Rozpiski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Pierwsza na Erranty Druga bez erranty wara piszę przecież, w drugim ma tylko jeden odział bannera, nie grać z kumplami bo jest za dobra czy za słąba.
Rozpa jest pod kumpli i tam nie ma żadnych treemenów itd.

Aha to lord druga wersja będzie ;) z virtue of audacity bo się skapnołem własnie ze nikt z kumpli nie gra imperium ani WE tylko brat gra na TK ale nie lubi gigsa :) i cr'em go zabije.

Ps. co proponujesz do grania na te armie? (lizaki/de/tk/karasie/chaos/O&G)
miki pisze:.Na koniec zaśpiewam mój hymn o tym jakie armie lubię.

,,My jesteśmy kościoluby hopsa sa ,hopsa sa ,wybielałe nasze czuby ,hopsa sa ,hej ! " :twisted:

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

ja bym zagrał na masie chłopstwa jeśli z kumplami :wink:
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

ta a kumpel gra karasiami na 2x organki,2 katapki,2bolce i 20 hamków z jakimś bannerem, lord na tarczy ,thunderersi i coś tam jeszcze, a DE gra na plutonie egzekucyjnym 4 x bolec , kusze na ture sami kusznicy wypuszczają około 80 strzał i zawsze mi coś ginie.

Więc z chłopami to ja raczej nic nie ugram pozatym mam tylko 40 mens i 16 bowmenów.
miki pisze:.Na koniec zaśpiewam mój hymn o tym jakie armie lubię.

,,My jesteśmy kościoluby hopsa sa ,hopsa sa ,wybielałe nasze czuby ,hopsa sa ,hej ! " :twisted:

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Hero_Lord pisze:ta a kumpel gra karasiami na 2x organki,2 katapki,2bolce i 20 hamków z jakimś bannerem, lord na tarczy ,thunderersi i coś tam jeszcze, a DE gra na plutonie egzekucyjnym 4 x bolec , kusze na ture sami kusznicy wypuszczają około 80 strzał i zawsze mi coś ginie.

Więc z chłopami to ja raczej nic nie ugram pozatym mam tylko 40 mens i 16 bowmenów.
Pewnei ze nie ugrasz ale wiesz jaką przyjemność bedziesz miał jak coś zabijesz?? ogromną
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Rozpiska troche za mocna jak na gre z kumplami.

Ja na 1k wrzucam jeden klocek chlopow po 25, a na 2k 2 klocki. No i obowiazkowo trzeba miec Mounted Yeomenow x5 z muzykiem i tarczami. Dzieki temu rozpiska jest bardziej mobilna, a chlopami zazwyczaj nikt sie nie interesuje jak sa rycerze wiec spokojnie sobie dojda i jazde zrobia.

Osobiscie wole Pegasus Knightsx3 tylko z muzykiem bo dzieki temu nawet jak zostanie tylko 1 to ciagle sie moga opanowac.

Pozdrawiam
Pelzak

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Są 3 armie krasnali na działach :)
Ostatnio zdobyłem 3 masakry tą rozpą na Erranty Warze, wcześniej inną rozpą grałem ale oni tera wstawiają przegięte rozpy podemnie, a poprostu kusze DE mają 2 strzały trafiają z dalekiego na 4+ więc srednio po 40 kuszach i 4 bolcach schodzi około 30 chłopów na ture. A z karasiami to woglę, oni mają miarki w oczach. Tk impact hity z chariotów (brat lubi na nich grać) i miazga

Zaproponujecie coś na normal bretce nie zbyt przęgietego ale bez przesady, bo chcę coś ugrać(a nie ściągać garściami chłopów)
miki pisze:.Na koniec zaśpiewam mój hymn o tym jakie armie lubię.

,,My jesteśmy kościoluby hopsa sa ,hopsa sa ,wybielałe nasze czuby ,hopsa sa ,hej ! " :twisted:

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Ale popatrz na to tak, zakladajac ze tracisz 25 chlopow na ture (czyli 1 oddzial) kosztuje Cie to 140 punktow. Jeden oddzial 8 errantow to 181 punktow. Wiec lepiej poswiecic chlopow (tym bardziej ze nie wzbudzaja paniki i ich sztandary nie daja punktow zwyciestwa przeciwnikowi) niz stracic lance rycerzy. W praktyce chlopi moga robic za oslone dla rycerzy tak samo jak Mounted Yeomens.

Na 2k wrzucil bym cos w tym stylu:
Lord konno
BSB
Caddy
Men@arms (25+muzyk+sztandar) x2
Trebushet x2 (bo na 2k jak pole bitwy nie jest za duze to juz mozna sobie postrzelac)
Mounted Yeomen x5 z muzykiem i tarczami
Reszte dopycham rycerzami

Co do zastosowania chlopow to zawsze rzucam ich na najtwardsze jednostki z ktorymi nie chce walczyc zeby ich przytrzymali az moja konnica spokojnie przejedzie dalej (ostatnio dwa razy z rzedu chlopi wciagneli treemena).

Pozdrawiam
Pelzak

EDIT:
Co do samej konfiguracji Lorda to nie spodziewajac sie treemenow/steamtankow/smokow itp. wystawil bym cos takiego:

Bretonnian Lord @ 252 Pts
General; Shield; Grail Vow
Gromril Great Helm
Virtue of the Joust
Heartwood Lance
Warhorse

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonii
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Marcin z Bretonii »

szczurek pisze:Jak wam sie cos takiego podoba ???
p.s - czy koles z Questing Vov moze miec SoM i/lub tarcze zwykla/magicnza ??
tarcza tylko jeżeli SOM będzie używany jako hand weapon. rozpiska fajna. dużo oddziałow, małe wartości w punktach. masz szansę przeprowadzić sporo szarż na bok

Awatar użytkownika
straznikcytadeli
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: straznikcytadeli »

Prosiłbym o pomoc. W poniedziałek gram na 1000p. Bretonnią przciwko Chaosowi, który jest opisany w najnowszym WD. Co polecacie mi wystawić? Myślałem o czymś w stylu:
Palek, jako generał z przedmiotami do mordowania (wrogów oczywiście)
Paladym jako BSB ze Sword of Might i Virtue of Duty
czrodziejka o 2levelu
20 łuczników w dwóch oddziałach ze sztandarami i muzykami
5, albo 8 realmów
Tyle samo Errantów (do tych oddziałów dojdą bohaterowie)
3-4 pegazy
kilku grali.
To są oczywiście tylko plany, ale jak Wy to oceniacie?

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

to co podałeś to około 1200 pkt.

ja bym zagrał EW:
Paladin z Enchanted Shield i Birth sword of Carra~~~~
Paladin bsb z virtue of duty i slomką lub zamiast virtue hełm
Damselka z scrollem na koniku.
8 Errantów standad, music - tu idzie bsb
5 Errantów standard, music - tu damselka
5 Errantów standard, music - tu gienio
10 Bowmen skirmish
3 Pegazy z muzykiem
na oko około 1000 pkt

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

wg mnie nie warto dawac na 1000 pkt jakies drogie magic weaponow
jak nam powiesz jak przewaznie gra twoj przeciwnik to ci pomozemy

Awatar użytkownika
straznikcytadeli
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: straznikcytadeli »

Okazało się, ze gramy na 1050p. mój przeciwnik gra na Tzeenchu (chyba dobrze napisałem) i nurglu. Ma w swej rozpie Aspiring Champion, Exsalted champion, i 2 oddziały warriorów (a przynajmnie tyle wiem). Poza tym posiada niezłe Magic temy 9niestety nie wiem jakie) i "tylko" 2 sztandary.
Ps. Czy opłaca się na pewno grać Errantry War?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

az sie prosi w podpis dac :)

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

na pewno oplaca sie grac

ja bym dal to co zawsze
damselka
BSB
duzy klocek errantow
3 male
pegazy 4

Awatar użytkownika
straznikcytadeli
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: straznikcytadeli »

A czym są te 3 male? Chodzi o trzy mniejsze klocki Errantów?

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

te mniejsze sa to 6 errantow

Awatar użytkownika
straznikcytadeli
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: straznikcytadeli »

No dobra, spróbuję tego wariantu.

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

nie martw sie jak ci spadna szybko 2 6 errantow...

dojedziesz reszta i ich wydu*isz :D

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Wydupisz?

A co do pytania kolegi co wystawic przeciwko chaosowi, to naprawde ciezka sprawa. Jezeli rzecywiscie ma 2 sztandary i mocne magic itemy to nie ma innej opcji jak tylko wystawic lorda na hipogryfie. Krotka pilka.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Kotlet pisze:innej opcji jak tylko wystawic lorda na hipogryfie.
żeby honorowy zginął? IMO słaby pomysł :P

Należaloby sie zastanowić nad lordem z tresską, Sword of Quest i Insygnia of Quest. Ciekawy do krojenia rycerzy, a i Lordowi zagrozić poważnie moze ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ