RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: Filup »

Delikatna roznica polega na tym, ze przedtem mieli do dospozycji rune cho-no-tu i popychaczke.

Ja na prawde nie rozumiem skad u was taka wiara, ze zyrosy beda game breakerem...
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Policz ile kosztuje i ile może zrobić.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ile można mieć kloców z vanguardem? Da radę np longów i ironów/hamków vanguardować?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

lol - jeśli zyrki nie będą przcięte to może się okazać że w armii krasnoludów nie ma miejsca dla hammererow czy ironbrejkerów :mrgreen: Ja widzę moc - a wy możecie płakać dalej....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Policzmy:
Jeśli zakładamy mega klocek z Vanguardem - to po wystawieniu i vang. jesteś 12" od przeciwnika...
Zakładając, że zaczynasz - po pierwszym ruchu jesteś 6" od przeciwnika.
Pozostałe oddziały idące 6" znajdują się 12" od twoich "pleców".

Jeśli dostaniesz szarżę z boku (a musiałbyś umyślnie się chyba pod nią ustawić) - twoje oddziały kontrujące osiągną cel wyrzucając na kostkach 9 lub więcej.
I to przy założeniu, że przyjmujemy max. niekorzystny układ szerokości oddziałów szarżujących i to, że ruszyłeś się mega-klocem na pełne 6".
Bo jeśli zrobiłbyś tylko 4" to powinieneś być od przeciwnika o 8", a szarża kontrująca wchodzi przy wyniku 7+

Czy to jest AŻ tak nieosiągalne?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Kołata pisze:Ile można mieć kloców z vanguardem? Da radę np longów i ironów/hamków vanguardować?
max 4 - tak można
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Lubię biadolenie że z powodu braku dwóch rzeczy, ta armia nie nadaje się do gry :mrgreen:
Zgólcie głowy i idźcie szukać chwalebnej śmierci. Ta armia nie jest gięta, ale ma kilka ciekawych zagrań. Trzeba je tylko znaleźć i nauczyć się wykorzystywać.
Jak nie potną jakoś mocno armii na euro , to będzie naprawdę fajna armia nie tylko do robienia remisów (stój w rogu i strzelaj).
Mi osobiście się na razie podoba to co zrobili, ale ja zawsze lubiłem eksperymentować z krasiami a nie grać na utartym schemacie Kudłatego (a do tego w większości przypadków sie wszystko sprowadzało).
Jesteście jak taka gildia inżynierów, złożona ze starych zrzęd :)

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Biorąc pod uwagę dane podane przez PiotraB - moje wyliczenia są totalnie nieaktualne.
Przepraszam... :twisted:

Okazuje się, że w 1 rundzie masz przed sobą ścianę krasnoludów w 12" - i to zanim wykonają ruch.
Bo jeśli wykonają ruch (czytaj: zaczną) są 6" od ciebie i nawet niespecjalnie jest jak wheela zrobić :mrgreen:
Ale oczywiście komuś takie złożenie może się wydać niepraktyczne...

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

tylko że nikt ci nie będzie szarżował tego turbo klocka w pierwszej turze.
pomijając już że 26 hammerersów to nie jest turbo klocek.

jeżeli uda ci się w ogóle zrobić vanguard (przeciwnik nie zblokuje scoutami ani vanguardem) :)
to dostaniesz odginaczkę przed twarz i na bliskim zasięgu całe strzelanie i magię przeciwnika.
i po oddziale :)
ale ogólnie fajnie bo przy odrobinie szczęścia możesz zginąć na połowie stołu przeciwnika a to zawsze jakieś osiągnięcie :)

i nawet jak zrobisz (i da się zrobić) ścianę 4 hord po 26 modeli z vanguardem to sorka ale poza może jednym klockiem hamków z królem to każdy inny klocek jest do rozjechania w turę przez przeciwnika.
np. ty Bastorze jedną hordę rozjedziesz rydwanami, drugą 2 sfinksami, hamków odegniesz konnicą i zmiękczysz strzelaniem.
i zasadniczo po ofensie :)
i zasadniczo tu się kończy teoria o przydatności vanguarda u krasi.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

jak zrobisz pierwszy vanguarda to ci nie zablokuje, bo musi być 12 cali od ciebie ;p
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Ja tam tylko chciałem się pochwalić, że wczoraj grałem z WoCHem, i nie miałem +1 do zaczynania :D
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

eh - po to macie 5 rsngerow w scoucie za 70 pkt źeby nikt wam vanguardow nie po blokował :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Piotrze, daj spokój. Chcą płakać, niech płaczą. Na turniejach i tak ich nie ma więc co za problem.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

@Piter - przy takim założeniu to można każdą rozpiskę rozjechać...
TEORETYCZNIE...

("jeśli rzucę 36 hitów na 6d6 impaktach i potem wejdzie mi 28 KB - to rozjadę ten oddział w 1 turę i zrobię overrun... więc słabiutki ten oddział... słabiutki... ;)")

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

@pantera- Pochwal się lepiej jaki wynik był tej bitwy ;)

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

PiotrB pisze:eh - po to macie 5 rsngerow w scoucie za 70 pkt źeby nikt wam vanguardow nie po blokował :mrgreen:
+1 :twisted:

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Chester22 pisze:@pantera- Pochwal się lepiej jaki wynik był tej bitwy ;)
<złosliwość mode ;)>No jak to jaki? Przeciwnik miał mega-farta</złośliwość mode off ;)> A tak poważnie to były nowe kraśki? Jeśli tak to czekam na zgrabny opis + podsumowanie :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Filup pisze:Delikatna roznica polega na tym, ze przedtem mieli do dospozycji rune cho-no-tu i popychaczke.

Ja na prawde nie rozumiem skad u was taka wiara, ze zyrosy beda game breakerem...
cala swoja gre kranoludami opieraliscie tylko na dwoch rzeczach?
nicz dziwnego, ze teraz tak placzecie, skoro wam je zabrali. w koncu teraz bedzie trzeba ruszyc glowa by cos powalczyc.
a nie przeciez przeciwnik ze swoim Mv4 nas bedzie wymijal wiec do walki nie dojdzie. :roll:
Ostatnio zmieniony 14 lut 2014, o 11:37 przez Morsereg, łącznie zmieniany 1 raz.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

wystawiając 4 oddziały piechoty z vanguardem po 450pkt, 2 runesmithów, BSB i Króla na tarczy to już tak jakby nie ma punktów na nic więcej
a i to co napisałem się nie zmieści :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

oj nie podpowiadaj im ego o czym pisałem 10 stron temu. Daj im pojęczeć, bo później może się okazać że to inni jęczą. Ponawiam pytanie o żyrobombery - jak to wali i ile ma broni?
EDT po co ci król? a oddziały możez wystawić 3 ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ