Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Nasze Rozpiski

Post autor: QQrydza »

No to wiem, ale Rinsik tylko o magii wspomniał :D Akurat w tych rzeczach co piszesz pegaz i warlocki maja podobne zastosowania. Z tym że im mniejszy save tym lepiej warlocki wypadają w CC no i to zawsze 5 ran a nie 3
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

A co wy na takie coś.


Dreadlord (1#, 252 pts)
1 Dreadlord, 157 pts = (base cost 140 + Heavy Armour 6 + Sea Dragon Cloak 8 + Shield 3)
1 Giant Blade, 60 pts
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Dawnstone, 25 pts

Sorceress (1#, 105 pts)
1 Sorceress, 80 pts
1 Dispel Scroll, 25 pts

Morathi (2#, 375 pts)
1 Morathi, 375 pts

Master (1#, 155 pts)
1 Master, 105 pts = (base cost 70 + Battle Standard Bearer 25 + Heavy Armour 4 + Sea Dragon Cloak 6)
1 Charmed Shield, 5 pts
1 Obsidian Lodestone, 45 pts

Corsairs (28#, 352 pts)
27 Black Ark Corsairs, 317 pts = 27 * 11 (base cost 9 + Repeater Handbow 2) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Reaver, 25 pts = (base cost 19 + Brace of Repeater Handbows 4 + Repeater Handbow 2)
1 Banner of Eternal Flame, 10 pts

Dark Riders (7#, 129 pts)
6 Dark Riders, 102 pts = 6 * 17 (base cost 16 + Shield 1)
1 Herald, 27 pts = (base cost 26 + Shield 1)

Dark Riders (6#, 130 pts)
5 Dark Riders, 100 pts = 5 * 20 (base cost 16 + Repeater Crossbow 3 + Shield 1)
1 Herald, 30 pts = (base cost 26 + Repeater Crossbow 3 + Shield 1)

Har Ganeth Executioners (30#, 405 pts)
29 Har Ganeth Executioners, 368 pts = 29 * 12 (base cost 12) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Draich Master, 22 pts
1 Banner of Swiftness, 15 pts

Doomfire Warlocks (5#, 125 pts)
5 Doomfire Warlocks, 125 pts = 5 * 25

Shades (20#, 370 pts)
20 Shades, 370 pts = 20 * 18 (base cost 16 + Great Weapon 2) + Standard Bearer Std 10
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie masz OTS w rozpie, a chcesz miec

Morathi jest diabelnie nie warta tych 4 punktów. Za 3 masz lepsza magice (bo z DS i 3+ ward na zasiegowe) z deathem, a za 2 z dark magic. Placenie choice'a za +d3 nie jest tego warte
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

No tak tylko że dzięki niej mamy nie jako ustawioną magie w zależności od przeciwnika. Na kogo nie działa Death to zadziała DM, lub Shadow
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Death działa na wszystko :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Tak niemniej na we de he wolał bym cienia. A i tak nie bardzo mam pomysł na wydanie reszty ptk.
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

-Qc- pisze:Nie żeby coś chłopaki, ale po x lat grania na tym book każda rozpa to "czyjaś rozpa" :P To po co sobie wypominac :D
Jakie wypominać?
Po prostu, jeżeli ktoś już opisywał swoje doświadczenia podobną rozpiską i robił to merytorycznie to może warto skorzystać.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie moge napisac wiecej emotek żeby w internecie wykazać to, że się nabijam, lepiej mi się nie uda :)

Sam skorzystałem z tematu Barba (tez z tych z poprzedniego booka przy okazji) i mam kolejny pomysł na rozpę, ale to najpierw modele ogarne do Poznania
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Pomysł na rozpe b.fajny ale tak własnie grało się kilka lat temu.

QC nie uwazasz że piechotne DE to niestety relikt zamierzchłej przeszłości który już nie powróci? :(

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

LoL, no comments.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Rince, jestes zbyt wylewny.

Ja gram na samej piechocie teraz :D te drobne fasty i warlocki to tylko dodatek ;D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

To wklej jakis raport z tego jak Ci idzie i jak to dziala w obecnej mecie.

Rince jak nie masz nic do powiedzenia to nie komentuj albo jak już komentujesz to moglbys np napisać jak poszlo we Włoclawku...

No ofens ale - nie wiele wnosisz do tego tematu swoim LoLem :?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No obaj cos tam po wloclawku z rincem napisalismy.

JA jestem zadowolony, ale mam teraz nowa kmine - juz nawet bez smoka i bez jednego pegaza - ale stestuje ja w porywach za tydzien bo mam duzo zajec :/

Dopoki jej nie sprawdze to nie powiem co to coby sie nie zblaźnic :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Juz pisalem, jak poszlo we Wloclawku. Najwyrazniej nie sledzisz zbyt wnikliwie tematu, bo w swoich postach glownie skupiasz sie na swoim watpliwym battlowym kunszcie i przekonaniu, ze twoja koncepcja 2och smokow i 2unitow DR jest jedyna sluszna droga dla wszystkich DE, wiec bardzo bym cie prosil, zebys powstrzymal sie od komentarzy, kto ile wnosi do tematu, oknp? No offens, rzecz jasna. I skoro piszesz, ze era piechoty minela (bo grasz na DR), to moze rowniez uargumentowalbys swoja teorie, bo znow... niewiele wnosisz do tematu.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Na jakiej podstawie mowisz watpliwy? tego nie wiem... :?

Na szczescie nie musze juz nic udawadniać nikomu a DE to akurat jedna z tych armii która ma miliony różnych złożen.
W erze herohammer uważam poprostu że opcja 2 gadów jest lepszą opcją. Wynika to pewnie też z tego że mam dwa smoczydła na stanie "magazynowym"

Pewnie gdybyś i Ty je miał również byś brał takie złożenie pod uwagę a nie oceniał tego tylko na papierze. I nie ma w tym nic złego :wink:

Nie mam 21 shadsów - nie testuje ich. Proste
Dlatego pytam QC'a jak to działa, kumasz juz? :roll:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

BArbarossy zapytaj, dluzej tym gral :)

ja pestki bardzo lubie, a duzymi unitami shades tez gra sie bardzo przyjemnie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

@Qc napisz na czym polega ta taktyka z klocem shadow, bo jak dla mnie drogo ro wychodzi
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Na małe punkty przetestowałem rozpiskę: 2 pegazy, magiczka z fire'em, egzekutorzy, 10 korsarzy i 15 korsarzy. Korsarze na małe punkty są rewelacyjni. Mają dobrą przeżywalność, świetnie zamiatają fasty, dają heavy covera, czy też dobijają do CC w razie potrzeby :P

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

A jak male ptk masz na myśli?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

kangur022 pisze:@Qc napisz na czym polega ta taktyka z klocem shadow, bo jak dla mnie drogo ro wychodzi
Zasadniczo to idziesz i nap*** jak masz cos co zabijasz, po drodze strzelając do smietnika, zeby Cie nic nie moglo odgiąć :)

A jak masz sie bronic to ladnie z tylu i czekasz co przeciwnik Ci zaoferuje. Masz masę argumentów na dystans i kluczową solidna kontrę - powinno być git.

Shadestar sie lepiej nadaje do ofensow niż np egzeki bo egzeki latwo schodza z pestek, shade maja te dodatkowa zaslone skirmisha. A szkoda bo modele katow piekne

Nie myslcie ze nie ma racji Rinsik - moblinosc jest OP i te 3 pegazy to jest bardzo solidna opcja, pewnie lepsza. Ale ja jednak wole piechote, przerzucic sie na pegazy przed druzynowkami zawsze zdaza bo to prostsza rozpa, wiecej wybacza
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ