T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: Slayer Zabójców »

Smacznego Dyngusa, wesołego jajka i mokrych Świąt ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

ślivek pisze:Wygląda jakbyś pisał serio to też serio ci odpiszę:
Nie ma szans w najbliższej przyszłości.
Moim zdaniem projekt powinien wydać booki przez Kickstarter. Bez wydrukowanych, sprzedawanych podręczników, bez kasy na promocję nigdy nie przebije się do mainstream. Jednak... Zarząd projektu nie chce na siebie brać tej odpowiedzialności. Argumentów mają kilka w rodzaju brak ludzi o odpowiednich kompetencjach, czy strach przed nadmierną komercjalizacją. Jednak chyba najważniejszy to jest niechęć wystawiania się na strzał. Tak długo jak projekt jest non-profit, non-income jest 'niewidoczny' dla GW. Jeżeli zacznie zarabiać GW może znaleźć cel.

Ponieważ projekt nie chce / nie może zacząłem prace nad wydaniem BRB jako firma w oparciu o licencję T9A. Nie chcę z tego zrobić interesu życia, mam nadzieję za dużo nie dołożyć. Jeżeli przedsięwzięcie przyniesie jakiś znaczący dochód - włożę go w promocję gry, może w zakup artów, które trafią do projektu. Więcej można poczytać tutaj: https://www.the-ninth-age.com/index.php ... post954675

ślivek
Kretozord
Posty: 1669

Post autor: ślivek »

Nie wiem o jaką niewidocznosc ci chodzi ale gw wie o t9a od dawna. To nie domysł tylko fakt. Nie wiem na ile projekt to ogłaszał to nie będę więcej odkrywał.

Życzę szczerze powodzenia :)
Barbara mocno trzymał kciuki, że coś takiego powstanie z tego co wiem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Chodzi o 'niewidzialność' w sensie prawnym. Korpo nie pozwie organizacji non-profit o ile taka organizacja nie narusza ewidentnie własności intelektualnej korpo np. poprzez wykorzystanie zastrzeżonych znaków towarowych. Z punktu widzenia interesów akcjonariuszy pozew wobec organizacji, która nie jest w stanie pokryć nawet kosztów sądowych jest nieracjonalny. Co innego pozew wobec organizacji z której można ściągnąć haracz...

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1067
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

JimMorr pisze:
ślivek pisze:Wygląda jakbyś pisał serio to też serio ci odpiszę:
Nie ma szans w najbliższej przyszłości.
Moim zdaniem projekt powinien wydać booki przez Kickstarter. Bez wydrukowanych, sprzedawanych podręczników, bez kasy na promocję nigdy nie przebije się do mainstream. Jednak... Zarząd projektu nie chce na siebie brać tej odpowiedzialności. Argumentów mają kilka w rodzaju brak ludzi o odpowiednich kompetencjach, czy strach przed nadmierną komercjalizacją. Jednak chyba najważniejszy to jest niechęć wystawiania się na strzał. Tak długo jak projekt jest non-profit, non-income jest 'niewidoczny' dla GW. Jeżeli zacznie zarabiać GW może znaleźć cel.

Ponieważ projekt nie chce / nie może zacząłem prace nad wydaniem BRB jako firma w oparciu o licencję T9A. Nie chcę z tego zrobić interesu życia, mam nadzieję za dużo nie dołożyć. Jeżeli przedsięwzięcie przyniesie jakiś znaczący dochód - włożę go w promocję gry, może w zakup artów, które trafią do projektu. Więcej można poczytać tutaj: https://www.the-ninth-age.com/index.php ... post954675
Jimmor +1, moze sie cos ciekawego z tego urodzi :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

JimMorr pisze:Chodzi o 'niewidzialność' w sensie prawnym. Korpo nie pozwie organizacji non-profit o ile taka organizacja nie narusza ewidentnie własności intelektualnej korpo np. poprzez wykorzystanie zastrzeżonych znaków towarowych. Z punktu widzenia interesów akcjonariuszy pozew wobec organizacji, która nie jest w stanie pokryć nawet kosztów sądowych jest nieracjonalny. Co innego pozew wobec organizacji z której można ściągnąć haracz...
Wątpię aby o to chodziło, dopóki GW zarabia na 9th Age poprzez sprzedaż figurek to nie ma żadnego interesu aby cokolwiek z tym robić. Przecież toretycznie jeden list GW i 9th Age musi się pakować.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Biorac pod uwage, ze maha zarejestrowane nazwy oraz, ze na tyle nie mogli spieniezyc nazw elfow, ze zmienili je na aelfy, to musialby to byc bardzo specyficzny list i pewnie zawierac glowe konia w srodku aby oni sie zabierali

Niemniej najprawdopodobniej sie rzeczywiscie nie dowiemy tego

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Loremaster pisze:
JimMorr pisze:Chodzi o 'niewidzialność' w sensie prawnym. Korpo nie pozwie organizacji non-profit o ile taka organizacja nie narusza ewidentnie własności intelektualnej korpo np. poprzez wykorzystanie zastrzeżonych znaków towarowych. Z punktu widzenia interesów akcjonariuszy pozew wobec organizacji, która nie jest w stanie pokryć nawet kosztów sądowych jest nieracjonalny. Co innego pozew wobec organizacji z której można ściągnąć haracz...
Wątpię aby o to chodziło, dopóki GW zarabia na 9th Age poprzez sprzedaż figurek to nie ma żadnego interesu aby cokolwiek z tym robić. Przecież toretycznie jeden list GW i 9th Age musi się pakować.
Z drugiej strony GW znane jest z pozywania ludzi, jak np. Hogartha o nazwę książki "Spots the Space Marine" - niejednokrotnie czytałem określenie "trademark bully" w stosunku do tej firmy.

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Co do GW i 9tki to w tym roku organizatorzy Adepticonu odwołali wszystkie eventy T9A (powody ponoć jakieś podali typu brak miejsca i blatów/bazy terenowej) ale większość ludzi i tak wiedzieli że to ściema. od zeszłego roku GW znów zaczęła wspierać scenę turniejową i mocno angażować się w tego typu eventy. Przypadek?
Obrazek

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Zgoda, ale to narusza bezpośrednio ich IP i jego odbiór taka książka a tego GW zawsze pilnuje i pilonowało.

Shino, chodzi o coś zupełnie innego - 9th Age po prostu nie stać by było na proces z GW i nikt by na takie ryzyko przy projekcie non-profit się nie zgodził raczej kto by zapłacił ogromne pieniądze prawnikom za chociaż odpowiedź na taki list ?

GW pozmieniało nazwy aby miec pełną kontrolę nad IP, co nie znaczy że nie mieliby możliwości naruszenia ich praw przez 9th Age. To są dwie oddzielne kwestie, zresztą wątpię aby ktokolwiek poszedł z GW na wojnę i ryzykował pieniędzmi których nie ma. Projekt by przestał istnieć po prostu.

Adepticon to Adepticon mają więcej do zyskania na współpracy z GW niż z 9th Age, ich prezentacje przyciągają uwagę z całego świata. Poodbnie inne eventy, sklepy itd jak GW będzie chciało to po prostu to zablokuje i osobiście nie widzę w tym nic nagannego, to tak jakby ktoś się dziwił że na imprezie sponsorowanej i istniejącej w mniejszym czy większym zakresie przez Nike zabronione byłoby przychodzenie w sprzęcie np. New Balance.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Dla mnie blokada 9ki na Adepticonie jest dowodem na to, że system urósł za bardzo by 'mainstream' mógł go dalej ignorować. By system wrócił na Adepticon ktoś by musiał wykupić stoisko w imieniu 9ki. Jeżeli system będzie reprezentowany przez regularnego wystawcę z imprezami pewnie nie będzie problemu.
Ale by to się stało odzew na crowdfunding musiałby z 10-krotnie przekroczyć moje optymistyczne szacunki...

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

JimMorr pisze:Dla mnie blokada 9ki na Adepticonie jest dowodem na to, że system urósł za bardzo by 'mainstream' mógł go dalej ignorować. By system wrócił na Adepticon ktoś by musiał wykupić stoisko w imieniu 9ki. Jeżeli system będzie reprezentowany przez regularnego wystawcę z imprezami pewnie nie będzie problemu.
Ale by to się stało odzew na crowdfunding musiałby z 10-krotnie przekroczyć moje optymistyczne szacunki...
Tak - tylko w momencie kiedy to przestanie być non-profit to GW może zaorać do ziemi 9th Age. Bo nikt nie podejmie ryzyka procesu i to może być powód dla którego nikt się tym nie zainteresował z tej strony.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

System i projekt pozostanie non-profit. Podstawowy Rulebook zostanie wydany w oparciu o licencję systemu przez specjalnie w tym celu powołane wydawnictwo. GW może spróbować zaorać wyłącznie wydawnictwo... co wcale nie będzie łatwe ponieważ wydany zostanie tylko BRB, który w wersji 2.0 ma z WFB mniej wspólnego niż systemy Warlorda z Warmasterem.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ciekawe jak zareagowalo by srodowisko 9th age gdyby-teoretyzujac- GW weszlo w kontakt z tworcami 9th age i przyznalo sie do bledu z usmiercaniwm warhammera proponujac jednocześnie szeroko zakrojona wspolprace w zamian za prawa do licencji 9th age i zmiane nazwy na wfb ed 9?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Biorąc pod uwagę orgastyczne reakcje na wydanie podwodnych elfów GW nie musiałoby zapewne nikogo o nic pytać. Wystarczyłaby zapowiedź wydania 9 edycję WFB ("Labirynty Czasu") by projekt T9A umarł natychmiast.

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

To jest ciekawe pytanie, czy ludzie zostali by przy 9th age czy poszli za nową 9ed WFB ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

lwieserce85 pisze:Ciekawe jak zareagowalo by srodowisko 9th age gdyby-teoretyzujac- GW weszlo w kontakt z tworcami 9th age i przyznalo sie do bledu z usmiercaniwm warhammera proponujac jednocześnie szeroko zakrojona wspolprace w zamian za prawa do licencji 9th age i zmiane nazwy na wfb ed 9?
Obrazek
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Eltharion...coz ma znaczyc ten mem gdyż nie rozumiem przesłania
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

Loremaster pisze:Przecież toretycznie jeden list GW i 9th Age musi się pakować.
Dlaczego? Przeciez to są już inne gry

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

lwieserce85 pisze:Eltharion...coz ma znaczyc ten mem gdyż nie rozumiem przesłania
Myślenie że GW nagle przyzna się do błędu oraz wskrzesi wfb to fikcja i taki trochę mokry sen :roll: :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

ODPOWIEDZ