Galeria Sławola [19.07.21 - The Tainted]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Re: Galeria Sławola

Post autor: Ryu »

Wlazłem w końcu na BP więc i skomentuję ;)

Żabol fajny, ale oczęta ma nijakie - fajne by były niebieskie (jak brzuch) - fajnie by się odznaczały i nadawały charakter. Ale jak mówię jest OK.
Za to tron... Niefajnie Sławol. Pomaluj tron jak żabę i będzie git.

Widzę, że nie tylko mi się miło malowało Slana.... :mrgreen:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ryu się pojawił u mnie znów, jak miło :D

Heh, no nic na to nie poradzę, klient - nasz pan. Kierunek sam wyznacza, a żabola już dawno nie mam, teraz tylko podróż ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

a ja rudzielcu mam pytanie za sto punktow. co to za ładny model marinsa?

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Witam! Odkurzę trochę temat...

Jedna z moich ostatnich prac między zleceniami - Protectorate of Menoth Choir Acolyte. Wreszcie coś dla siebie. Malowanie zainspirowane twórczością J. Blanche'a i JRN-a. Moje pierwsze podejście do "Blanchitsu". No i musiałem sobie przypomnieć, jak się zdjęcia w ogóle robi ;)

Obrazek

A tutaj model, który pomalowałem w ramach III Wymiany Figurek Chest of Colors. Sir Michael z Reapera, malowany dla yara. Moje drugie poważne podejście do NMM, w którym jestem totalnym amatorem. Hełm w tej technice to męczarnia dla mnie, no i wyszło jak wyszło :)

Fotki zrobił yaro, moje wyszły trochę gorzej.

Obrazek.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Wszystko bardzo fajnie, tylko na mieczu widać przejścia między rozjaśnieniami. Ogólnie jest OK. :wink:
,,Cynikiem jest być łatwo... ale nie każdy się na to odważy.''

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Napiszę coś, co mi tam... :P

Pierwsza figurka pomalowana bardzo klimatycznie. Podoba mi się bardzo choć biała szata z tyłu nie wyszła - to w zasadzie jedyny minus. Reszta bardzo fajna. Nie znam się na jakiś technikach o których piszesz ale ja znam jeno podstawy więc wierzę na słowo :) Mnie tam się kojarzy z "Nauromancerem" i tym podobnych rzeczach - bardzo na +

Druga figsa - jest OK ale bez szału. NMM nie wyszedł pewnie do końca jak powinien (dlatego ja maluję metalikami :mrgreen: - nie umiem NMM :( ) i jakaś taka bez życia...

Pozdrawiam
Ryu

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Dzięki za komentarze! No NMM wyszedł jak wyszedł, jakoś mnie nie ciągnie do tej techniki, ale jako że obdarowany sam jest specem w tym, to było to niejako uwzględnione przy malowaniu - bo to prezent w końcu. A założeniem WF jest zabawa, niekoniecznie malowanie na full możliwości :)

@Ryu - Ty lepiej jakieś kości nowe pokaż, jak masz :twisted:

Malowanie Akolity może się nie kojarzyć, bo to stara szkoła pionierów malowania figurek w ogóle - chodzi o tematy kolorystyczne i punkowy styl. John Blanche to początki wszystkiego, jeśli chodzi o figurki i malowanie, jeden z ludzi, którzy to wszystko ruszyli, więc dużo wstecz. Wskazówka - on jest autorem m. in. okładki starego codexu Sisters of Battle, Battlefleet Gothic, starej podstawki do WH40k i wielu innych... A teraz w GW wrócili w malowaniu katalogowym SoB do jego wzorców - czarny, czerwony, złoto i białe włosy ;) A JRN na CMON to Jakob Rune Nielsen, również postać z GW z wcześniejszych lat 'EM, jeszcze sprzed 2000r. :)

I ja też wolę metaliki.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Sławol pisze:@Ryu - Ty lepiej jakieś kości nowe pokaż, jak masz :twisted:
Pewnie się zdziwisz bo ja to już mam za sobą ;P
Otóż za niedługo 2 ptaszki - zostały mi jeszcze podstawki + jakieś duperele na nich ale ostatnio CHCE mi się malować. Nie wiem dlaczego ale lepiej nie wnikać ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

No ja myślę... ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Jezu, 14 grudnia 2009! Buahahaha :lol: Dobrze, że szukaczka jest na forum :D

Dobra, odkopuję swoją norę. Czas się pokazać znów i trochę jobów zebrać ;)

Takie o coś ostatnio zmalowałem: Scrap Tank, zlecenie dla firmy MaxMini. Malowanie inspirowane shermanem z II WŚ.

No i foty.

Można trollować :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Grish
Mudżahedin
Posty: 229
Kontakt:

Post autor: Grish »

Bardzo malowniczy loot ;)
Maluję na zamówienie - szczegóły na PW

fatlazypainter.blogspot.com
Moja galeria
Mój CMoN

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Z serii powrót po maaaaałej przerwie :D
Bardzo bardzo fajny czołg =D> :mrgreen:
To co, czekamy na następny post za jakieś 5 lat w Twojej galerii? :lol: :lol:
Pozdrawiam ;)
Pan Mamikon

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Nokimam pisze:Z serii powrót po maaaaałej przerwie
Chyba tylko na BP 8)

Sławol zlinkowałbyś galerię na czeście czy kulu, masz tam sporo perełek z tak zwanego międzyczasu.
Człog naprawdsę klasa, trudny model, sporo blaszanego bałaganu, typowo orkowe ale trudne do zmalowania. Efekt bardzo elegandzki, trzyma klimat szermana, jednocześnie zniszczenia, rdza i zacieki ze smaru. Lubię to :D .

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

urocza jeżdżawka - wygląda na mocno zużytą w bitwie :mrgreen:

Czym washowałeś?
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Dzięki, Mordeczki!

No tak, na BP mało się pokazywałem... To znaczy u siebie, bo tak to pierdoły klepię jak potłuczony w "Płotach i Młotach" ;)

Link do galerii CofC jest w moim podpisie od X czasu (banner też prowadzi do strony), na CMON też coś wstawiam czasami. Ale że zająłem się w życiu czymś innym, to jestem na etapie układania sobie wszystkiego i wiem już, że z czegoś trzeba będzie zrezygnować. Na razie malarstwo i fotografia się wybijają. Zobaczymy, jak to dalej pójdzie, bo mnie fotografia koncertowa kręci mocno. Czas pokaże.

Model malowałem tylko farbami GW i kilkoma Vallejo. Aha, podkład (czarny) to samochodowa Śnieżka, matowa. Akrylowy spray do felg, szczerze polecam! Za ok. 22zł mamy 600ml, wydajność dobra. Washe i zniszczenia to mieszanki GW i stare, modelarskie patenty: gąbka, pędzelek, taptaptap, przecierki, drybrush, zalewanie, ponowne przecierane, mazanie, zalewanie, krawędziowanie, rozcieranie paluchem farby (żeby były smugi i efekt pojawiającej się gołej blachy spod koloru kamuflażu). Rdza to żadna filozofia: Snakebite Leather, Bestial Brown i Fiery Orange. Washe z tego ładnie zasychają i tworzą nalot. Nie jest to korozja, ale chyba nożem ciachać tego modelu nie trzeba, jest już dość dobity ;)

Oleisty efekt to Smokey Ink od Vallejo (72068), czasami to zabarwiona woda na pancerzu, czasami jako plamy oleju/paliwa, a czasami jako inny syf lub w kącikach. W połączeniu z innymi kolorami daje dużo możliwości. Sam w sobie działa jak wash, lakier błyszczący, olej, paliwo, czy nawet mokre błoto. Super specyfik, już mi się kończy. Pigmentów i pasteli już nie dawałem, bo za dużo tego. Freehandy proste, gwiazda amerykańska, koślawy napis "GREENZ!", no i szczęka orkowa - musiała być :D

Ten model traktowałem jako przypomnienie modelarstwa redukcyjnego, do którego powoli chcę wracać. Czołg faktycznie dość trudny, bo nawalone detali ma od cholery. Zalanie tego washem to pójście na łatwiznę i trzeba było przysiąść nad nitami i innymi detalami trochę. Dodatkowo czołg jest odlany w całości (wanna kadłuba z kołami i gąsienicami), wieża jest ruchoma/wyjmowana, poza tym 2 fragmenty gąsienic trzeba dokleić, gatling/miniguna, beczkę z tyłu oraz cały ten kufer w wydechem. No i podstawę wieży do obracania. Reszta to jedna bryła.

Tutaj są fotki zestawu --> http://www.dakkadakka.com/dakkaforum/po ... 13842.page
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Zajefajny model :D Malowanie do niego rewelacyjne :) Jedyne co bym zmienił (gdybym sam potrafił zmalować taki "brzydki i brudny" czołg) to dowaliłbym jakiegoś błota/ziemi na gąsienice. Już nawet abstrahując od terenu po jakim się głównie poruszał - tak by mi się bardziej podobał :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Wyjątkowo ciężki model i fizycznie i do malowania.
Chciałem go kupić, ale teraz nie wiem już sam ;] myślałem o podobnym malowaniu, ale tutaj jest to zrobione tak od serca właśnie przez dopieszczenie szczegółów. Gratulacje.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Bardzo fajne brudne malowanie:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Dzięki Misiaczki za miłe słowa :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Świetna praca =D>

ODPOWIEDZ