Armia czysto goblińska (BftSP)

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

na chyba gildiinajemnikow jest jakis uber pajak - dodac bossa i ok..
ja uzywam 5edycyjnego metala, odroznia sie od skullpasowcow wystarczajaco zeby byc giant spiderem

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Macie tu mojego pajączka. Pewnie TruePunk ma takiego samego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

Szpaner:P BTW jedziesz kołata na strategicon ?? :D

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Raczej tak :)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Pstryk!
Obrazek
:P

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

już wkrótce będzie
Obrazek
premiera 29tego
Obrazek

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

To sie nazywa figurka musze do armi sobie sciganc for fun :D

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

Undead84 pisze:Poprzeglądałem AB i cos tam skrobnołem kilka rozpisek na czystych gobasach i powiem ze tam jest sporo fajnych bajerów....np.(tak na 2250)

Goblin Lord na pająku z obcinaniem warda, z korzystaniem z AS przeciwnika i dodatkową S i S za każdego bohatera w 12 calach jest bardzo ok...
Do tego Goblinski bsb na wilku np.ze sztandarem do przerzucania paniki tez jest bardzo ok...
I tu mam dylemat co dalej bo:
Mógł bym dać 2x goblinski szaman ze scrolami i wtedy miał bym antymagie...ale
też myslałem na herosem na Squigu i jednym 1levl szamanie na 2 scrolach...i niby tez mam antymagie ale ciut słabsza i tu przydał by się totem na orkach ale takowych nie przewidujemy :mrgreen:

Do tego 3 fasty (2xwilki raz pajaki) i jeszcze jeden fast pajaki w liczbie okolo 8 - 10 żeby gdzieś lord się chował.

Do tego 2 x 36 NG z siatam 3 fanolami FCG i jeden odział 25 gołych wesołych z 2 fanolami

Do tego Altyleria + rydwany i squig hopki jakies....i tu by sie przydał gość na squigu...

Moim zdaniem taka rozpa naprawde daje rade...i nawet bym pojechał tym na jakiś turniej żeby sprawdzić jej faktyczną funkcjonalność...
Niestery nie mamy quell animocity od BO bo takowego nie mamy wiec jest ryzyko ze w kluczowej sytuacji staniemy jak debile na srodku pola bitwy i kanapka gotowa :mrgreen: :mrgreen:
Plusów sporo bo przed twoim lordem ci nikt nie zdupczy (chyba ze latacz jakiś),klimat swietny i pierdolnięcie też jest;]
Co myslicie??
bardzo fajne :) ja sam od kilku dni przegladam fora zwiazane z battlem - gobosami i musze przyznac ze jest duzo ciekawych opcji :)
ostatnia bitwe gralem na mieszance ng + orki, ale niedlugo znowu przyjdzie mi sie zmierzyc z wood elfami i imperium na 1499 pkt wiec na bank przetestuje gobbos only.

co do bossow myslalem wstepnie nad takimi Panami:
1. hero gobbo +great weapon + kradzenie sava i warda + kasowanie warda - tutaj tylko pojawia sie pytanie na czym ma jezdzic / rydwan, pajak czy moze wilk / mozliwe ze wsadze go na rydwan zeby miec te d6 + 1 impactow

2. hero gobbo + bsb + spider baner - na wilku - koles ma duzy ruch wiec moze skakac sobie z oddzialu do oddzialu - w rozpisce pojawi sie oczywiscie oddzial common goblins 36 sztuk z tarcza i lukami. Z tym oddzialem i szmatka spokojnie mozna ubic tremmana :D zreszta nawet jak z tych 36 strzał wbije tylko dwie rany to i tak bedzie spoko.

3. no tutaj juz nie mam wyboru bo musi byc shaman ze scrollami - jest jeszcze opcja "samobojca" czyli jeden scroll + wybuch - tez nieprzyjemne i wredne.

Co do rarow to sprawa prosta - Doom diver musi byc. Specjale to squig herdy ostatnio dobrze mi sie spisuja wiec 2 oddzialy + 2x spear chukka

Cory:
naprawde mocno kombinuje zeby wystawic mega oddzial samych gobasow (tak 40 - 50 sztuk) docelowo z bsb i FCG - twarde gowienko :) + 2 ng po 30-36 sztuk z 2 fanolami. lekka jazda i snotlingi.

niedlugo sobie cos naskrobie w ab to zamieszcze tutaj.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Ketman pisze:jest jeszcze opcja "samobojca" czyli jeden scroll + wybuch - tez nieprzyjemne i wredne.
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: tego nie rozkminiam co masz na myśli??

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

masz shamana 1 lev + ds + brimstone bauble 25 pkt (jezeli wlasciciel ginie każdy model ktory sie z nim styka - wrogi lub sprzymierzony w kontakcie z jego podsatwka otrzymuja k6 trafien o sile 6. Jezeli wlasciciel walczyl wrecz, zadane w ten sposob obrazenia wlicza sie do wyniku walki - jezeli uciekasz przedmiot nie dziala) wsadzasz go do rydwanu zebys mogl sie stykac z wielksza iloscia modeli. Odpalasz dispela i ruszasz na przeciwnika - najlepiej driady, wardencerzy :) padaja jak muchy

tutaj trzeba mocno podkresil -> KAZDY MODEL W KONTAKCIE Z PODSTAWKA DOSTAJE D6 hita z SILA 6 - czyli najpierw d6+1 z chariota potem wilki, zalogant, shaman a potem moze ginac :D tutaj np na treekiny idealnie pasuje - z trzema sie bedziesz stykał jadac na chariocie
Ostatnio zmieniony 20 lip 2009, o 12:05 przez Ketman, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

Undead84 pisze:
Ketman pisze:jest jeszcze opcja "samobojca" czyli jeden scroll + wybuch - tez nieprzyjemne i wredne.
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: tego nie rozkminiam co masz na myśli??
szaman z DS + brimstone bauble ? :D

swoją drogą jakiś czas temu wymyśliłem takie funowe "kombo" :D
wsadzić goblina BSB ze spider bannerem do klocka........ kilkudziesięciu - max 100 goblińskich łuczników :D statystycznie +/- 16-18 rani automatycznie, wystarczy że ofiara nie zda sejwa...
tacy pogromcy "dużych celów", ale do wystawienia tylko dla zabawy :P fajnie takie coś na stole musi wyglądać... :D

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

No jak masz górke to spoko...a teraz pomyśl że jej nie masz gdzie ty chcesz to wszystko wystawić??...ale z 2 strony na Large targety i tak walą wszystkie szeregi wiec...nie głupi pomysł :mrgreen: :mrgreen:

Co do szamana samobójcy to fajna opcja:D

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

Tutaj zamieszczam wstepna rozpiske mojej zielonej hordy. Gramy w kombinacji Gobbosy+WE vs WE+Imperium :) pułap pkt do 1499 pkt

Opinie mile wskazane

1 Goblin Big Boss @ 151 Pts
General; Great Weapon; Light Armour
Amulet of Protectyness [25]
Triksy Trinket [25]
1 Wolf Chariot @ [60] Pts

1 Goblin Big Boss @ 124 Pts
Light Armour; Battle Standard
Spider Banner [50]
1 Wolf @ [0] Pts

1 Goblin Shaman @ 165 Pts
Magic Level 1; Little Waagh
Dispel Scroll [25]
Brimstone Bauble [25]
1 Wolf Chariot @ [60] Pts

5 Goblin Spider Riders @ 65 Pts

36 Goblins @ 200 Pts
Shortbow; Light Armour; Shield; Standard; Musician; Boss

48 Goblins @ 212 Pts (tutaj docelowo bedzie siedzial BSB)
Light Armour; Shield; Standard; Musician; Boss

33 Night Goblins @ 204 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician; Boss
2 Fanatic

2 Snotlings @ 40 Pts

3 Squig Herd @ 90 Pts

3 Squig Herd @ 90 Pts

2 Spear Chukka @ 70 Pts

1 Doom Diver @ 80 Pts


Casting Pool: 3
Dispel Pool: 3 + 1DS

Models in Army: 173
Total Army Cost: 1499

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Zajebiaszczy klimat, ale chyba trochę ukróciłbym te piesze gobbosy, wywalił snoty, a za to dodał gobliński rydwan (trzy powinny ładnie szachować) i jeszcze jeden fast.

Ogólnie zrobiłaby się wtedy rozpiska strzelająca z mocną kontrą. Myślę że moimi WE na te pkts, mógłbym mieć z czymś takim problemy :D

Pozdro
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

co do dodatkowego rydwanu to jest problem - na te pkt 2 spear chukki musza byc tak samo jak na 2+ 4 sztuki. Squig Herdy to sa jedyne moje dwa oddzialy ktore nie musza zdawac zadnych testow zanim nie zaczna sie tłuc wiec rydwan odpada.

Co do snotlinga - nie ma mowy :) sa naprawde niezli i nieraz bardzo sie przydaja - i znow jednostka ktora nie musi zdawac testow.

fakt ze brakuje jednego fasta, ale nie mam zielonego pojecia skad zabrac 65 pkt :(

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

Ketman pisze: fakt ze brakuje jednego fasta, ale nie mam zielonego pojecia skad zabrac 65 pkt :(
może zamiast 36goblinów z łukami i tarczami daj 36 nocników z łukami :P(bez tarcz oczywiści ;))?

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

no własnie chciałbym rowniez tego uniknac z tego wzgledu ze wole miec te 4+ sava i 1 ld wiecej. Czyli moga ustac o wiele wiecej niz night gobliny.

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

łał. klocek 48 goblinów. co z tego, że zwykły fast każdej armi jedzie to od boku :roll:

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

Leszczu pisze:łał. klocek 48 goblinów. co z tego, że zwykły fast każdej armi jedzie to od boku :roll:
pisanie ze cos pojedzie ten oddzial z boku jest troche niesprawiedliwe, tak jak pisanie w stylu "plewne, ja to rozjezdzam w 2 tury albo nie oplaca sie tego wystawiac".

moim zdaniem mozna to napisac w troche inny sposob i przedstawic swoj punkt widzenia. Po prostu uzywajac argumentow. Tak to mozna wszystko skrytykowac.

ale dziekuje za komentarz do rozpiski - przemysle ta cenna uwage i wyciagne wnioski.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

skoro robisz rozpiski niegrywalne i dla funu to ja nie będę argumentował swojego zdania.

ODPOWIEDZ