Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
derkens
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Re: Witam serdecznie prosze o informację

Post autor: derkens »

Dzięki wielkie za pomoc

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

raczej nie wystawia się na stole kawalerii thzeentcha z bohaterem nurgla.
no, raczej sie nie wystawia, to warzywne połączenie ;) Za to kawe nurgla z tęczowym herosem jak najbardziej! :P
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

wilq
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: wilq »

Wypełnij sloty specjali, najlepsze są kawaleria (knights) i Dragon ogres, chociaż tym ostatnim nie można dać znaku. A w corach ja sam używam warriorów, to jest jednak twoja decyzja, część ludzi używa konnych maruderów.
Wszelkie dobre uczynki muszą kiedyś zostać ukarane

Plehu
Plankton
Posty: 3

Post autor: Plehu »

Witam. Gram w warhammera 40k ale zamierzam zacząć grać równierz w wfb i mam pytanie.
co najlepiej kupić na początek do chaosu? (oprócz army booka). Powiedzmy że mam około 200-250 zł

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Plehu pisze:Witam. Gram w warhammera 40k ale zamierzam zacząć grać równierz w wfb i mam pytanie.
co najlepiej kupić na początek do chaosu? (oprócz army booka). Powiedzmy że mam około 200-250 zł
10 psów (1 pudełeczko po 53zł)
10 Maruderów konnych (2 pudełeczka po 52zł)
5 Knightów (1 pudełeczko 60)
Maga na koniu 35zł

i już masz coś na ponad 250zł.

Na małe punkty sobie pgrasz i poznasz potęgę chaosu :mrgreen:
Ceny orientacyjne z cytadeli.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Knightów w sklepie Stary Świat kupisz po tej samej cenie co psy i marudy konne.
Mag konny tylko MO, więc nie kupisz go tanio.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Allegro się kłania w sprawie tego konnego maga i nie tylko :twisted: Ja ostatnio kupiłem swojego za 26zł. Wystarczy tylko cierpliwie czekac na jego pojawienie.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Plehu
Plankton
Posty: 3

Post autor: Plehu »

a jak ''grać'' tą armią? Psami mam zasłaniać knightów przed ostrzalem itp? a maruderzy do czego służą? '' mark'' jakiego boga najlepiej dawać? Piechota jest przydatna?

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Plehu pisze:a jak ''grać'' tą armią? Psami mam zasłaniać knightów przed ostrzalem itp? a maruderzy do czego służą? '' mark'' jakiego boga najlepiej dawać? Piechota jest przydatna?
Maruderzy jak są na koniach to do tego samego co psy :D , jak na piechotę to do trzymania magów oczywiście z MoS. Reszta według uznania. Kawaleria najlepsza jest Nurgla, Maruderzy Slanesza (piesi i konni), magowie Nurglowi, klepacze Tzeentcha i Slanesza. Ale to wszystko i tak będzie zależało od tego co Ci się podoba i czego będziesz używał. Poczytaj forum znajdziesz napewno kilka odpowiedzi :wink:

Gra się tym do przodu nie masz maszyn, poza Heleną, ale i ona wiele nie zmienia, więc lecisz najszybciej jak możesz do przodu i niszczysz :twisted:

No i oczywiście ktoś z powyższym może się nie zgodzić, bo się mylę, albo mu pasuje coś innego :)
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Plehu pisze:a jak ''grać'' tą armią? Psami mam zasłaniać knightów przed ostrzalem itp? a maruderzy do czego służą? '' mark'' jakiego boga najlepiej dawać? Piechota jest przydatna?
Zobacz dział z rozpiskami. Tam jest w sumie sporo "jak się gra".

A do czego służą jednostki to zależy od tego co jest na stole itd itd.
Ja (na ten przykład) gram tak:
Psy- do zasłaniania przed 1szym ostrzałem (jak ostrzału niema to do zajmowania ćwiartek na fazie rozstawiania - a reszta armii hurra i do przadu :D)
Marudy konne slaanesha- odginanie szarż przede wszystkim! flee, flee, flee ;) Z bronią miotaną do wkurzania przeciwnika :D
Marudy piesze- do trzymania magów wsadzasz tam maga i masz 100%pewnosć ze nie ucieknie od paniki czy ostrzału)
Knighci - główna siła uderzeniowa- im więcej tym lepiej... ja ich wystawiam przy 2000+ conajmniej 3 oddziały (mark dowolny)
Rary do wyboru;)
Ja gram na 2 hellcanonach- taki element "chaosu" w armi chaosu ;)

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Witam wszystkich :)
Jestem nowy na tym forum i w świecie bitewniaków więc prosiłbym o wskazówki :)

Po dogłębnym zwertowaniu i przeczytaniu army booka wyszedł mi taki oto plan armii:

1. zakupienie batalionu, da mi to:
- 12 wojowników
- 20 grasantów
- 10 ogarów
- 5 rycerzy
łącznie - 520 punktów bazowo
2. mam już 12 warriorsów a więc +180 punktów (czyli 700)
3. do tego oczywiście zakup bohatera, myślę o 2
- czarownik chaosu (+ piętno Nurgla i awans na 2 poziom: 140 punktów)
- Wulfryk Wędrowiec (185 punktów) - do tego drugiego dokupiłbym drugi oddział grasantów (80 punktów) i zawsze to jakieś wsparcie - można chyba w ten sposób zajść wroga od tyłu?

Czy takie coś się do czegoś nadaje? To jest 1105 punktów a jednostek nie za dużo...
Czy czarodziejowi warto dać jakiegoś wierzchowca?

Proszę o opinie :)

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Tylko nie wystawisz tego wszystkiego, np nie opłaca się za bardzo wystawiać warriorów. No i specjale są niedozwolone.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Dlaczego niedozwolone?
To po co robić bohaterów których nie można wystawić??? :roll:

Generalnie chcę się skupić na piechocie - naczytałem się, że kawaleria jest jedynym skutecznym sposobem walki Chaosem ale bardziej wolę klimatyczną pieszą armię wspieraną tylko przez konnicę.

W końcu Chaos bitwę może przegrać - wojnę i tak w końcu wygra ;P (a po każdej walce stos czaszek rośnie...)

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Ponieważ na turniejach nie można wystawiać special character'ów. Ja tam również będe opierał swoją armię na wojownikach :twisted: KLIMAT PONAD WSZYSTKO :twisted:

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

A to żaden problem ;P
W moich okolicach turniejów chyba za wiele nie ma - raczej tak for fun będę grał :)

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

To bez problemu wystawiasz special character'y :D Ja tam co prawda jestem już na ostatnim "etapie" (niepotrafię jeszcze grać :cry: ) zbierania armii i stawiam przede wszystkim na klimat :twisted:

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Cha!
Ja też nie potrafię jeszcze grać dlatego biorę do armii to co mi się podoba (taktykę będę układał po walkach - jak już nieco to wszystko ogarnę) i dopiero powolutku kompletuję sobie wojska :)

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

A wybrałeś jakiś klimat dla armii? Khorne, Nurgle, Slaanesh, Tzeentch a może Undivided(ja to wybrałem :twisted: ).?

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Waham się między Nurgle a Tzeenthem ;)

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Wybierz klimat swojej armii już dziś!

ODPOWIEDZ