Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Muthare »

czy bolce są liczone jako 1/2 według etc? czyli mogę mieć klope oragany 2 bolce i kowadlo?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

tak.
i do tego jeszcze zyrka bo ten nie jest liczony jako maszyna :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Kurde 2 bolce > 1 działo i nie wybuchają.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Szkoda tylko że nie trafiają i wyrządzają mniejsze szkody. Zdecydowanie 2 bolce < 1 działo.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Yup, zdecydowanie cannon lepszy.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Nasze dziala i tak mało kiedy wybuchają :)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

tylko nie sa wtedy drogie?

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

wystarczy dać małego inżyniera za śmieszne punkty i wtedy bez run działo ma małe szanse na wybuch
do tego jest trudniejsze do zniszczenia
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Muthare pisze:tylko nie sa wtedy drogie?
Nie są drogie - są warte swojej ceny.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Mahler
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Mahler »

Za dodatkowe 35 punktów można dołożyć Rune of Forging która umożliwia rerolować misfire albo na 1 trafieniu albo na odbiciu, dzięki czemu wybuch armaty jest praktycznie niemożliwy.
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Praktycznie jest tu kluczowe. W praktyce wszystko jest możliwe - kiedyś wybuchła mi katapulta pomimo przerzutów z dużego i małego inżyniera (misfire przerzucony na misfire, 1 na tabelkę przerzucone na 1).
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

no tylko inzynier 15 runa 35 to jest juz 140 za dzialo
2 bolce to 90

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Ale jedno działo robi w cholerę więcej. Chociażby dlatego, że przeciwnik musi zdawać lookouty przy strzelaniu do bohaterów w oddziałach. Gdyby bolce miały multiple shot jak HE i DE wtedy byłaby to dobra opcja.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Mahler
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Mahler »

Muthare pisze:no tylko inzynier 15 runa 35 to jest juz 140 za dzialo
2 bolce to 90
Jak bierzesz Runę to Inżynier jest już raczej niepotrzebny i na odwrót.
Balisty przydają się do zdejmowania kawalerii ale Canony jak dla mnie, mimo że nieco droższe są bardziej uniwersalne.
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Mahler pisze: Jak bierzesz Runę to Inżynier jest już raczej niepotrzebny i na odwrót.
Oj, nie do końca. Inżynier to przede wszystkim dodatkowy wound dla maszyny i lepsza szansa na przetrwanie walki ze śmieciem. Runa z kolei to przerzut misfire'ów, czyli większa szansa, że trafisz w cel.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Runa to też magiczne ataki, co nie jest bez znaczenia.
A co do bolca - dawałem mu w 8 edycji szansę parę razy (ostatnio w bitwie 2x5k vs 2x5k, bo trzeba było punkty kołować), i nie zarobił na siebie ani razu. Max co kiedykolwiek osiągnął, to dobicie sfinksa na dwóch ranach.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Mi się bolce spłacają ;) ale biorę tylko jednego z małym inżynierem, bolec bez inżyniera nie ma racji bytu bo na dalekim trafiasz na 5.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

ale daleki jest ponad 24", pogram-zobaczę

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

2x katapa, 1x działo, 1x bolec

lub

2x katapa, 1x działo, 2x bolec

Moje ulubione zestawienia.
Bolec ma bardziej znaczenie taktyczne u mnie i zazwyczaj nie nabija sam punktów ale pozwala je nabijać innym jednostkom.
Pozwala w pewnym stopniu kontrolować ustawienie i ruchy przeciwnika. A mordują katpy i działo.
Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Bolec to zacna zabawka, zacząłem go używać od jakiegoś czasu i muszę przyznać że spłaca mi się.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ