Silesian Un-Limited Tournament 2012!!! 29-30.09.12

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Re: Silesian Un-Limited Tournament 2012!!! 29-30.09.12

Post autor: Rince »

Mam taka mala sugestie. Czy nie warto dorzucic do ograniczen "0-3 eteryki"?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

czy wiecie czy trasa nr 8 i A1 z warszawy do gliwic są w po remontach?
czy jednak stanie w korkach to coś nieuchronnego
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Rince pisze:Mam taka mala sugestie. Czy nie warto dorzucic do ograniczen "0-3 eteryki"?
+1
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mam taka mala sugestie. Czy nie warto dorzucic do ograniczen "0-3 eteryki"?
Rozważaliśmy to. Ale chyba stanie na drobnej modyfikacji arkusza punktującego, by parował eteryki z demonami.
czy wiecie czy trasa nr 8 i A1 z warszawy do gliwic są w po remontach?
Jeżeli chcecie się bezproblemowo dostać na Śląsk, to jedźcie raczej przez Łódź. Od Piotrkowa Trybunalskiego jest spoko (tzn. było spoko dwa tygodnie temu). A jak jedziecie o 3-4 rano, to wszystko jedno którędy.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Rince pisze:Czy nie warto dorzucic do ograniczen "0-3 eteryki"?
Skąd liczba 3? Mamy open, równie dobrze może być 4 lub 5... Chodzi o to Rince, że szkoda banować jakąś zasadę specjalną. Eteryków kontruje magiczność armii. Wiem, niektóre armie mają mały dostęp do tego typu zabawek. Zawsze jest magia czy static dla tych co się ich na prawdę boją. Jednak banowanie eteryków tylko dlatego, że dosłownie kilka armii ma słabo to tak, jak banowanie regenki bo demony mają teraz mało płonących ataków ;)

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Lidder, ale akurat eteryki same sie nie balansuja i sa najbardziej nieprzemyslanym unitem w tej grze. Ograniczenie ich ilosci nie jest imho wielkim problemem, a jednak troche przytnie wampirze zapedy. Zasada jest debilna. Po prostu.

No i podajesz przyklad demonow... super... Nie mowimy tu o hexwaratach, ktore notabene wygraly 20-0 z demonami na ETC, ale np o 3x wrat + 3x host. Wiekszosc armiii nie ma na to odpowiedzi. A zreszta przyklad tejze bitwy z demonami. Zobacz jaki to jest debilizm. Demon i tak musi sobie stanac na krawedzi stolu i czekac na te hexwarty, bo inaczej jest szansa, ze go zajada w samej fazie ruchu. Fajna bitwa? Chyba nie bardzo. Uwazam, ze ten unit jest zwyczajnie debilny i tyle. Ograniczyliscie warlokowe odginaczki, ograniczcie wampirze odginaczki ETERYCZNE.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Dzięki za komentarz. Potrzebuję ich, bo jako gracz mam mniejsze doświadczenie niż większość z Was, uczestników. Przedyskutujemy to i niedługo pojawi się decyzja ;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Oprócz ograniczenia na eteryki przydałby sie rozsądny czas na bitwę, 3 godziny 40 minut to chyba git na ten format
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Rince sorki, ale po:
1. Trzeba mieć 30 hexow :)
2. Trzeba umieć tym grać
3. To dlaczego skoro banujemy eteryki, nie banujemy np. Hydr? Albo pierdyliarda strzałek które możesz mieć w rozpie? Albo magi death i shadow? Każda armia ma jakieś przeginki...
Pomyślmy te milion eterykow trafi na krasie i dostanie z magicznych klop i kannonow albo na kowboya z wardem na magię?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Jarekk nie kompromituj się. Wstyd miastu przynosisz.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kowboj z wardem na magię? lubię to. Jarek, mały hint - MR nie działa na magiczne ataki ; ) Btw licze ze pytanie o czas bitew zostanie zauważone przy tym formacie to niemal kluczowa kwestia. No chyba ze walniecie 2 x BnG wtedy czas powinien luxno sie rozłożyć ; p
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Nie wiem o co wam chodzi.

Kowboj z wardem 1+ na magię:

Noble @ 194.0 Pts
Dragon Armour; Shield; Battle Standard
Banner of the World Dragon [60.0]
Elf Steed: Barded
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

JarekK pisze:Rince sorki, ale po:
1. Trzeba mieć 30 hexow :)
2. Trzeba umieć tym grać
3. To dlaczego skoro banujemy eteryki, nie banujemy np. Hydr? Albo pierdyliarda strzałek które możesz mieć w rozpie? Albo magi death i shadow? Każda armia ma jakieś przeginki...
Pomyślmy te milion eterykow trafi na krasie i dostanie z magicznych klop i kannonow albo na kowboya z wardem na magię?
Jaroslaw, a czy ktorykolwiek z ww unitow, albo czarow ma zasade "nie mozesz mnie zabic"?

Sluchaj brata Marii.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Oczywiście chodziło o warda na ogień. Mój błąd. (Maryś ty to się nigdy nie pomyliłeś)

Rince nie ma takiej zasady. To ja cię zapytam inaczej, co łatwiej zabić te 3x10 hexow czy 30 chosenow z wardem na 3+. To tez jest dla mnie trochę jak zasada "nie da się mnie zabić"... Hexy schodzą od pocisków i kolesi z magicznymi, a to ma każda armia.

Nie przecze jednak ze w rękach dobrego gracza robią się z nich rycerze apokalipsy, ale dalej jest to tylko 30 W w 3 oddziałach praktycznie bez ochrony... Jak na 10 hexow siądzie jakikolwiek pocisk (nie mówiąc o baniszmencie) to oni do końca gry nic już nie zrobią.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Generalnie to że zasady open zawsze beda słabsze od jakiegos compa to generalnie uznany fakt. Natomiast skoro turniej jest open to dopuszczone jest niemal wszystko - a w tym niemal mieszczą się elektrycy i fajnei by bylo jakby i eteryki tez. Poza tym Rince nie mówi o 30 hexach co mógłbyś zauważyc jakbyś wczytał sie we wszystkie posty ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Rince...
Przecież sam wspomniałeś, że DE to elastyczna armia i czego by Ci nie zrobili zawsze złożysz rozpę, którą będziesz mógł grać z każdym :lol2:
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja bym zrobił prawdziwy Open - bez ograniczeń i zobaczył co naprawdę z tego wyjdzie... Kto wygra i jakie będą średnie wyniki na armie..
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

:lol2: poza tym ktoś by musiał mieć 30 Hexów pomalowanych, jak dla mnie to szkoda pieniędzy i ptk na takie oddziały :)

niech organizatorzy pomyślą, ale moim zdaniem to magia i pociski wystarczająco je karcą, więc takie ograniczenie jest zbędne, eteryczni czy herosi czy oddziały są nieporównywalne cenowo z elektrykami i ich wykorzystaniem do odginania

imo jeden przykład, że VC wygrały z demonami na 3x10 Hexów to nie traktujmy tego jako pewnik, ktoś kto trenował x czasu na tym zestawie zrobił co powinien, ale to trzeba umieć, więc nie w każde ręce zrobią tak samo

przykład mało zabijalnymi Chosenami też jest dobry :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Uczepili sie tych hexów jakby 3 bazy duchow + 3 małe wraty nie były de best and awesome zestawem do brania jeżeli tylko możesz
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie no ja rozumiem potencjał 3x duchy i 3x hero ale jak open to open a nie ze to mi nie pasuje to banujemy... (bez osobistych wyjazdów) mi np. Nie pasuje wizja magi jaka bedą miały HE albo pierdyliozard skinkow. Ale to open i wątpie w to ze top bez ograniczeń to bedą same VC
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, o 17:37 przez JarekK, łącznie zmieniany 1 raz.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ