o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

ale jest tanszy i dobrze chroni wampira

Cinkos
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Cinkos »

Mam pytanie a wlasciwie dwa :

-Jak sprawa wyglada z tym bardingiem na black knigtach czy zabieraja -1M czy nie
-Jak sprawa wyglada z cochem odnosnie zabierania kostek z powera pula i czarodziejom chodzi mi o to czy on zawsze zabiera czy mozna wybrac czy to robi, pytam sie gdyz w zasadach pisze "At the start of every Magic phase, the Black Coach can absorb magical energy." Nie wiem moze nie znam sie na angielskim ale dla mnie can to nie to samo co have to albo must wiec jak to z tym jest.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

@Cinkos - spojrz na "FAQ do VC" w "Kwestii Zasad"

a co do bardingow, to lada dzien beda uscislenia sedziowskie.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Już są.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

A gdzie są dostępne Barb??

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tam gdzie zawsze?

http://strony.aster.pl/barbaros/

Kurcze, dałem nawet ogłoszenia z linkiem w tematach o nadchodzących turniejach, ale jakiś niemądry mod je wyrzucił.

Cinkos
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Cinkos »

No ciekawi mnie jedno uscislenie odnosnie "Walach's Bloody Hauberk należy traktować jako full plate armour." w AB za kazdym razem jak sie wspomina o pancerzu to pisza iz jest to albo heavy armour albo light a przy Walachu nic nie pisze a nawet pisze, ze moze byc kombinowany z innym rzeczami co prawda za przyklad posluzyla tylko tarcza i konik ale jest jeszcze dopisane etc. ale coz, widac to full plate i tyle a Gav po prostu zapomienil napisac. Z coachem widze ten sam numer, ktory mi nie moze przypasowac do zasad w podreczniku ale jakby chcieli przeciez napisac iz musi co ture zabierac kostki to chyba by uzyli innego slowa niz can. Nie wiem co prawda jak graja w Anglii ale ciekaw jestem jak oni potraktowali te sprawy.

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Cinkos fakt - jesli chodzi Black Kołcz, to wyraznie pisze w podreczniku, ze MOŻE ciagnac kostki powera na 6. Tak wiec jesli pomyslec logicznie to moze ale nie musi

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Can oznacza albo możliwość, albo zdolność do zrobienia czegoś. Następne zdania sugerują, że dzieje się to zawsze.

Cinkos
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Cinkos »

No mozliwe:) Moja krotkowzrocznosc mnie zaslepila chociaz tlumaczac bezposrednio, mozliwa jest tez moja nagieta interpretacja:)A jak sie ustosunkujesz do Walacha ?Dlaczego musimy uznac to za full plate?Ja bym wolal aby to byla opaska w stylu rambo i na to nakladasz sobie pancerz i tarcze:)tarcza w koncu jest dozwolona a pancerz to bedzie to etc:)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ja tez by,m tak wolal.... szczegoline, ze nie masz mozliwosci wziacia zwyklej opaski wiec nie pozwalalbym ci na wziecie opaski walacha...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Panowie, army book do VC jest skopany. Wiem, że RAWując można próbować jakichś dziwnych myków na korzyść VC. Ale też można zrobić na niekorzyść. Przyjęliśmy, że Twórca AB był racjonalny, chociaż roztargniony, i wyeliminowaliśmy przegięcia w obie strony; mam nadzieję, że w miarę skutecznie. Nie ma sensu się kłócić o to... I tyle.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Barbarossa pisze:Panowie, army book do VC jest skopany. Wiem, że RAWując można próbować jakichś dziwnych myków na korzyść VC. Ale też można zrobić na niekorzyść. Przyjęliśmy, że Twórca AB był racjonalny, chociaż roztargniony, i wyeliminowaliśmy przegięcia w obie strony; mam nadzieję, że w miarę skutecznie. Nie ma sensu się kłócić o to... I tyle.
dokladnie to samo chcialem pokazac :P tyko w bardziej doslowny i latwiejszy do odbioru sposob ;)

niestety z rawem jest tak, ze odbieranie calych zasad raw znacznie zmienia sposob gry.

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Hyh dobra moze to było a moze nie wiem. Chodzi mi o magie wampów. Mamy wiec tak w Necromancy Spells.

Ze 3 czary sa czarami nekro i ze czarodzej moze je rzucac ile chce podczas fazy magi i na te same jednostki.

A teraz w czarze Vanhel`s Danse Macabre mamy wpis ze mozna tylko raz poruszyc dana jednostke za pomoca tego czaru.

Prosze o jakies wytlumaczenie dlatego ze te dwie rzeczy wykluczaja sie nawzajem

Dziekuje

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

1. Mag może rzucić ten czar na więcej niż jeden regiment.
2. Czar ma 2 efekty, pierwszy ruszanie, drugi asf i przerzuty.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

czar ten może być rzucony 2 razy na tą samą jednostkę, o ile po pierwszym rzucie jednostka zaszarżuje, wtedy po drugim rzucie jednostka dostanie ASF oraz przerzuty na trafienie.
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Ruszasz jednostkę z disco, potem, jeśli jest w walce, rzucasz ten sam czar tym samym magiem żeby mieć ASF i przerzuty.

Tablis
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Tablis »

Mam pytanko odnośnie maszerowania. Czy jeśli generałem jest nekromanta, to trupy mogą maszerować będąc 12" od niego. Czy taką możliwość daje jedynie coś co ma zasadę "wampir"?

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Nekromanta nie może być generałem.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Nordri pisze:Nekromanta nie może być generałem.
a gdzie masz tak napisane? Naprawdę przejrzałem AB do VC kilka razy i nie znalazłem nic o ograniczeniach co do generała. Albo jestem ślepy i masz rację.

Zablokowany