a porzekonasz się że to jest dopiero wyzwanie. Dla mnie to gwarantowana maska bez względu na to czy gram defensywnie czy ofensywnie..... :)
Z każdym ogarniętym graczem gra jest trudna bez względu na to jaką armie wystawi przeciwko DE na ETC.
Obrazek

Awatar użytkownika
Żuczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 104
Lokalizacja: Opole, Zaodrze

Post autor: Żuczek »

A co sądzicie o tej rozpie?
1 Supreme Sorceress @ 360.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Shadow
Lifetaker [30.0]
Sacrificial Dagger [25.0]
Talisman of Preservation [45.0]

1 Master @ 159.0 Pts
Great Weapon; Battle Standard
Dawnstone [25.0]
Armour of Darkness [25.0]

1 Master @ 194.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Shield
Dragonhelm [10.0]
Pendant of Khaeleth [35.0]
Potion of Foolhardiness [5.0]

1 Dark Pegasus @ [50.0] Pts

1 Sorceress @ 180.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Dark Magic
Tome of Furion [15.0]
Seal of Ghrond [30.0]

5 Harpies @ 55.0 Pts

5 Harpies @ 55.0 Pts

29 Dark Elf Warriors @ 240.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Lichebone Pennant [15.0]

1 Lordling @ [6.0] Pts

30 Black Ark Corsairs @ 360.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Light Armour; Sea Dragon Cloak; Standard; Musician
Sea Serpent Standard [25.0]

1 Reaver @ [10.0] Pts

1 Cold One Chariot @ 100.0 Pts

2 Crew @ [0.0] Pts
Spear; Rptr Crossbow

2 Cold One @ [0.0] Pts

1 Cold One Chariot @ 100.0 Pts

2 Crew @ [0.0] Pts
Spear; Rptr Crossbow

2 Cold One @ [0.0] Pts

1 Cold One Chariot @ 100.0 Pts

2 Crew @ [0.0] Pts
Spear; Rptr Crossbow

2 Cold One @ [0.0] Pts

19 Black Guard @ 320.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Standard; Musician
Gleaming Pendant [5.0]

1 Tower Master @ [34.0] Pts
Heavy Armour
Sword of Might [15.0]
Charmed Shield [5.0]

1 War Hydra @ 175.0 Pts

2 Beastmaster @ [0.0] Pts
Beastmaster's Scourge

Models in Army: 97


Total Army Cost: 2398.0
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Za mastera bsb dal bym kocioł. A za gwardie Wiedzmy
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ