Warhammer Online [temat-protoplasta]

Dla wszystkich abonentów!

Moderator: Bania

Zablokowany
Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

gram w Open Bete
nie jestem daleko jakoś ale jak na razie gra się świetnie....
gram Disciple of Khaine, przyjemna klasa, chociaż nie opanowałem do końca jeszcze....
chociaż pograłem chwilkę Engineerem i zauważyłem, że krasie mają jakby fajniejszą początkową lokację, questy i w ogóle....

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Eee tam, usuna Ci postac jak wyjdzie pelna gra i bedziesz musial zaczynac od poczatku :P

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Nie wiem czy ktoś zamieszczał:
http://pl.youtube.com/watch?v=zKOhzfkCdbY
Wersja w lepszej jakości na oficjalnej stronce.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Raptaparat pisze:Eee tam, usuna Ci postac jak wyjdzie pelna gra i bedziesz musial zaczynac od poczatku :P
no wiem, ale mogę pooglądać trochę, popatrzeć jak się kim gra, jak działa mechanika mniej więcej i takie tam :roll:

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Odwoluje to co mowilem wczesniej o grafie. Zobaczylem wreszcie wysokiej rozdzielczosci screeny i wyglada to wszystko zacnie.

Za to po obejzeniu kilku walk PvP jestem zaskoczony. Na pierwszy rzut oka wyglada to jak WoW. Prawie identyczny HUD, duzo kolorowych efektow, umiejetnosci maja global cooldowny, a witch elfka tak bardzo przypmoina rogala z warcrafta, ze zastanawiam sie co tu jest swiezego oprocz kilku nowych rozwiazan?

EDIT: Ogladam sobie gameplaye i z ciekawostek moge powiedziec, ze:

Warrior priest wydaje sie calkiem potezny.
- ma DoTy , ktore oprocz zadawania obrazen przeciwnikom lecza druzyne
- posiada cos na ksztalt warlockowego drain life tylko, ze instatnt (chyba)
- oprocz tego nizla zajawka jest walka w close combacie i leczenie :P

Squig Herder
- ma fajna umiejetnosc polegajaca na zjadaniu swojego Squiga co mu odnawia, zycie. Co ciekawe nowy squig pojawia sie po 10 sekundach a umiejetnosc ma tylko minute cd
- posiada AoE podobne do huntera z WoW tylko wydaje sie znacznie bardziej przydatne w PvP

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Raptaparat pisze:Eee tam, usuna Ci postac jak wyjdzie pelna gra i bedziesz musial zaczynac od poczatku :P
z open bety nie usuwaja bodajze :P

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

z open bety usuwają, nie usuwają z headstarta, który właściciele preordera CE mają od 14 a preordera SE 15 września....

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wlasnie chodzilo mi o head starta xD bylem przekonany, ze wlasnie o tym pisze :)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

drobna poprawka co do poprzedniego mojego posta, właściciele preordera wersji standardowej zaczynają head start 16 września :)

grałem chwilę Warrior Priestem.... Nordland to ma klimat dopiero

trochę bugów jest, nie wszystko działa jeszcze ale gra się dobrze, szybko
trochę kolejki na scenariusze są długie (przynajmniej po stronie Destruction), ale same scenariusze są szybkie, przyjemne i w ogóle

a i fajna sprawa że na takim scenariuszu 2-3 słabszych levelowo graczy jest w stanie wygrać z postacią o wyższym levelu - ilość ma znaczenie

do tego na każdym levelu możemy kupić nowego skilla (czasami 2) i potem nie musimy go w żaden sposób polepszać, sam się polepsza wraz z naszym levelem.

i public questy, strasznie mi się podobają :)

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Napisz cosik wiecej :) Ktora klasa wydaje sie miec najwiekszy potencjal?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

jak na razie najwięcej grałem DoKiem, fajna klasa, tylko dość popularna, daje radę tankować herosów nawet przy dodatkowym healerze albo dwóch

Warrior Priest to takie lustrzane odbicie DoKa po stronie Order

Inżynierem grałem za mało żeby powiedzieć wiele, 2 lvl to trochę mało :P

Shadow Warrior, taki ranged dps, standardzik w sumie, strzela z łuku, do tego umiejętności strzelanie silniejsze, strzelanie z damage over time.... fajna rzecz to stance, znaczy takie coś co miał np. warrior w WoWie. Niektórych skilli można używać tylko w określonym stance'ie, a każdy stance daje nam bonusy do czegoś.... z tego co wiem to są 3, scout, assault i zdaje się skirmish

fajny jest pierwszy public quest Empire, najpierw zabija się maruderów plądrujących taką farmę, potem trzeba bronić takiego typa przed falami czempionów, najpierw zealotów, potem chosenów a potem sorcererów, a na koniec przychodzi z lasu gigant (łamiąc kilka drzew po drodze) i zabija tego cośmy bronili, zabijamy giganta i losujemy łupy :P

i strasznie podoba mi się kreacja postaci, szczególnie po stronie Destruction, ale i Order ma kilka ciekawych jak Bright Wizard.... blizny, tatuaże, braki oczu (albo ślepe gałki oczne), szwy, połamane zęby (to u zielonych), kolory metalowych części (np. kolczyki, diademy czy metalowe zęby)

do tego można malować swoje ciuchy (dzięki znalezionym/wycraftowanym dye'om, bądź u sprzedawcy). Trofea jeszcze nie są uruchomione ale już przy niewielkim wysiłku można się wyróżniać z otoczenia.... chociaż przyznam się że widziałem dzisiaj DoKa który wyglądał niemal identycznie jak mój, tak samo pofarbowany, tylko tatuaż (taki jak mój) miał na drugim oku....

a i minusem jest crafting, taki jakby na siłę wrzucony, właściwie to mogłoby go nie być

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Przejzalem sobie umiejetnosci na www.warheap.comi DoK rzeczywiscie prezentuje sie swietnie. Mysle, ze jednak najpierw stworze Chosena. Nie ma to jak bieganie puszka i rzucanie klatw wokolo. Taki troche warlock w opancerzonej wersji mi sie widzi :P

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

miałem wizję, żeby pykac warriorem chaosu, ale to było jakieś 5 lat temu i wizja dotyczyła pierwszego (czy nawet drugiego :shock: ) warhammera online ... wtedy tak się ten tytuł miał nazywac, bez alternatywnej skróconej wersji - war - a tamta wersja była robiona przez inych twórców niż obecna ... wiem, że na youtubie jest jej jeden trailer, ogólnie dużo mroczniejsza i jakby bliższa samej koncepcji wfrp, przynajmniej ja tak ją odbierałem ... mapa miała byc chyba duużo mniejsza, taki odcinek między nuln a marienburg ... ale wtedy osobiście czułem klimat, teraz skoro ludzie podchodzą do nowego warhammera online jak do wowa to stwierdzam, że to nie jest jednak to, choc na 100% w war'a zagram :wink:

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

możesz dać linka do tego video na youtube ?
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

http://pl.youtube.com/watch?v=EkQvPQJ1_Dk
pewnie o tego chodzi
to chyba 2
bo 1 WO to w jakiejś gazecie screeny już widziałem ok 2001-2002 roku to było i to była strategia :)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

ja się napaliłem :) , to jak zakładamy jakąś gildię Wfb-Pol ?:P

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

ja też :D można coś pomyśleć o gildii czy coś
ja na tą gre czekam jakieś 6 lat ;)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

grałem Squig Herderem.... panowie, ta klasa i generalnie front zielonych miażdży....
odkorkowywanie krasnoludów z beczek, obrzucanie pomników błotem, ratowanie giganta przed gyzącymi go squigami, zdobywanie twierdzy krasnoludzkiej przez katapultowanie się na mury.... a klasa taka trochę jak hunter WoWowy....

Chosenem też grałem, całkiem przyjemny, chociaż taki czysty tank raczej nigdy mi nie leżał.... a i Norsca jest boska, drzewa z oczami :roll:

klimat aż się wylewa z monitora....

a ta gra o której pisaliście to miałobyć takie MMORPG, robione było przez Climax, był trailer, nawet jakieś pierwsze screeny - projekt upadł. Grze było bliżej do WFRP, bo ta to takie WFB bardziej :)
a i gra sieciowa strategiczna Warhammer Online też miała być i też upadł projekt :P coś z tekturami nie mogli dojść do ładu, nie pamiętam, coś technicznego w każdym razie

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

odkorkowywanie krasnoludów z beczek, obrzucanie pomników błotem, ratowanie giganta przed gyzącymi go squigami, zdobywanie twierdzy krasnoludzkiej przez katapultowanie się na mury
:D zajebioza

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

Indeed, to miał byc mmorpg, byłem zapisany na betę, która miała byc na świetą 2003, potem jeszcze chyba przekładali jej termin przez chwilą, aż ostatecznie projekt bodajże na wiosnę upadł ... i rispekt dla Panów Arteina i Manfreda za pamięc dotyczącą pierwszego Warhammer ("Total War" :wink: ) Online.

a tak ogólnie to sam cały czas poluję na kluczyk do bety, widziałem, że były na allegro za ok 15 zł ... i pytanie, ktoś się orientuje do kiedy beta jest otwarta, bo nie wiem czy przy ewent0ualnym re-apearingu akucji z kluczami warto się w to angażowac (finansowo) :wink:

Zablokowany