Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze Rozpiski

Post autor: Jarlaxle »

W sumie, jak dobrze liczę, w owej rozpisce można by dać 2x5 DW albo jeden duży oddział 10 sztuk. Zamiast hydry :P

Wtedy mastera przerzucić z pegaza na konika i dać go wagonu warlocków. Byłby solidny oddział komandosów do niszczenia maszyn :P Jeszcze byłby punkty na 10 shades z dwurakami :P

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Lord: 555
Sumpreme sroceress 245
* Lore of shadow 4 lvl [35]
* sacrificial dagger[25]

Crown Helleborn 310

Hero: 502
Master on dark pegasuss 188
* dark pegasus [50]
* HA (4), SDC (6), Shield(2), Lance (6), [18]
* Cloak of twilight [50]
Master BSB on dark pegasuss 209
* Dark Pegasus [50]
* BSB [25]
* HA (4), SDC (6), GW (4), [14]
* talisman of prevention [45]
* charmed shield [5]
Sorceress 105
* 1 lvl, lore of beast
*scroll [25]

-----> lords&heroes 1057

Core: 600
5 Dark Rider 110
*reaptercrossbow [15]
*shiled [5]
*music [10]
20 corsariss 230
*handow [20]
*music [10]
25 corsariss 260
*FCG[30]
*przerzut ld [5]

Special: 180
10 shades 180
*gw [20]

Rare: 560
5 doomfire warlocks 125
24 sisters of slaughter 435
*FCG 30
*Razor standard 45

---> army 1340
Total: 2397
punkty kompozycji 3/5
rxb: 30/80

Rozpiska o charakterze teoretycznonaukowym, bowiem nie mam modeli, aby na niej zagrać :D ale miałem koncept z wykorzystaniem sisterek. Mianowicie, w pierwszej linii ustawiam korsarzy z handbowami. Takie mięso armatnie, mające dwać covera.

W drugiej linii ustawiam sisterki z crown helleborn. Oddział odniej dostaje dodatkowy atak z freenzy i ItP. Zasada o tyle ważna, że jak korsarze dadzą flee, to sisterki nie będą musiały zdawać psychologii. Bazowo mają więc 3 ataki z modelu +AP +własne zasady. Teraz głowną rolę odgrywa magia, kombinacja czarów: zerówki z beasta, soulblighta i czarów z shadowa obniżających T/S względnie brzytwa. Także coś z tego powinno wejść.

Za sisterkami idzie oddział powerdice'ów z dużą magiczą. On pełni jeszcze jedną role. Mianowicie jest pułapką na wszystkich lone rangerów przeciwnika... jak coś wleci za plecy, to w normalnej sytuacji. Nie ma bata, odsiecz nie przyjdzie. A tutaj, mogę wykorzystać lore atribute z shadowa i zamienić miejscami duża magiczkę z crown hellborn :P A na nią się nikt, co do zasady, nie rzuci. Myślałem, aby małej magiczce dać jeszcze OTS, aby wspomoc CH po zamienie miejsc :P

Pegazy, shades, DW, DR zadania standardowe :P Jedynie, o czym myślałem, to bolce zamist shades. Niemniej, to tej rozpy chyba bardziej shades pasują :P

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Po wczorajszej grze z imp 17-18 do przodu. Mobilność jest tutaj dużym +, wystarczy skitrać się 1 turę a wystawić hydrę na ostrzał, a jak smoki wejdą to hasają niemiłosiernie, niestety czołg zjadałem zbyt długo. Na woch wystartowałem z rozpą na 1 smoku pedziu i 2 hydrach i zjadły do 19.

W sumie w tym stylu gry to ty musisz decydować kto walczy. I zawsze mieć wsparcie.
I póki co nie będę zmieniał rozpiski tylko testował dalej.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2015, o 19:53 przez Kopyt, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

Kopyt pisze:Po wczorajszej grze z imp 17-18 do przodu. Mobilność jest tutaj dużym +, wystarczy skitrać się 1 turę a wystawić hydrę na ostrzał, a jak smoki wejdą to hasają niemiłosiernie, niestety czołg zjadałem zbyt długo. Na woch wystartowałem z rozpą na 1 smoku pedziu i 2 hydrach i zjadły do 19.

W sumie w tym stylu gry to ty musisz decydować kto walczy. I zawsze mieć wsparcie.
I póki co nie będę zmieniał rozpiski tylko testował dalej.
sorrki nie moglem sie powstrzymac :D

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

W aktualce ETC uwolnili Cauldron. Ja bym wolał death z buta jak WE...

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Czarkę wcisnąć na dywan i dać warda na 4+ jedyne możliwe zastosowanie dla mobilności które zje 1 slota o ile nie damy więcej nikogo innego. W sumie można pokusić się o 2 duze suki i reszta w masterach, tylko czy reszta coś zrobi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Kopyt pisze:W sumie w tym stylu gry to ty musisz decydować kto walczy. I zawsze mieć wsparcie.
I póki co nie będę zmieniał rozpiski tylko testował dalej.
I o to chodzi w dwóch smoczydłach to Ty wybierasz cel z którym chcesz walczyć i na jakich warunkach - nie ma lipy 8)
Oby tak dalej i do przodu!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Malekith jest spoko, ale destroyer to tylko 4+ (a szkoda), sila raczej jednak 6 i moim zdaniem potrzebuje drugiej baby z dark magic, żeby miec co trzeba. Ale jak juz czaruje to ostro wygrania. Dispel dziala tylko jak targetujesz jego imo - ale wszystkie hexy to robią :D

Jego problem to brak stabilnego warda i to ze maszyny DF sa magiczne :D a i to że souleater po prostu w praktyce nie działa ; /
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

QC - ile gier nim zagrałeś czy to tylko teoryhammer? (pytam z ciekawosci - no ofens :P )

Torian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Torian »

Działa, działa ;)
Okoń pisze:Może Teclis ma miecz mały,
za to odbyt wytrzymały.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Odnośnie dziwnych koncepcji, które mogą mieć sens... zastanawiał się ktoś kiedyś nad opcją zrobienia klocka złożonego z masterów? :D na zasadzie: w oddziale korsarzy, 5 masterów stoi w pierwszym szeregu, a z tyłu duża magiczka z beastem ich boostuje. +1 do S/T wyglądałoby całkiem konkretnie albo +3A/T. Puszczając wodze fantazji, byliby wstanie wypłacić 30 ataków z siłą 9 :D w mniejszej wersji, 15 ataków z S7. Brzmi całkiem ciekawe :D Koszt 5 masterów 370/390/410 punktów(w zależności od as)

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Ja Malka wystawiam tylko na smoku z magią bestii. Działa to wiadomo straszak zawsze. Ale nie ma herosa który by Malka w takiej kombinacji przepchał w walce. I nie bardzo jakiś chce, niszczenie itemka na to hit uwala każdego herosa, a sygnaturka z dm i besti do tego +3 ataki i 3 siły jak wejdzie kończy sprawę. Ale to jednak za mały próg ptk by Malek na smoku mógł spokojnie hasać;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

a Co tam jeszcze wcisnąłeś oprócz Malka na smoku i dużej suki z beastem?:P

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

No jak to co? 1100+600 cory + jakis bsb na pegazie za 210. To juz zostaje cale 500 :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 294
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Jarlaxle ciekawa opcja, dawno nie widziałem takich zestawów, chyba od 6 edycji i opcji goblinów w wilczych jeźdźcach. Właśnie pytanko od razu jak masz FCG to w 1 szeregu musi dygać, czy herosi maja pierwszeństwo???
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Kopyt pisze:Ja Malka wystawiam tylko na smoku z magią bestii. Działa to wiadomo straszak zawsze. Ale nie ma herosa który by Malka w takiej kombinacji przepchał w walce. I nie bardzo jakiś chce, niszczenie itemka na to hit uwala każdego herosa, a sygnaturka z dm i besti do tego +3 ataki i 3 siły jak wejdzie kończy sprawę. Ale to jednak za mały próg ptk by Malek na smoku mógł spokojnie hasać;)
Szkoda tylko, że musi mieć dark magic :wink:

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Rince pisze:No jak to co? 1100+600 cory + jakis bsb na pegazie za 210. To juz zostaje cale 500 :)
Chyba nawet na tego BSB na pegazie nie wystarcza i wtedy powstaje taka o to bieda nad biedami :

Malekith, Witch King of Naggaroth @ 810.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Dark Magic
Seraphon (Black Dragon) @ [300.0] Pts

Supreme Sorceress @ 360.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Beasts
Obsidian Trinket [15.0]
Cloak of Twilight [50.0]
Dispel Scroll [25.0]
Dark Pegasus @ [50.0] Pts

Master @ 169.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Battle Standard
Talisman of Preservation [45.0]
Ironcurse Icon [5.0]
Cold One @ [0.0] Pts

12 Cold One Knights @ 435.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield; FCG
Razor Standard [45.0]

10 Dark Riders @ 210.0 Pts
Spear; Rptr Crossbow; Light Armour; Shield; Standard

10 Dark Riders @ 210.0 Pts
Spear; Rptr Crossbow; Light Armour; Shield; Standard

15 Darkshards @ 205.0 Pts
Rptr Crossbow; Light Armour; Shield; Musician

Models in Army: 50
Total Army Cost: 2399.0

Można ewentualnie zamienić dużą babę na małą ze scrollem i upchnąć jeszcze 3 x bolce ale i tak nie ma mocy :(

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Tapio pisze:Jarlaxle ciekawa opcja, dawno nie widziałem takich zestawów, chyba od 6 edycji i opcji goblinów w wilczych jeźdźcach. Właśnie pytanko od razu jak masz FCG to w 1 szeregu musi dygać, czy herosi maja pierwszeństwo???
FCG w pierwszym szeregu :P babka w drugim.
Supreme Sorceress @ 360.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Beasts
Obsidian Trinket [15.0]
Cloak of Twilight [50.0]
Dispel Scroll [25.0]
Dark Pegasus @ [50.0] Pts
Nielepiej, aby babka była na DS z hotekiem w DR/coldach? Można zaoszczędzić punkty i przypadkowy strzał z armaty jej nie ściągnie.

A tak poza tym, to rozpiska nie wygląda źle :D Chociaż, jakby Malekith był na coldzie, to by starczyło na 4 bolce :P Tyle, że z drugiej strony 1k punktów w jednym oddziale :D

Lord: 912
Sumpreme sroceress 295
* Lore of light 4 lvl [35]
* hotek [50]
* sacrificial dagger[25]

Crown Helleborn 310

Dreadlord on dark pegasus 307
* Dark pegasus 50
* SCD (8), shield (3)[11]
* GW [6]
* Black amulet [60]
* Other ticker shard [15]
* Glittering scales [25]

Hero: 481
Master BSB on dark pegasuss 211
* BSB [25]
* dark pegasuss [50]
* Lance [6]
* rxb[5]
* HA (4), SDC (6), [10]
* talizman of prevention [45]
* charmed shield [5]
Sorceress 105
* 1 lvl, lore of light
* scroll [25]
Sorceress 80
* 1 lvl, lore of light
Sorceress 80
* 1 lvl, lore of light
-----> lords&heroes 1393

Core: 601
26 witch elves 361
* FCG [30]
* razor standard [45]
25 corsaris 240
* standard[10]
* przerzut ld [5]

Special: 280
4 RtB 280

Rare: 125
5 doomfire warlock 125
---> army 1006
Total: 2399
Punkty kompozycji 5/5 (pegaz, pegaz, bolce, warlocy, punkty za bohaterów)
Rxb: 30/80
Wystawień: 5

W weekend mam turniej i myślę, że osatecznie spróbuję zagrać na takim koncepcie. Bohater na pegazie w połączeniu z 1 z lighta moze być nawet trafiany w CC na 6+ a jak coś trafi, to odbije :P Magiczka z Helleborn siedzą w korsarzach, przed nimi wiczki. Kluczowe jest freenzy, aby nie weszła w te klocki przypadkowa panika. Także obrona magiczna godna miana Częstochowy :D Jak coś groźnego podejdzie, to Hellebron przechodzi do wiczek i szykuje się na przyjecie szarży. Tyle, że to co ma podejść musi przeżyć kanonade z lighta i bolców. Master oraz lord wraz z warlockami i DR spowalaniają przeciwnka, na tyle na ile mogą :P
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, o 14:49 przez Jarlaxle, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Po zmianach wyszło mi coś takiego. Na papierze wygląda chyba nawet nie najgorzej. Testy zaczynam dzisiaj wieczorem. Pomysły/uwagi mile widziane ;)

2400 Pts - Dark Elves Roster - Talladil

Dreadlord (1#, 276 pts)
1 Dreadlord, 151 pts = (base cost 140 + Sea Dragon Cloak 8 + Shield 3)
1 Ogre Blade, 40 pts
1 The Black Amulet, 60 pts
1 Cold One, 25 pts

Supreme Sorceress (1#, 330 pts)
1 Supreme Sorceress, 220 pts = (base cost 185 + Level 4 Wizard 35)
1 Dispel Scroll, 25 pts
1 Obsidian Trinket, 15 pts
1 Cloak of Twilight, 50 pts
1 The Lore of Shadow, 0 pts
1 Dark Steed, 20 pts

Master (1#, 165 pts)
1 Master, 103 pts = (base cost 70 + Battle Standard Bearer 25 + Halberd 2 + Sea Dragon Cloak 6)
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Dawnstone, 25 pts
1 The Other Trickster's Shard, 15 pts
1 Cold One, 12 pts

Dark Riders (5#, 85 pts)
5 Dark Riders, 85 pts = 5 * 17 (base cost 16 + Shield 1)

Dark Riders (10#, 230 pts)
9 Dark Riders, 200 pts = 9 * 20 (base cost 16 + Repeater Crossbow 3 + Shield 1) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Herald, 30 pts = (base cost 26 + Repeater Crossbow 3 + Shield 1)

Witch Elves (15#, 165 pts)
15 Witch Elves, 165 pts = 15 * 11

Darkshards (14#, 202 pts)
14 Darkshards, 192 pts = 14 * 13 (base cost 12 + Shield 1) + Standard Bearer Std 10
1 Banner of Eternal Flame, 10 pts

Cold One Knights (10#, 375 pts)
9 Cold One Knights, 290 pts = 9 * 30 (base cost 30) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Dread Knight, 40 pts
1 Razor Standard, 45 pts

Shades (5#, 90 pts)
5 Shades, 90 pts = 5 * 18 (base cost 16 + Great Weapon 2)

Shades (5#, 90 pts)
5 Shades, 90 pts = 5 * 18 (base cost 16 + Great Weapon 2)

Reaper Bolt Thrower (3#, 70 pts)
1 Reaper Bolt Thrower, 70 pts

Reaper Bolt Thrower (3#, 70 pts)
1 Reaper Bolt Thrower, 70 pts

Doomfire Warlocks (5#, 125 pts)
5 Doomfire Warlocks, 125 pts = 5 * 25
1 Spells of the Cursed Coven, 0 pts

Doomfire Warlocks (5#, 125 pts)
5 Doomfire Warlocks, 125 pts = 5 * 25
1 Spells of the Cursed Coven, 0 pts

Total Roster Cost: 2398
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Domin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178
Lokalizacja: Rebelia Łomianki

Post autor: Domin »

Spoko rozpiska, nie do końca rozumiem tę magiczkę, jeśli masz duży (twój może trochę zbyt mały) oddział DR, to daj jej Ring of Hotek zamiast COTa i tak sama nie polata, a tak przynajmniej magicznie chronisz oddział.

Ja po FAQu z bohaterami, nie rezygnuję z dwóch Dread Lordów, tutaj walczących bohaterów wstawiasz do jednego unitu i to trochę ogranicza.

Proponuję Ci poćwiczyć jedną rozpiskę dłużej, bo zmieniasz je jak rękawiczki. :D

ODPOWIEDZ