7mo ed. beznadziejność Beast Herdów

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

thurion pisze: w armiach mortali itp sa nieuzywalne
chyba, ze 5/5 z muzykiem jako 4 special

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

no kolega pisal o 10/10 z FCG ;)

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

mam takie pytanko jak wbiega mi coś w herda to się muszę ustawić maksymalną ilością mnodeli czyli żeby z kornerów też się stykały, czy mogę se już od 5 formować ranki?? I o co chodzi z tymi 4 gościami w rzędzie o czym cały czas mówicie (nie czytałem uściśleń żadnych bo nie wiem gdzie są itp itd. więc nie wiem o co biegnie) Jak szarżuje na mnie biegacz to się ustawiam w 4 w rzędzie?? Czy może tylko ci co mogą się stykać a reszta z tyłu?? (zbieram bestie ale dopiero zaczynam od dłuższego czasu ;) )

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Masz 4 w rzędzie wówczas, przez co nie masz rank bonusa, bo do niego musisz mieć 5 wide oddział.

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

Ale że zawsze 4 w rzędzie :o ?? czy tylko jak biegacz szarżuje??

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

4 tylko w przypadku biegacza lub czegos innego o wąskim froncie
normalnie działa zasada maksymalizacji, czyli dostawiasz herd na maxa do szeregu przeciwnika, i masz tyle modeli w szeregu ile dostawiłes... tak? :P

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Uogólniając, wszystko z frontem węższym niż 75 pozbawia herda bonusa za rzędy.

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

Dzieki :)

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

Mam parę pytań jeszcze co do herdów i nie tylko
1.Jak szarżuję herdem w innego skrimisha bądź jakiś długi oddział np. łuczników i muszę zamaksymalizować ilość walczących jednostek to tyczy się to również ungorów?? czyli jak nie mam już gorów a są jeszcze miejsca do walki z przodu to muszę tam posłać ungory czy mogą sobie one bezpiecznie siedzieć z tyłu?
2.Jak dokładnie jest z hitami w lesie za chariot? Jak w 1 turze wleciałem do lasu dostałem hity przeżyłem ale w lesie zostałem to jak chcę z niego wyjść to znowu hity?
3. Spawn chaosu musi się ruszać czy może wybrać żę po prostu stoi?
4. czy jak bohater z marką undiv. wejdzie do herdu/herda to czy cały unit może przerzucać LD czy po prostu tracę tą możlwość?
5. Załóżmy że mój herd powiedzmy 10 osobowy dopiero wyszedł z ambusha i jest prawie przy krawędzi, w następnej turze szarżuje na niego rydwan/biegacz lub coś od czego normalnie nie dostaje ranki. Normalnie powinienem się dostawić maksymalną liczbą modeli a reszta czeka w tylnich rankach... Ale tutaj jestem przy samej krawędzi i nie mam miejsca na 3 ranki na przykład i muszę się ustawić w 2 ranki co doje 2 szeregi po 5, i teraz moje pytanie czy w takiej sytuacji dostaje rank bonus czy tylko się tak ustawiam i bonusu nie dostaje?? A może ustawiam się jeszcze jakoś innaczej.

Awatar użytkownika
aras4rose
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: aras4rose »

czy ja jako jedyny używam herdów jako osłona dla mojej głównej armii mortali? Osłaniam warriorów jak i rydwany szczególnie przed ostrzałem z krasnoludzkich boltów jak i imperialnych maszyn :> (jako że głownie gram przeciwko Imperium / krasnoludy (sojusz) ) a ze mną armia bestii, ale tam herdy inaczej sa wykorzystywane.
Bo dla mnei nie ma lepszej ochrony jak oddział skirmisha, tani i zasłaniający dość dużą linię armii.
Chyba jestem bardzo niedobry tak wykorzystywać bestie albo szalony, ale czego się spodziewać op armii Slaanesha. :twisted:
No i gry tylko domowe, nie mam pojęcia jak to jest na turniejach.
http://picasaweb.google.pl/aras4rose - zdjęcia z moich bitewek (ostatnia 18 sierpień);
Kupno E-pism i E-czasopism

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

1.dostawiasz ungory
2. tak, znowu hity
3. musisz go ruszyc
4. tracisz
5. ja bym ranka nie liczył, ale może kiedyś ktoś powie inaczej :wink:

Awatar użytkownika
Szczur
Wałkarz
Posty: 52
Lokalizacja: Podkowa Leśna/Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szczur »

aras4rose pisze:czy ja jako jedyny używam herdów jako osłona dla mojej głównej armii mortali? Osłaniam warriorów jak i rydwany szczególnie przed ostrzałem z krasnoludzkich boltów jak i imperialnych maszyn :> (jako że głownie gram przeciwko Imperium / krasnoludy (sojusz) ) a ze mną armia bestii, ale tam herdy inaczej sa wykorzystywane.
Bo dla mnei nie ma lepszej ochrony jak oddział skirmisha, tani i zasłaniający dość dużą linię armii.
Chyba jestem bardzo niedobry tak wykorzystywać bestie albo szalony, ale czego się spodziewać op armii Slaanesha. :twisted:
No i gry tylko domowe, nie mam pojęcia jak to jest na turniejach.
Troszkę bez sensu, Chaos jeśli już powinien być szybki, czyli zamiast Warriorów C. Knights, a zamiast Herdów psiaki. Z resztą do osłony psiaki i tak są lepsze, bo za 6 płacisz 36 punktów, czyli prawie o połowę mniej niż Herd...

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Ale mają 5 mniej ran i 2 mniej liderki. Tak więc herdy do osłony piechoty są lepsze od psów. Przy czym u mortali zajmują specjal, co boli ;d. No a do kawaleri pozostają tylko kundle ;p
Uerph.

Awatar użytkownika
Szczur
Wałkarz
Posty: 52
Lokalizacja: Podkowa Leśna/Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szczur »

Kundle są fajne, szybkie, mogą zawsze ćwiartkę zająć, a Ld nie robi różnicy, bo kawaleria idzie jedną turę, potem psy zgarniają ostrzał, sypią się, a kawaleria szarżuje, nawet lepiej jest, jak się pieski posypią

ZZZ
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Puławy

Post autor: ZZZ »

O, i mam jeszcze takie pytanie jeśli chodzi o beast herd:

czy atak herdu na bok wrogiego regimentu kasuje jego rank bonus, bo ostatnio przeczytałem w rulebooku, że skirmisherzy nie kasują ranków?

To jak to jest??

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Rulebook strona 67 pisze:Skirmishers do not negate the rank bonus of enemy units when fighting them in the flank or rear.
na polski - nie kasują :roll:

ODPOWIEDZ