Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Master of reality »

Albo ciśniesz ściągnąć maszyny (choć pewnie zginiesz zanim dojdziesz), albo odginasz szarże.
To drugie bardziej, chociaż lepsze orły bo tańsze.
I sold my soul for rock'n roll

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

To póki mam waszą uwagę to jeszcze jedna sprawa => mam elfy z dwóch islandów i 20 archerów <=
Podobają mi się nowi dragon princes i pewnie ich zamówię, ale trochę głupio wydawać dychę na wysyłkę za tylko jedną rzecz :D Co by mi się jeszcze przydało ? Wiem, że orły ale odpadają z racji ceny i brzydoty.

Może mag z arcymagiem ?

PS z tych nowych metali do HE co ma wyjść poza lothern CG ?
HE 2.5k

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

mag z arcymagiem jak najbardziej :)
kolejni Łucznicy/Spearelfy napewno się przydadzą
jak masz kase, to kup sobie jeszcze masywne klocki PG i WL (SM juz masz z Island'a :P)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Wystawił ktoś na 2,5k dwóch arcymagów?
Albo jak myślicie, to dobra opcja, czy lepiej wystawić arcy i 2 lv?
proszę o sugestie
Wisła Kraków.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja wystawiłem. I choć poszło mi nie najlepiej, to uważam, że jest to dobra opcja.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

imo 2x arcy to za drogo... za te 260-300 pkt można mieć ładny kawałek armii.
Obrazek

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Ej cze HE moga brac jakiegos arcana i oprocz tego DS??

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Lenart pisze:Ej cze HE moga brac jakiegos arcana i oprocz tego DS??
nie
Obrazek

tyrtaurus
Plankton
Posty: 2

Post autor: tyrtaurus »

witam wszystkich
jestem tu nowy i niewiem czy w dobrym temacie napisze moje pytanko ale lepszego do pytan nie znalazlem
a moje pytanie brzmi co myslicie o robieniu kawaleri na lwach i jak podciagnac ten pomysl pod ta armie

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

tyrtaurus pisze:witam wszystkich
jestem tu nowy i niewiem czy w dobrym temacie napisze moje pytanko ale lepszego do pytan nie znalazlem
a moje pytanie brzmi co myslicie o robieniu kawaleri na lwach i jak podciagnac ten pomysl pod ta armie
Już kilka takich projektów na świecie powstało.
Na tym forum możesz poszukać w Galerii tematu użytkownika Ice-T. On zrobił taki oddział.
Na zagranicznych forach też pojawiły się takie projekty (możesz spróbować poszukać :) ).

Najczęściej kawaleria na lwach jest używana jako Dragon Princes.
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Którzy zresztą powoli wymierają :P

tyrtaurus
Plankton
Posty: 2

Post autor: tyrtaurus »

a dlaczego wymieraja

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ponieważ 8 edycja WFB to edycja piechoty i magii. :)
Kawaleria jest o wiele słabsza niż było to edycję temu.
Obrazek

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

A jaka jest [podstawowa] różnica z kawą z VII a VIII edycji ? Na usprawiedliwienie dodam, że tylko książkę do VIII czytałem. Dragon Princes wydają[wydawali?] mi się bardzo silni.

Poza tym ilu jest optymalnie magów na 2.5k a ilu się da "upchnąć"[tzn wiem, że 6 bo tak wynika z punktów ale ilu jest grywalnych] ? Zawsze warto dawać im level 2 ?
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

cold turkey pisze:A jaka jest [podstawowa] różnica z kawą z VII a VIII edycji ? Na usprawiedliwienie dodam, że tylko książkę do VIII czytałem. Dragon Princes wydają[wydawali?] mi się bardzo silni.
w 7 edycji nie było steadfasta, zabite modele nie oddawały w walce wręcz oraz szarżujący pierwszy atakował (szarże były na 2xM a nie na rzut kostką+M).

Jako ze kawaleria miała większy M niż piechot to zazwyczaj ona pierwsza szarżowała, do tego miała bonusy za szarże (np za lance), dość łatwo wybijała pierwszy szereg i z broniących nikt nie oddawał. wtedy taki klocek piechoty szybko płynął.

Dodatkowo w 7 ed. wystarczyło 5 US (siły jednostki) by zdejmować bonus za szeregi z boku/tyłu - czyli już 3 kawalerzystów.

To tak w skrócie, bo powodów osłabienia kawalerii pewnie się jeszcze kilka znajdzie (jak choćby losowa szarża).



A co do magów to na 2,5 k wrzuć ich ok 3.

pozdrawiam,
A
Obrazek

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Dzięki za szybka odpowiedź,

...ale zabite modele przecież nie oddają obrażeń "if a model is killed before its turn to strike it doesn't fight. If initiative values are drawn blows are struck simultaneously" ? To byłby skończony debilizm jakby zabity oddawał, no chyba, ze w armii VC czy TK :D Czy tu chodzi Ci o to, że się ściaga z tyłu i z bloku 40piechoty zawsze ktos zostanie z przodu żeby oddać?
A po co elfom pierwszeństwo ataku dla szarżujących jak mają always strike first ? To chyba nawet lepiej, że szarżujący nie ma pierwszego ataku i musi coś kupić żeby mieć ASF i wtedy liczy się inicjatywa, która i tak jest wysoka. To znaczy kawaleria jest osłabiona przez losową szarżę ale elfia chyba mniej ? Nie no, nie znam się i wytłumacz mi jeśli możesz.

Magów praktycznie zawsze dajecie na 2lv ?
Ostatnio zmieniony 6 paź 2010, o 09:14 przez cold turkey, łącznie zmieniany 1 raz.
HE 2.5k

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Zabity niby nie oddaje, ale teraz na jego miejsce wchodzi nowy kolo z tyłu i oddaje dopóki ma kto oddawać. To jest największa różnica między 7 a 8 ed. A z atakiem szarżującego - to chodzi o osłabienie kawalerii ogólnie, nie HE kawalerii, która inicjatywę ma wysoką i może zaatakuje pierwsza, ale (pomijając małe liczebnie oddziały) zbierze potem kontrę, a piechotę ze Steadfastem trudno przegonić - i to jest druga największa różnica między 7 a 8 ed.
Można próbować grać na kawie, czemu nie? Tylko że to że teraz kawa jest dużo słabsza niż w 7 ed nie podlega wątpliwościom.

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Właśnie intensywnie nad tym myślałem i równocześnie z Twoim postem się domyśliłem, że to chodzi o duże klocki piechoty. Już się wystraszyłem, że zasady są debilne :D No to faktycznie jest różnica miedzy VII a VIII.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Gwoli ścisłości to jeśli obie strony mają AleSyFa, to biją się równocześnie nie zależnie od inicjatywy, I tak samo z ASL.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

tak
Obrazek

Zablokowany