Dostawianie do strefy szarzy

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Asassello pisze:
a caly ten problem mozna rozwiazac szybko i bez zbednych, dlugich wynurzen (tak jak moje ;-) ) :
"SZARZA NIE MOZLIWA"

Simple answers to difficult questions anyone?

"GRA NIEMOŻLIWA"


Ustawi ci taki oddziały kancikiem do ciebie i w nic nie zaszarżujesz, co, populisto?
"Bo szarża była niemożliwa?" :P
(Insert appropriate photo :P )
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

z dwojga zlego wybrałbym jednak "Szarza niemozliwa".
rozwiazanie prostrze.. uodparnia system na wiele innych problemów z tym zwiazanych..

oczywiscie zdaje sobie sprawe ze jest tez druga strona medalu, czyli np wspomniane przez ciebie ustawianie sie kantem bedac przyklejonym do obelisku.. ale IMO rodzi to o wiele mniej kontrowersji i problemów (i mozna sie przed tym probowac bronic swoja gra -> dobrym ustawieniem) niz zezwolenie na szarzowanie w kancik.


populizm? sam nie wiem.. ale jesli ma to prowadzic do uproszczenia i klaryfikacji zasad, to czemu o to nie zabiegac? (kazdy ma jakies poczucie, jaką by chciał tą grę widzieć)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Ja w tej kwestii popieram Gogola.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Asassello pisze:i w ten sposob rog staje sie rzecza nalezaca naraz do obu stref.. czyli przeciwnik dostawia naraz do strefy przedniej i bocznej.. zaraz ktos przeforsuje ze szarzujac od przodu ale odstawiajac sie do samego rogu (nawet tak jak pokazal Gogol) znajduje sie rownie z w strefie bocznej i chce z tego powodu bonusy..

"SZARZA NIE MOZLIWA"
tja... niemozliwa...

PROPONOWANE ROZWIĄZANIE:
Postuluję, aby rogi jednostek przypisać do stref, z których orginalnie rozpoczyna sie szarża.

niweluje to walki typu "orzel bokiem"

:?:
Furion

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1876
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Gogol, w Twojej interpretacji czasem normalnie mozliwe szarze (czyli takie bez odstuwania terenow) staja sie niemozliwe.

jedyne sluszne rozwiazanie:
Obrazek

Zasada: trzeba dojechac do odpowiedniego boku oddzialu.
W pierwszej sytuacji rozowa czesc steam tanka dojezdza do odpowiedniego boku - szarza jest udana.

W drugiej sytuacji zadna czesc nie dojezdza (rog sie nie liczy) - szarza nie udana.

Koniec :P.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

rozwiazanie jest w sumie dobre...skoro ktoś wałuje, dostawia siedo terenu i mówi że niewejdziesz na jego przód....to trzeba wejść na bok...jeżeli będzie takie uściślenie to ludzie niebędą siętak dostawiali...poprostu to będzie nieopłacalne dla nich...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ludzie prosze o jedno... pomyslcie 2x zanim napiszecie.. bo takich postow jak wyzej nie chce sie nawet kasowac...

ja swoje napisalem juz o tym problemie i nie zamierzam sie kolejny raz na ten temat rozpisywac...
do wyjscia powazniej dyskusji na ten temat zamierzam arbitralnie podejmowac decyzje na turniejach dzie bede sedzioal :) ale jestem otwarty na propozycje :)

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

mam pytanie, czy zielony kwadrat, jako że ma dośc ruchu to po zetknięciu się z odziałem szarzowanym nie powinien wykonać maxymalizacji?

czy najlpierw trzeba wykonać align (dostawienie?) by móc maxymalizować?

a co do szarżującego czerwonego kwadratu (bordowego?)
to w momencie w którym nie może maxymalizować (szary przeszkadza), powinien sie tylko dostawić

źle myśle?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

To proszę szanownych sędziów o wyjaśnienie mi jak mogę się ustawić, by szarżę uniemożliwić, bo takie "uznaniowe" stwierdzenia to se możecie włożyć wiadomo gdzie. Jeden sędzia uzna, drugi nie - i gdzie tu standaryzacja zasad ? To jak z tym skirmishem ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Furion pisze:
Asassello pisze:i w ten sposob rog staje sie rzecza nalezaca naraz do obu stref.. czyli przeciwnik dostawia naraz do strefy przedniej i bocznej.. zaraz ktos przeforsuje ze szarzujac od przodu ale odstawiajac sie do samego rogu (nawet tak jak pokazal Gogol) znajduje sie rownie z w strefie bocznej i chce z tego powodu bonusy..

"SZARZA NIE MOZLIWA"
tja... niemozliwa...

PROPONOWANE ROZWIĄZANIE:
Postuluję, aby rogi jednostek przypisać do stref, z których orginalnie rozpoczyna sie szarża.

niweluje to walki typu "orzel bokiem"

:?:
Furion
Czyli wg tego steam tank moglby sie dostawic do tej walki? Jesli tak, to masz moje stanowcze i zdecydowane - nie.

Moim zdaniem propozycja Marka jest najlepszym i najmniej konfliktowym rozwiazaniem.

A co moich odczuc po tej szarzy, to bylo to kwestia kilku duzych punktow w wyniku bitwy - albo ja trace gg i vampire lorda, albo chaos traci (wysoce prawdopodobne) tzeenchowego chaos lorda na smoku. w obu wypadkach ok. 1000 pkt w plecy.
W przyszlosci w takich sytuacjac wolalbym miec jasna sytuacje, a nie slyszec z jednej strony np. Barba i Holana (wespoł z Darkiem i Robsonem, do ktorych nalezal duet czolgu i smoka) za szarza jest mozliwa a z drugiej Shina, Mlodego i kilku widzow naszej bitwy, ktorzy twierdzili, ze jest niemozliwa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

też się z tobą zgodzę - nie ma nic gorszego niż brak jednolitego rozstrzygania danej sytuacji;
mnie ostatnio to spotyka niemal co master - szarże skirmishu, ucieczki od szarży itp. - bezsilność wobec takich sytuacji to mało powiedziane
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Marek Golan pisze:Zasada: trzeba dojechac do odpowiedniego boku oddzialu.
W pierwszej sytuacji rozowa czesc steam tanka dojezdza do odpowiedniego boku - szarza jest udana.
Chciałbym zauważyć, że geometria jest jednak nieubłagana i przy takim podejściu do sprawy szarże w stylu:
Obrazek
są jak najbardziej możliwe. Wystarczy że dostawimy się innym punktem niż róg do rogu podstawki przeciwnika i jednocześnie chcociażby minimalnienie nie stykniemy się z nieodpowiednim bokiem to automatycznie jakiś tam róg podstawki jest w polu wyznaczonym przez bok odpowiedni.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

bless pisze:
Czyli wg tego steam tank moglby sie dostawic do tej walki? Jesli tak, to masz moje stanowcze i zdecydowane - nie.
Tak, Steam Tank imho byl w stanie dostawic sie do walki. Przesuniecie GG powinno nastapic tylko wtedy, gdyby nie mialo to wpływu na przebieg bitwy.

Uwazam to za mniejsze zło niż granie wg tego, że "rogi nie są cześcią strefy do której sie szarżuje" bo po przemyśleniu prowadzi to do (większych) absurdów, a wydaje mi się to jedyną alternatywa do zadanego przez Ciebie pytania w tym temacie.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Furion pisze: Uwazam to za mniejsze zło niż granie wg tego, że "rogi nie są cześcią strefy do której sie szarżuje" bo po przemyśleniu prowadzi to do (większych) absurdów,.
Prosze o przyklad wiekszego absurdu niz ten pokazany przeze mnie w pierwszym poscie tego tematu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Nom Marku podobnie myślałem jak Ty początkowo ale ... doszedłem do tego co pisał B_sk. Twoja interpretacja niczego nie zabrania ... zawsze można kawałeczek wcisnąć.


Mógł byś podać przykład jak mój pomysł uniemożliwił by możliwe szarże ? Chętnie nad nim bym się zastanowił :)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

bless pisze:
Furion pisze: Uwazam to za mniejsze zło niż granie wg tego, że "rogi nie są cześcią strefy do której sie szarżuje" bo po przemyśleniu prowadzi to do (większych) absurdów,.
Prosze o przyklad wiekszego absurdu niz ten pokazany przeze mnie w pierwszym poscie tego tematu.
ustawienie orła rogiem? zyskuje wtedy zasade "can't be charged anyway"

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1876
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Gogol i b_sk:
No ale jak sie stykniesz z obeliskiem to juz tylko rog zostanie i nie da sie dostawic czegokolwiek (tak jak na moim 2. rysunku).

Gogol: Sytuacja - taka sama jaka podalem w moim poscie w obrazku nr1. Tylko zamiast obelisku jeziorko jako bardzo trudny teren. A to brazowe to lanca, a nie steam tank. Tylko troche bardziej dopasowane, by oddzial szarzujacy nie miescil sie w strefie 45stopni po stknieciu.

Furion:
Ale zobacz rozwiazanie jakie proponuje, nie ma absurdow. I rzeklbym - jako jedyne jest zgodne z zasadami :).

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Marek Golan pisze: Furion:
Ale zobacz rozwiazanie jakie proponuje, nie ma absurdow. I rzeklbym - jako jedyne jest zgodne z zasadami :).
hm...
zgadzam sie. Twoje rozwiązanie również nie prowadzi do absurdów :-)

co do sytuacji Blessa - czyli wg Twojej wersji szarża byla legalna i wykonana jak najbardziej ok (patrz 1 post w tym temacie -> rysunek)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

rozumiem ze dostawienie sie przodem podstawki calkowicie dolegajac do obeliska uwazacie za walek???
to moze wogole grac bez terenow bo widze ze wykozystanie ich taktyczne staje sie niemozliwe...
przykro sie robi jak czytam niektore posty chlopaki...
jak nie mozesz wjechac w strefe to nie ma szarzy i koniec. cos blokuje? znaczy sie masz pecha i kiepsko sie ustawiles... chcesz orzelka kantem ustawic i miec go nieszarzowalnego? no to gratuluje... bedziesz go minimum pol godziny ustawial bo jak nie to zrobie wheela i juz mam szarze...
o czym wy gadacie? znaczy sie za innym regimentem tez sie nie ukryje bo albo mi go przesuniecie albo obrucicie?
cos chyba tu nie gra!
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Obeliski najczesciej są obłe więc dostawienie tak by dokładnie przylegać jest .... niemożliwe nie wiem dalej do jakich absurdów prowadzi moja propozycja ?

ODPOWIEDZ