Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Gerald »

Silvestro pisze:Mylisz się. Ostatnio rośnie :P
Przeciez nie pisalem,zepujdzie w dol :D
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Age of Sigmar potwierdzony, wyczaili już link do strony GW ale póki co nieaktywny

http://www.belloflostsouls.net/wp-conte ... sigmar.png

Preorder prawdopodobnie 4 lipca a data wydania - 11 lipca.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Z tego co piszą to jest ten skirmish. Za niedługo zobaczymy :). End Times jeszcze sie nie skończyło :)

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

ciekawe co im odbiło z tym skirmishem, konkurencja ogromna na kółkach, w dodatku zasady battla są dość kiepskie - imho przed 10 edycją to battle zdechnie.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

posiali Mordheima to moze wracaja do korzeni :)
czort ich tam wie 1000 ptk skirmish to moze byc calkiem sporo modeli, w dodatku maja juz walizki przygotowane pod takie cos
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Nie wrócą ale to dla nich dobry rynek. W skirmishu wejście do gry kosztuje w miarę racjonalną kasiorę. Nowa armia do WFB to ok 1500 do 1600 zł w górę w zależności od armii. To jest skuteczna blokada dla nowych młodych graczy. W takim wypadku można grac juz za 500 złoty. Jeśli do tego uprościmy zasady to będzie fajne wyjście. Do tego może okrągłe podstawki dla Skirmisha a kwadraciaki do pełnych punktów :D:D:D ma to jakiś sens :D

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

sure
skirmoshowych systemow jest juz sporo, kwestia lokalizacji swiata kto co lubi
bo jak ostatnio ogladam filmiki z Bolt Actiona i ogladalem pokaz na DPW 40K w kwietniu, to coraz bardziej mi sie to podoba, ale to jednak WW2 a koszt wejscia w porownaniu z WFB jest smieszny

nawet w 40K mozna sie bawic w killteam 10 modeli kupujac 1-2 boxy, co w WFB nie bylo mozliwe praktycznie
ruch dobry a czy sie przyjmie to zobaczymy :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Jedna obserwacja, plotki mówią o okrągłych podstawkach oraz movement trayach ze slotami w celu ustawiania ich w ranki. Ten system ma jedną cechę, ta sama ilość modeli zajmie więcej miejsca, tzn. 20 na kwadratach zajmie znacznie mniej miejsca niż 20 na kołach w slotach. Co za tym idzie gra powinna się zmienić w mniejszą ilość modeli, bo miejsca na stole jest tyle samo.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

co do skirmisza, niezbyt się orientuję jednak czy jest jakiś "żywy" skirmisz w czystej konwencji fantasy?
Jeśli nie to jest to pewna nisza.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Nie mam nic przeciwko skirmiszowi na te malutki punkty, ale boję się tylko tego, że GW calą swoją uwagę, zasady, promocje i modele nakierunkuje na te male punkty i nowych graczy, zamiast na nas, czy starych wyjadaczy, którzy juz mają armie kompletne.
Pograłbym sobie chętnie jakis skirmisz dla odmiany, np 5 bitew normalnych na masterach i jedna godzinna w sobote wieczorem w skirmisz, czemu by nie;)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

Co prawda te ploty już były, ale mi się bardzo podobają. Zostałby Młotek jakiego "znam i kocham" a do tego dostałbym skirmisza, w którego chętnie pogram (zwłaszcza jak powrócą mordheimowe zasady expowania boha terów itp.)nawet jeśli trzeba będzie część modeli "przepodstawkować" . Sensowne zasady na duże punkty - czemu nie - też chętnie im się przyjrzę. Fajnie czasem wystawić te kilka/naście tysięcy punktów, zwłaszcza jeśli są dostępne sensowne zasady. Oby tak to się skończyło ;)

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Bombaj pisze:Co prawda te ploty już były, ale mi się bardzo podobają. Zostałby Młotek jakiego "znam i kocham" a do tego dostałbym skirmisza, w którego chętnie pogram (zwłaszcza jak powrócą mordheimowe zasady expowania boha terów itp.)nawet jeśli trzeba będzie część modeli "przepodstawkować" . Sensowne zasady na duże punkty - czemu nie - też chętnie im się przyjrzę. Fajnie czasem wystawić te kilka/naście tysięcy punktów, zwłaszcza jeśli są dostępne sensowne zasady. Oby tak to się skończyło ;)
Nie no spoko ale mnie najbardziej tutaj przeraza zmiana podstawek na okraglaki. Ile to zajmie w szczurach ? Ze 3 miesiace ???:D:D:D:D:D:D:D

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Dlatego mam nadzieję, że plotki się spełnią i okrągłe podstawki będą potrzebne tylko do skirmisha a "normalny" battle zostanie na kwadratowych. Już się mówi o tym, że GW już dawno ma sporo nowych boxów istniejących figsów gdzie dodane są obie podstawki do wyboru do koloru. Również mówiło się o tym, że do grania sam wybierasz rodzaj podstawki co miałoby mieć przełożenie na zasady wg których można grać, choć w praktyce jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić :)

Przeklejanie figurek które już mamy na okrągłe podstawki, nawet w małych ilościach do gry skirmishowej byłoby dość problematyczne więc być może GW liczy, że kupimy te kilka figurek więcej i umieścimy je na takich podstawkach jakie będą nam potrzebne...Pożyjemy, zobaczymy ale czas 9 edycji i skirmisha Age of Sigmar rzeczywiście już bliski :)

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Zawsze można olać kwestię podstawek i grać na prostokątach w Skirmish, tak jak przy Mordheimie. Jeśli obaj grający tak zrobią, to nie będzie nawet mowy o jakichkolwiek dysproporcjach przy stole. Dodatkowo myślę, że znajdzie się pierdyliard innych sposobów zaadoptowania prostokątów do owali :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Galharen pisze:Nie mam nic przeciwko skirmiszowi na te malutki punkty, ale boję się tylko tego, że GW calą swoją uwagę, zasady, promocje i modele nakierunkuje na te male punkty i nowych graczy, zamiast na nas, czy starych wyjadaczy, którzy juz mają armie kompletne.
Pograłbym sobie chętnie jakis skirmisz dla odmiany, np 5 bitew normalnych na masterach i jedna godzinna w sobote wieczorem w skirmisz, czemu by nie;)

A modele zasady itd do EOT to co, czy dodatek który pozwala na grę 3 graczy ?? Wydane a to ze nikt nie gra nic po za euro to nie wina GW tylko samych euro wyjadaczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Zasady eot to dla mnie scierwo, które bedzie zapomniane tak samo jak storm of chaos. Swoje juz na tym zarobili :D mogą isc dalej po siano
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Granie w skirmish raczej nie musi wymagac rebase'owania. Poza tym jezeli zasady bedę lepsze będziemy grali w Age of Sigmar :D choć jak na ETC bedzie to i to to beda dwie kadry wybrane, ciekawa sprawa :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Z tego co napisali na bolsie, to wychodzi , że: mamy okrągłe podstawki, a następnie system scenariuszy zbliżony do WH40k.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Kopyt pisze:
Galharen pisze:Nie mam nic przeciwko skirmiszowi na te malutki punkty, ale boję się tylko tego, że GW calą swoją uwagę, zasady, promocje i modele nakierunkuje na te male punkty i nowych graczy, zamiast na nas, czy starych wyjadaczy, którzy juz mają armie kompletne.
Pograłbym sobie chętnie jakis skirmisz dla odmiany, np 5 bitew normalnych na masterach i jedna godzinna w sobote wieczorem w skirmisz, czemu by nie;)

A modele zasady itd do EOT to co, czy dodatek który pozwala na grę 3 graczy ?? Wydane a to ze nikt nie gra nic po za euro to nie wina GW tylko samych euro wyjadaczy.
Ehhh narzekasz na Euro, a to jest dość dobry balans gry; zagraj na EOT w pełnym rozkwicie, szybko odechce ci się :roll:

Gdyby ta gra miała balans wewnętrzny, to Euro nie byłoby potrzebne
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

BOGINS pisze:Z tego co napisali na bolsie, to wychodzi , że: mamy okrągłe podstawki, a następnie system scenariuszy zbliżony do WH40k.
NO pytanie czy chodzi tylko o eternale, czy tez maelstormy. Jak jedno i drugie to hit na 200% bo dla mnie to obecnie najwiekszy bonus mechaniki 40k
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Zablokowany