kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: kudłaty »

Wisnia pisze:
Infernal Puppet pisze:
5) Czy mogę dołączyć konnym Bohaterem do oddziału piechoty. Co się wtedy dzieje z Look Out Sir? Przepada ? ;(
Możesz - będziesz stał na boku oddziału i look out przepadnie.
Dlaczego na boku? Na środek nie możesz go przesunąć?
Na boku jak wszyscy herosi na innych podstawkach nie będących wielokrotnością podstawek oddziału.

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Spoko, Infernal po prostu nie sprecyzował.
W WoChu np. konnym bohaterem dochodzisz do Warriorów i możesz bohatera trzymać na boku, ale możesz też na środku.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

ale konny bohater to 2x podstawka 25x25, a jeśli bohowie mają taką samą podstawkę, albo ich podstawka to wielokrotność używanej przez dany regiment, to mogą być wszędzie.
wszystkie armie tak mają

z boku trzeba dawać herosów tylko jeśli mają podstawki zaburzające prostość szeregu [np. gobos na 20x20 do BO, które są na 25x25]

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Od razu mówie jeszcze nie czytałem 8ed RB. Ale pytanko mam. Jeżeli jednostka ma z bazy halabardy i hand weapons to czy po wykupieniu im tarcz moge w CC zdecydować, że używam HW + Shield coby mieć parry na 6?

I numer 2: Czy wykonując powyższą czynność (wykupując stormverminom tarcze) uzyskam parry na 6 od strzelania (chyba że jest tylko w CC)?



Wiem, że odpowiedzi moge znaleźć w RB ale mi sie nie chce (dopiero dzisiaj zdecydowałem, że wracam do battla na 100%). RB przeczytam na pewno na dniach (także więcej takich durnych pytań zadawał nie będe). Z góry dzięki za odpowiedź.


POZDRO
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 789
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Mhroczny Rycerz pisze:Wiem, że odpowiedzi moge znaleźć w RB ale mi sie nie chce
Po takiej wypowiedzi może być trudno o odpowiedź.

Tm niemniej:
Mając halabardy musisz zawsze ich używać.
Parry save tylko w CC (w końcu to parowanie, tak?)
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

zembol pisze:
Mhroczny Rycerz pisze:Wiem, że odpowiedzi moge znaleźć w RB ale mi sie nie chce
Po takiej wypowiedzi może być trudno o odpowiedź.

Tm niemniej:
Mając halabardy musisz zawsze ich używać.
Parry save tylko w CC (w końcu to parowanie, tak?)
Dzięki za odpowiedź. Aczkolwiek z tego wynika, że stormverminom nie opłaca sie brać shieldów. Czyli wszystko tak jak myślałem.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Witam

Jak wiemy KB działa tylko na infantry i nie może zwykły człek ubić GD za pomocą KB.
Ale czy Great Demon z KB może ubić inną bestie/monstrum ?

W opisie niby napisane jest że zwykły człek jest za słaby aby zgładzić jednym ciosem monstra ale przecież takie monstra maja ogromną siłę i dla niego inne monstrum jest takie samo jak dla infantry inny infantry.


Thx.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Staraj się nie dokładać logiki do zasad WHB, to nie ma sensu ;).
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Remx pisze:Witam

Jak wiemy KB działa tylko na infantry i nie może zwykły człek ubić GD za pomocą KB.
Ale czy Great Demon z KB może ubić inną bestie/monstrum ?

W opisie niby napisane jest że zwykły człek jest za słaby aby zgładzić jednym ciosem monstra ale przecież takie monstra maja ogromną siłę i dla niego inne monstrum jest takie samo jak dla infantry inny infantry.


Thx.
Tylko heroic killing blow na monstra.

EDIT: Byro był szybszy :x
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Hellcanon w mortalach/chadekach.
1. Czy rzuca na tabelkę reakcji potwora na stratę poganiaczy.
2. Jeśli tak to co z efektem 3-4 ?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Grolshek pisze:Hellcanon w mortalach/chadekach.
1. Czy rzuca na tabelkę reakcji potwora na stratę poganiaczy.
2. Jeśli tak to co z efektem 3-4 ?
1. Tak
2. Stoi w miejscu, nawet po oblaniu Rampage test (zakazy są silniejsze od nakazów)

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

Lidder pisze:
Grolshek pisze:Hellcanon w mortalach/chadekach.
1. Czy rzuca na tabelkę reakcji potwora na stratę poganiaczy.
2. Jeśli tak to co z efektem 3-4 ?
1. Tak
2. Stoi w miejscu, nawet po oblaniu Rampage test (zakazy są silniejsze od nakazów)
jesteś pewien 2 odpowiedzi? Wydawało mi się, że zasady z podręczników są nad tymi z rb.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

@up
Te zasady nie są sprzeczne, a przeciwne. Pojawiło się już kilka takich przypadków, które GW i LS tak rozwiązywało.

Edit: Inaczej mógłbyś używać scrollów z AB, aby dispelować IF :)

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Czy jeśli w rozwinięciu jednostki mam napisane, że za light armor 1 pts/per model to znaczy że jeśli wystawiam jednostkę to wszyscy musza mieć light armor czy mogę dać dowolnej ilości jakiej chcę?

brakuje mi jednego punkta do zapełnienia cora i przydałąby mi się ta zasada :P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

diuk pisze:Czy jeśli w rozwinięciu jednostki mam napisane, że za light armor 1 pts/per model to znaczy że jeśli wystawiam jednostkę to wszyscy musza mieć light armor czy mogę dać dowolnej ilości jakiej chcę?
Wszyscy w jednostce muszą być tak samo wyposażeni (na ogół).

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Prosiłbym o wyjaśnienie działania wystrzału błyskawic z Doomwhella Szczurków - rozumiem że musi on strzelać co turę (chyba że ogarnie i powstrzyma je inżynier po jakimś teście), LoS nie ma znaczenia (ale oczywiście Forward Arc ma?) i najważniejsze strzela w najbliższą jednostkę friend or foe, tak? Thx za rozjaśnienie zasad tego kółeczka
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Najbliższy cel, ignorujemy LOS i czy model jest sojuszniczy czy nie.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

1).
Transformation of Kadon wyłącza itemki ale nie wrodzone umiejętność, czyli jak mag demonów rzuci na siebie ten czar i zamieni się w smoka to nie dość że będzie miał Scaly Skin na 2+ to jeszcze do tego warda na 4+ ?

2).
Scaly Skin to nadal odmiana Armor Save i jak napisane jest No Armor Save to też niweluje Scaly Skin ?

3).
Przeciwnik zaszarżował na mój unit Horrorków z Magiem, gdyby zażądał czelendzu mogę odmówić i cofnąć się do tyłu aby maga nie tłukł.
Czy jest jakaś inny myk aby cofnąć maga do tyłu na czas tej walki aby przeciwnik nie zatłukł maga ?

4).
Jestem w kombacie czy normalnie można rzucić na siebie Tranformacje of Kadon zamienić się w coś tam i nadal walczyć ?

5).
Czy te stworki z transformacji "Arcane Creature" mają Th.Stompy ?

6).
Czy zaklęcia RIP można rozproszyć dwiema "6" ?


Rozpatruje czy opłaca się wcisnąć drugiego maga właśnie z Lore of Beast i czy jest sens, z jednej strony można wtopić maga zaś z drugiej można nieźle zaszkodzić bo 20+ nie tak łatwo rozproszyć z racji ryzyka albo nie czaruje się w fazie swojej magi lub nic nie zdispelujemy w mojej fazie magi.


Dziękuje.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Remx pisze:1).
Transformation of Kadon wyłącza itemki ale nie wrodzone umiejętność, czyli jak mag demonów rzuci na siebie ten czar i zamieni się w smoka to nie dość że będzie miał Scaly Skin na 2+ to jeszcze do tego warda na 4+ ?

2).
Scaly Skin to nadal odmiana Armor Save i jak napisane jest No Armor Save to też niweluje Scaly Skin ?

3).
Przeciwnik zaszarżował na mój unit Horrorków z Magiem, gdyby zażądał czelendzu mogę odmówić i cofnąć się do tyłu aby maga nie tłukł.
Czy jest jakaś inny myk aby cofnąć maga do tyłu na czas tej walki aby przeciwnik nie zatłukł maga ?

4).
Jestem w kombacie czy normalnie można rzucić na siebie Tranformacje of Kadon zamienić się w coś tam i nadal walczyć ?

5).
Czy te stworki z transformacji "Arcane Creature" mają Th.Stompy ?

6).
Czy zaklęcia RIP można rozproszyć dwiema "6" ?


Rozpatruje czy opłaca się wcisnąć drugiego maga właśnie z Lore of Beast i czy jest sens, z jednej strony można wtopić maga zaś z drugiej można nieźle zaszkodzić bo 20+ nie tak łatwo rozproszyć z racji ryzyka albo nie czaruje się w fazie swojej magi lub nic nie zdispelujemy w mojej fazie magi.
1.Tak (btw nie wiem skad dokładnie wziąłeś tego scaly skina na 2+)
2.Tak
3.Możesz przyjąć czempionem, to zawsze tura więcej żywota maga :)
4.Tak ale uwzględniając oczywiście wielkość nowego modelu(patrz podstawka)
5.Tak
6.Tak

RIP-y dispeluje sie zawsze na mniejszym CV czaru wiec w przypadku Transformacji dispeluje sie ją zawsze na 15+.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Soulferin pisze:
1.Tak (btw nie wiem skad dokładnie wziąłeś tego scaly skina na 2+)
2.Tak
3.Możesz przyjąć czempionem, to zawsze tura więcej żywota maga :)
4.Tak ale uwzględniając oczywiście wielkość nowego modelu(patrz podstawka)
5.Tak
6.Tak

RIP-y dispeluje sie zawsze na mniejszym CV czaru wiec w przypadku Transformacji dispeluje sie ją zawsze na 15+.
1). Fire Dragon ma Sacly Skin na 2+ :P
3). Ale przeciwnik mi nie dał czelendza, nawet jak ja mu dam swoim czempionem to nadal np 3 modele mogą tłuc po magu,
przy złym wietrze to te 3 modele i suporty mogą się zamienić w 15 ataków z KB. :P

Co do tego dispelowania to lipa, czar na 20+ a przeciwnik na luzaka zbija go na 15+ a gdy ma maga 4lvl to jeszcze większy luz :/

7).
Gifty to nie są itemy a w opisie Transformacji jest napisane że wyłącza moc itemków czyli Gifty nadal działają ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

Zablokowany