7mo ed. beznadziejność Beast Herdów

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

7mo ed. beznadziejność Beast Herdów

Post autor: bless »

Marios pisze: Bestyjki, hmmm, opcja z 4ma typami w szeregu bardzo ich boli. Teraz wpada w nich biegacz/heros i robi wycinkę, wcześniej odbijał się sprężyście.
Oczywiscie herdzik zmarnial strasznie, ale z tym biegaczem to nie przesadzaj... musi wbic 3 rany, zeby wygrac o 1. To nie jest takie hop siup...
Obrazek

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

jak wbije dwie, to ma brejka na -1. Wiekszosc begaczy stoi to na luzie. Biegacze bsb już wygrywaja. A jak wbije 3 to herdzik na brejka na minus jeden - a kazdy kto grywal ten wie, ze dla herdu kazdy brejk to praktycznie herd w plecy...

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Tym bardziej gdy taki saurus albo alter ma 5 ataków. Albo jest BSB, to już wogóle kaplica. Chyba najlepiej wziąć foe rendera do challenge'a, nie dość że koleś nie odda, a ma czym przywalić, to jeszcze ld herdu spadnie do 6. Herosi bretońscy też powinni sobie samopas z herdem poradzić, zwłaszcza dzięki byciu bsb, albo virtuom takim jak duty czy discipling.

Zresztą teraz można spokojnie herda byle rydwanem przejechać...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Biegacz BSB (VC only) ma tylko trzy ataki. Trafia na 3+, rani na 3+. Nie wiem, gdzie tu kaplica... Wlasciwie to jest dobrze, jesli uda mu sie zremisowac. A biegacze WE i Lizakow z 5 atakami maja bardzo maly margines bledu. Nie mozna na pewno powiedziec, ze biegacz robi herdom wycinke... Zagraza, ok. Moze zlamac, zgadza sie. Ale to troche na farcie....
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Nie no Bless, kaplicy nie ma :) Ale realne zagrożenie jest. Moim zdaniem takie akcje mają spore szanse powodzenia. Ja bym szarżował, zwłaszcza BSB. Nawet taki wampirek. W szarży jednego zdejmie, to wtopi i 1 ale sie nie sypnie, bo jest BSB. A jak zada 2 rany (całkiem możliwe) to wygrywa a herdy bez foe rendera wytrzymują przegrane brejki równie dzielnie co gobbosy.. Potem idzie panika w 6 calach itd..

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Kołata pisze: Nie no Bless, kaplicy nie ma :) Ale realne zagrożenie jest.
No, wiem. Sam mowilem. :)
Kołata pisze: Ja bym szarżował, zwłaszcza BSB.
Akurat VC BSB jest ze wszystkich biegaczy do takich akcji najslabszy. Statystycznie przegrywa. Jesli sie pomyli za bardzo, to sie w koncu sypnie. Szkoda go. Pozostlai biegacze moga chociaz nabic ran i sie przegryzc. Jak sie nie przegryza, albo nawet przegraja, to sobie po prostu uciekna.
Ale chyba troche odeszlismy od tematu... :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

IMO to aktualnie zagrożenie ze strony biegaczy jest ogromne. Kiedy usłyszałem o tej decyzji to chyba dwie doby się głowiłem, co panów z GW do takiej a nie innej decyzji skłoniło. Do dziś nie wiem, ale obstawiałbym nader dobry humor wywołany całodniową libacją, albo po prostu wrodzony talent do psucia graczom krwi.
Ale najbardziej frustrujące jest to, że kiedyś miał te swoje +4 do CR. A teraz dupa. Okropnym szmaciarstwem jest takie zmienianie decyzji.
Uerph.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

moze chcieli zeby ludzie nakupywali duzo herdow a teraz chca zmienic ta tendencje .

Byc moze nowy kodeks chosu stlamsi kawalerie i wywyzszy piechote i tez tendecja sie zmieni- wcale bym sie nie zdziwil.

Łosiu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: Łosiu »

Takiej zmiany nie chce :P Wybralem Chaos ze wzgledu na mobilnosc :D W kazdym razie wspolczuje generałom bestii. BoCh dostaly po dupie i to strasznie. Ja nie wiem kto wymyslal te zasady. No, ale miejmy nadzieje ze nowy AB do ktorejs z Chaosniczych armii wyjdzie niedlugo :wink:

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Nie no mi się tak nie spieszy :) ale i tak najwczesniej będzie w 2009 czy cos kolo tego

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

oczywiscie ze vampir ma mniejsze szanse niz lizak albo alter. Osobiscie - vampirem bym nie szarzowal, nie majac jakiegos turbo-celu do osiagniecia. Wampir bsb to 1.08 rany, vampir z dwurakiem to 1,5 rany na herdzie.

Ale lizak i alter noble to po prostu masakra dla herdu :/

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

szafa@poznan pisze:oczywiscie ze vampir ma mniejsze szanse niz lizak albo alter. Osobiscie - vampirem bym nie szarzowal, nie majac jakiegos turbo-celu do osiagniecia. Wampir bsb to 1.08 rany, vampir z dwurakiem to 1,5 rany na herdzie.

Ale lizak i alter noble to po prostu masakra dla herdu :/
szarża pojedyńczym herosem na herd jest teraz bardzo opłacalna.
Chłopak na pojedyńczej podstawce, schowa się w 4'' froncie. Szarża w przyszłych turach w zasadzie nie do skontrowania przez gracza beastmeńskiego, bo niczym go nie zobaczy.
Ogólnie dramat..., bez rank bonusu taki jaki był herd bardzo stracił. Sam głównie używałem go do łąpania koleżków na potworach, trzymania treemanów itd. Teraz, dupa zbita.

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Jak to jest, że oddział, który kosztuje 55pkt, porusza się jak skirmish, wychodzi z ambusha, ma 15 ataków, jest beznadziejny?

Armię wybrałem jeszcze przed premierą tej edycji, ciągle jeszcze nie zagrałem, a Beast Herd to miała być moja podstawowa jednostka. Mam nadzieję, że ogólnie nie jest aż tak źle.
Biegaczy nie będzie chyba aż tak dużo, żeby goniły wszystkie herdy, a tych można mieć bardzo dużo i przeważnie będą tańsze?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Beast herdy łamie nawet bull centaur bsb:)

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

Może i kosztuje 55 pkt, ale goły i wesoły, ale ma 6 ld, 15 ataków ma jak zostanie zaszarżowany(żeby speary lały), ale jak zostanie zaszarżowany to teraz może nie zwinąć się by mieć rank bonus. Herd był bardzo mocny, teraz jest po prostu gorszy,ale nadal warty świeczki.

ZZZ
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Puławy

Post autor: ZZZ »

A może po prostu zastosowanie herdów trzeba nieco zmienić?

Co sądzicie o takiej konstrukcji armii bestii, w której znajdziemy m.in. np. 8 - 10 małych herdów, z czego większość (6 - 8) będzie w ambushu.

Dzięki temu gracz beastmeński będzie mógł decydować jak ruszyć herd aby nie wpadł w niego pojedyńczy bohater + będzie mógł tak wybierać szarże w bok/plecy wroga aby mieć rank bonus.

Co sądzicie o takim pomyśle?

ZZZ
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Puławy

Post autor: ZZZ »

Aha, jeszcze o jedno zapytam, bo czytają to spece od beastii:

czy jeśli wrzucam wargora do herdu w ambushu, to test na pojawienie się oddziału na polu bitwy rzucam na cały odział czy oddzialnie na wargora i herd?

Z góry dziękuję za wyjaśnienie

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Herdów też mam kilka za dużo, może kiedyś sie przydadzą. Puki co i tak muszę wszystko pomalować.
Ale myślę tak. Nowe zasady-nowy styl gry.
Czmu nie grać na masie psów, 3-4 małych herdach z muzykami za 60 pkt a resztę pkt wpakować w herosów, minotaury, dragon ogry etc. Co kto lubi.

Grałem już kilka bitew bestiami z rozpiską na 2300 typu: Great shaman, dwaj shamani, bsb tzeentha, 25 psów, 3 małe hedry, 4 rydwany, 3 screamery, 6 furii, 2x3 minosy, 3 dragon ogry i z racji braku pkt armata DoW. Puki co gra mi sie tym dobrze( przegrałem 1 bitwę na 5).

Mankamentem takiego stylu gry jest trudność złorzenia czegoś na 1000 pkt. Najlepiej wbija sie 1250-1300, 1500, 2300 i 2500 pkt.
No i pewna losowość bo używam magii shadowa i mogę nie trafić Unseer lurker albo pit of shades, ale z drugiej strony 3x steed of shadows mam zawsze i popycham bsb. Maszyny rozkręca nawet bez bears anger tylko zajmuje to 2 tury.

Niestety jest jak jest. Herdy są do bani, można tylko ograniczyć ich ilość, zmniejszyć znaczenie ambusha w taktyce i liczyć na dobre czary.

Sorry za offtop, który powinien w sumie być w temacie o rozpach.
Nie ma co marudzić. Sami zasad nie poprawim,y a bestie i tak mają jeszcze sporo fajnych jesnostek.

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Czy Beast Herdy mają jeszcze racje bytu? Chodzi mi o takie większe oddziały, koło 20 modeli. Małe to rozumiem, liczba ataków. Ale takie np. 10/10 FCG?

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

w armii bestii IMO nadal tak, po prostu trzeba grac uwazniej

w armiach mortali itp sa nieuzywalne

ODPOWIEDZ