Długobrodzi skauci (skautowie?)

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

hmm 20? a nie można? Od razu mówię że nie znam się jestem początkującym graczem :)

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

a masz zasady do nich? oni są w skirmishu, masz podr główny? wiesz co to znaczy?

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Ech... nie grałem nigdy na góralach z dużymi... pukawkami. Zasady gdzieś miałem, ale nie pamiętam gdzie. Chyba wywaliłem. W sumie i tak tym teraz grać na turniejach nie można. Chyba w 6ed. w drodze łaski dopuszczali na turniejach tą jednostkę. Ale to były czasy, gdy przeciwnik na pytanie "czym grasz?" słyszał "dwarfami" od razu wiedział, że mu free frag wpadł i był szczęśliwy.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Supeł, jeśli sie nie myle to Grahnarowi chodziło o zwykłych longbeard rangers... Grahnar jak ich wystawiłes?
Obrazek

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Nie chodzi czasem o jednostkę, która była pokazana w White Dwarfie z okazji jakiejś kampanii?
Coś mi się przypomina, że coś takiego było ale niestety nie można użyć takiej jednostki na turniejach :)

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

no Longbeard Rangers x 20 w 4 szeregach po 5 każdy z tarczą, toporkiem do rzucania, bronią ręczną i ciężką zbroją, w AB nigdzie nie jest napisane że sa w skirmish'u (tak wiem co to jest skirmish, mam i przeczytałem RB do 6 i do 7 edycji, p angielsku i po polsku jakbyście mieli wątpliwości ;) )

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

nie są w skirmishu, Supeł myślał o czymś innym...

rozumiem, że GW też mieli (to obowiązek żeby zrobic rangera)?

I gdzie ty wystawiłes taki kloc? chyba gdzies z dala od bitwy albo we własnej strefie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

za lasem :) idealnie cali się zmieścili :D w końcu to krasie sa nie za duże po krzakach się pochowali ;)

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

czasem są tak mali, że bretończ po nich przejeżdżają, a straty zadają same konie...;/

Awatar użytkownika
IceRiver
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: IceRiver »

W związku z tym ja mam pytanie - Jeżeli to ma zasięg 8, a przy stand and shoot szarżujący musi się zatrzymać w połowie(??), czyli jeżeli ma 20 cali szarży to te toporki dolatują?? Pytam się, bo będę musiał czasem na nich szarżować XD

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Szarżujący zatrzymuje sie, gdy wchodzi w zasięg broni. I nie 8 a 6 cali, tak żeby oddział który spalił szarże za nieudany rzut na LD znalazł sie w zasięgu naszej szarży

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Rakso_The_Slayer pisze:Supeł, jeśli sie nie myle to Grahnarowi chodziło o zwykłych longbeard rangers... Grahnar jak ich wystawiłes?
aaaaa, to sury, po prostu kilka postów wcześniej była mowa o MR i myślałem że dalej o tym

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Mozna miec Longow rangerow bez warriorow?
i gdzie to jest uzasadnione w booku bo nie moge znalezc

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

w AB nie ma takiego przypisu ale w uściśleniach sędziowskich czy tam w jakimś faQ było że jeżeli robisz z longów scautów to możesz nie wystawiać warriorów.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

według analogii rangers are not warriors wychodzi że longbeard rangers are not logbeards więc można ich wystawiac bez wojów.
Obrazek

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

ale ja w army builderze robię rozpiskę to wychodzi błąd że muszą być z wojownikami :) znaczy się dokładnie tekst "Usage Conflict" i mi się tak wydaje że to o to chodzi :)

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

ok, a macie gdzies jakikolwiek zapis o nich?
najbardziej na nim i zalezy.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

grahnar pisze:ale ja w army builderze robię rozpiskę to wychodzi błąd że muszą być z wojownikami :) znaczy się dokładnie tekst "Usage Conflict" i mi się tak wydaje że to o to chodzi :)
usage conflict pojawia się gdy oddział ma tarcze i GW... co oznacza, że musi wybieac podczas walki czego uzywa... to nie ma nic do tego czy muszą byc warriorsi ;)

@Dolmir - w podręczniku takiego zapisu nie ma, w FaQu jest tylko, że rangers are not warriors, więc poszło analogią. nie pamiętam teraz gdzie to jest zapisane ale chyba w uściśleniach sędziowskich.
Obrazek

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

http://strony.aster.pl/barbaros/uscpl.pdf

strona 12 rozdział 5) Dwarfs, paragraf k):
Armia krasnoludzka nie musi mieć oddziału warriorów, Ŝeby móc wystawić oddział Dwarf Rangers z Longbeardów.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

dzieki, oto wlasnie chodzilo.
w rozpiskach wrzucilem rozpe na nich - prosze o komenty

ODPOWIEDZ