Dalczego Polacy to PG i czy musimy tacy być ...?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Kielon pisze:
Ritchie pisze:A w warhammerze mamy rzeszę anonimowych ludzi
:shock:
Od kiedy?
:shock:

Uściślając. Jeśli grasz jeden turniej na 2 miesiące to zawsze jest tak, że większość ludzi znasz tylko z widzenia na zasadzie - kiedyś go już widziałem a może nawet grałem z nim albo w ogóle nie znasz. Główne postacie dramatu i znajomi to mała część. Środowisko może być zintegrowane, ale nadal jest mocno anonimowe i przy takiej liczebności i rotacji zawsze będzie. Na moim kierunku jest 300 osób, ale nawet po 2 latach ćwiczeń, wykładów i imprez dzień za dniem większość jest dla mnie anonimowymi osobami, które kojarzę jedyne z widzenia, a często wcale.

Awatar użytkownika
Wojtku
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Wojtku »

istnieje takie coś jak internet i fora tematyczne, np o warhamerze jak to. anonimowośc pryska
Obrazek

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Wydaje mi się że jednak na forach internetowych ciągle pozostajemy w dużym stopniu anonimowi... :roll: :wink:

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Ritchie pisze:
Kielon pisze:
Ritchie pisze:A w warhammerze mamy rzeszę anonimowych ludzi
:shock:
Od kiedy?
:shock:

Uściślając. Jeśli grasz jeden turniej na 2 miesiące to zawsze jest tak, że większość ludzi znasz tylko z widzenia na zasadzie - kiedyś go już widziałem a może nawet grałem z nim albo w ogóle nie znasz. Główne postacie dramatu i znajomi to mała część. Środowisko może być zintegrowane, ale nadal jest mocno anonimowe i przy takiej liczebności i rotacji zawsze będzie. Na moim kierunku jest 300 osób, ale nawet po 2 latach ćwiczeń, wykładów i imprez dzień za dniem większość jest dla mnie anonimowymi osobami, które kojarzę jedyne z widzenia, a często wcale.
Jeżeli po 2 latach nie kojarzysz ludzi, to jak zdajesz egzaminy? :shock:

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Nie przesadzaj, ja też nie pamiętam wielu osób i jakoś zdaję ^^
Poza tym to, że kogoś skojarzysz nie świadczy o tym, że go znasz, czy że to twój kumpel. Na studiach podaję dłoń bardzo wielu osobom, ale nie wiem co to za ludzie, ani z którego są roku.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Chcesz wygrywać - zmień armię.
Chcesz wygrywać, to naucz się grać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

...a nauka z tego dobra, każda armia zjada ogra.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Tomash napisał:

"Chcesz wygrywać - zmień armię. Niestety raczej nie doczekamy czasów armii dających równe szanse na zwycięstwo. "

Jestem uparty i taka opcja nie wchodzi w grę...będę myślał, myslał, myślał i kombinował..aż w końcu znajdę coś na nowe Wucety i demony.
A odnosnie wucetów, po ostatnim turnieju...ta armia nie ma słabych oddziałów...a już doczarowywanie batów i innego śmiecia to przegięcie..

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Piotrax pisze:Wydaje mi się że jednak na forach internetowych ciągle pozostajemy w dużym stopniu anonimowi... :roll: :wink:
Ale my cały czas mówimy o ludziach, którzy jeżdżą na turnieje.
Przecież w jakiś 80-90% to są Ci sami ludzie, dochodzą tylko jeszcze miejscowi. Widując co trochę te same mordy, trudno ich w końcu nie poznawać, nie kontaktować się z nimi itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Tomash pisze:Chcesz wygrywać - zmień armię. Niestety raczej nie doczekamy czasów armii dających równe szanse na zwycięstwo.
ktore armie nie daja szans na zwyciestwo?
Chcesz wygrywać, to naucz się grać.
so damn true :wink:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Shino pisze:
Tomash pisze:Chcesz wygrywać - zmień armię. Niestety raczej nie doczekamy czasów armii dających równe szanse na zwycięstwo.
ktore armie nie daja szans na zwyciestwo?
Wszystkie dają szanse na zwycięstwo.
Ale nie są one równe.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Shino pisze:
Chcesz wygrywać, to naucz się grać.
so damn true :wink:
Shino - łapanie na haki i wyjątki z uściśleń to jeszcze nie umiejętność gry :mrgreen: . Odpowiadam, oczywiście, że uściślenia sędziowskie nie są tajne i każdy może je przeczytać ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kruti pisze:
Shino pisze:
Chcesz wygrywać, to naucz się grać.
so damn true :wink:
Shino - łapanie na haki i wyjątki z uściśleń to jeszcze nie umiejętność gry :mrgreen: .
zupelnie nie rozumiem o co ci chodzi :>

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Shino pisze:
Kruti pisze:
Shino pisze: so damn true :wink:
Shino - łapanie na haki i wyjątki z uściśleń to jeszcze nie umiejętność gry :mrgreen: .
zupelnie nie rozumiem o co ci chodzi :>
o to, że w znakomitej większości przypadków "naucz się grać" oznacza "przeczytaj uściślenia" ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tudiez "przeczytaj zasady i mysl" ale tak. i? trudno jest grac w gre jakas nie znajac zasad...

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Shino pisze:tudiez "przeczytaj zasady i mysl" ale tak. i? trudno jest grac w gre jakas nie znajac zasad...
Trudno jest grać w grę gdy przeciwnik zmienia i uściśla zasady kierując się sobie tylko znanymi zasadami wykładni ;) Ale nic to.

Tak między nami panowie - na turnieju w Lublinie grałem z przeciwnikiem bitwę, w której myśl taktyczna sięgnęła według mnie sufitu. A graliśmy raczej na niższych stołach... Wnioski? :) No w sumie to mogą być różne ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

Apropo zmiany armi by wygrywać.

Jest 16 armi , nie liczac jakichś rozwinięć typu SoC, do większości, na turach, ktoś się przycinał, że przegięta wygięta i w ogóle jak to tak tak można.

Po kolei:

Beasts of Chaos nie słyszałem by ktoś szczególnie się użalał
Hordes of Chaos jw. a nawet bardziej bo dochodzi wielkie ojej nad panem na smoczku :)

Demony ojej ojej masakra wygięte
Bretonnia ojej ojej ward, lanca
Dark Elves ok, słabo :)
ChD ojej ojej szejkery
Dwarfs ojej kowadło przed którym niema się gdzie schować
Empire altar tanki ojej ojej
High Elves ASF magia ojej ojej
Lizardmen skinki ojej ojej
Ogre Kingdoms ......hehmmm
Orcs & Goblins tutaj troche sarkania słychać
Skaven ojej ojej elektrycy
Tomb Kings na początku jak armia weszła wielkie biadolenie ze cienk i nędzna , a z czasem coraz lepsze nastroje się porobiły, tak że teraz już sam nie wiem czy w przekonaniu graczy to plewa

Vampire Counts ojejuniek jak mi źle
Wood Elves ojej ojej driady

16 armi, 10 na które się biadoli !! 4 na ktore specjalnie niema co narzekać bo nie mają perełek przegiętości i 2 plewy z czego DE jednak jakoś rade dają

Więc jak to z tym marudzeniem, narzekania starych bab w ucho wpadły? ...a prawo mają tylko OK i DE ;-)

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Skasujcie ranking ogólnopolski, turnieje zamieńcie na bezwynikowe 'spotkania z warhammerem', żadnych nagród, dyplomów itp. bzdetów i liczenia punktów. Nie powinno już być takich ciśnień na zwycięstwo.
Tylko kto się będzie wtedy, poza garstką zapaleńców, którzy grają sobie w domu, tym interesował? ;)

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Skasuj tego posta
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Wiem, że zostanę posądzony o herezję, ale Liga i punkty wiele zabijają. Z jednej strony masz o co walczyć, zdrowa rywalizacja zawsze na plus. Z drugiej PG. Ja nie ważne gdzie pójdę grać - punkty do ligi mnie nie obchodzą. Już szybciej nagroda turnieju. Nie chcę i tyle.

ODPOWIEDZ