Taktyki i początki gry Tomb Kings

Tomb Kings

Moderator: Shino

Zablokowany
Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Ja maluje brown inkiem a potem każdą kość pokoleji blached bonem

"T4 a Pan szkielet z Gwardii którego owinęli w bandaże też ma T4
Ale nie ma 3W
Głupotą jest iż nie jest to ani halabarda ani GW
a skąd wiesz, może Uszate mają 5S a to jest halabarda, tylko nie chciało się im pisać i dali S6 do profilu."

Według mnie i ogólnie logiczne sie wydaje iż T to raczej twardosc agenta a W to ile bólu wytrzyma więc raczej trudniej rozjechać na kawałki kamień niż kości :roll:

A głupotą by było żeby pisząc CAłY podręcznik nie chciało im sie napisać co to za broń chociażby zważając na to co twierdzisz to Halabard jest krótsze niż Huge ritual blade :lol2: :roll:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Krzysiek pisze:A głupotą by było żeby pisząc CAłY podręcznik nie chciało im sie napisać co to za broń chociażby zważając na to co twierdzisz to Halabard jest krótsze niż Huge ritual blade :lol2: :roll:
napisali ritual blade...

tak samo jak pisza talons czy claws w wypadku monsterow...

zamierzasz sie klocic, ze scorpion ma singing tail & wicked claws wiec 2nd hand weapon skoro jest &?

ogarnij sie to ,ze opisuja hand weapony o niczym nie swiadczy...

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

Krzysiek pisze:Ja maluje brown inkiem a potem każdą kość pokoleji blached bonem
Ale najpierw bleached bone potem ink brown a potem rozjasnianie BB ?
a na jakim podkładzie też malujecie TK ?

Shino próbuje jakoś do ciebie trafić... prosze odpisz mi na priv lub gg... bardzo mi zależy na tych zielonych...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

monsterstar pisze:Siema mam pytanko jak malujecie kości od TK ? Szukałem na forum ale nie znalazłem.
Bez urazy ale poszukaj dokładniej...
Temat był wałkowany tyle razy, że aż żal przytaczać linka... :roll:

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

Ryu pisze:
monsterstar pisze:Siema mam pytanko jak malujecie kości od TK ? Szukałem na forum ale nie znalazłem.
Bez urazy ale poszukaj dokładniej...
Temat był wałkowany tyle razy, że aż żal przytaczać linka... :roll:
Ok fajnie. Ale właśnie to co napisałeś zajeło ci tyle samo co byś napisał jak malujesz :roll:
Wielkie dzięki...
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ryu wyświadczył Ci przysługę, dając lekcję samodzielności i niezadawania po raz n-ty pytań, na które odpowiedź jest trzy kliknięcia stąd. Powinieneś mu dziękować, a nie marudzić.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Monsterstar pisze:Ok fajnie. Ale właśnie to co napisałeś zajeło ci tyle samo co byś napisał jak malujesz
No... I co w związku z tym? Problem ludzi jest taki, że im się NIE CHCE więc daruj pouczania...
W ramach pomocy (jednak): Forum Mistrzów Tuningu/Modelowanie i Malowanie - Pytania, Porady itp./ strona 1 (2 tematy), strona 2 (2 tematy). Dalej nie szukam bo mi się NIE CHCE :roll: ;)

BTW: to chyba nie temat żeby pisać o malowaniu :) ;) Więc może zejdźmy na poprawne tory :)
Tomash dzięki... Ale to moje ulubione pytanie jest :wink: :lol2:

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

ok przeprasz że się odezwałem :roll: następnym razem moge założyć nowy temat...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

jaki nowy temat - ryu dobrze napisał: trzeba poszukać...

Pzdr
MOD :P
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Radan
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Radan »

Witam ponownie!
Armybooka przeglądałem póki co dosyć... niedokładnie. Zatem nie mam jeszcze dużego pojęcia o przedmiotach i inkantacjach, a zasady znam niezbyt dokładnie.
Mimo to, wydaje mi się, że już mniej więcej wiem, co będę kupował "na początek":

1 Tomb King na rydwanie
2 Lisze (najlepiej na koniach)
3 skorpiony
1 katapulta
1 gigant
2 Bataliony (co daje 64 szkielety, 6 rydwanów i 16 "kawalerzystów")

Ewentualnie dokupię jeszcze 5 carrionów.

I teraz czas na pytania :wink: :
1. Czy mądrze czynię (czy dobry dobór jednostek, czy dwa bataliony to dobry pomysł, czy coś usunąć, a coś dodać, etc.)?
2. Jakie przedmioty, tudzież urozmaicenia (zbroje, itp.), byłyby najlepsze dla tej armii (i dla których jednostek)?
3. Czy "kawaleria" w batalionie to lekka, czy ciężka kawaleria?
4. Co jeszcze powinienem dokupić (jakie farby i "akcesoria" do WFB)?
5. Czy podstawki kupię razem z modelami, czy muszę je dokupić osobno?

Kolejne pytania zapewne pojawią się w miarę czytania Armybooka :) . Teraz już żadne nie przychodzi mi do głowy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :) !

Awatar użytkownika
Venirr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Venirr »

1. jak na mnie, to ok. Nie wiesz jeszcze, jakie Khemrii chcesz składać, ale większość z tego, co kupisz, to dobry wybór.
2. To jest temat rzeka, ale: rydwany bez championów (szkoda pts.) reszta z.
szkielety tylko hw&shield albo łuki, reszta się nie opłaca. Przedmioty na bohaterach, co kto lubi, każdy inaczej.
3. Można skleić i taką i taką, jęsli mnie pamięć nie myli, ale pewności nie mam... mając 16, lepiej skleić wszystkich w cięzką (niektórzy grają takim klockiem i wygrywają :D )
4. to nie moja domena :twisted:
5. podstawki są z modelami (poza katapultą)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Czy mądrze czynię (czy dobry dobór jednostek, czy dwa bataliony to dobry pomysł, czy coś usunąć, a coś dodać, etc.)?
Zalezy jak armie chcesz skladac tzn. naporowa ,czy moze defensywna ... :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Radan
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Radan »

Zastanawiam się nad "hybrydą": część armii atakuje, a część "pilnuje" hierofanta, na wypadek, gdyby atak się nie powiódł.

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

siema mam taki problem... mam 32 szkielety w wypraskach i nie wiem jak ich skleić ? (to maje pierwsze szkielety i wogóle początek armii)
Obrazek

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Mam pomysł: sklej sobie warriorsow z hand weaponami a łuki i kołczany mi sprzedaj :D
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

Prosze pomóżcie z tymi szkieletami....
Obrazek

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

siema mam taki problem... mam 32 szkielety w wypraskach i nie wiem jak ich skleić ? (to maje pierwsze szkielety i wogóle początek armii)
Zasadniczo w tej armii to nie problem :)
Zarówno na mniejsze jak i na większe punkty wystawia się kilkanaście łuczników - zawsze jest gdzie schować licza/liczy szczególnie, że już proksa ściągnęli :/ A może i pachołki ściągną jakiegoś fasta ;)Co do reszty to zależy od Ciebie. Osobiście teraz tworzę klocek 25 łuczników - i nie z konkretnego powodu... Po prost gdzieś w otchłani czeka wizja 25 warriorów ;)

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Zasadniczo to bym radził np: 12 archers i 20x warriors. Jacy mają być ci skeleton warriors to już zależy od ciebie. Praktycy polecą gości z hand weapon/shield ale dla mnie to tak jakoś ładniej i bardziej realnie wygląda klocek z spear/shield (zawsze możesz przed bitwą zadeklarować że kolesie używają tylko hand weapon a nie spear)
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Ja polecam wszystkich łuczników. Najczęściej ich wykorzystujesz, najwięcej kombinacji. Jeżeli będzie kupował kolejną 20-25 to sklejaj z tarczami i hand weaponami. Speary sobie od razu daruj ^^

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Izo pisze:Speary sobie od razu daruj ^^
Popieram 8)

Zablokowany