CS by Furion ODSŁONA DRUGA

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Dobra to ja bym chciał zobaczyć jakąś rozpiskę na samym Nurglu. JA poprostu nie widzę czegoś takiego O_o. Daje GUO + BSB Nurgla i nie mam Rare. I co wtedy wystawie? mase nurglingów? a gdzie beasty Nurgla? z BSB ma rezygnować? Potem drugi herald, na którego nie starczy slotów. W ten sposób brat sobie już nie pogra na klimatycznym Nurglu, bo już totalnie nie będzie miał czym grać. Nie da 2 x palaquinów które w porównaniu do jaggerów są plewne i to BARDZO.

I co ma sobie zatem dokupić psy i inne gówno by wogóle pograć DL? I proszę nie pisać, że gra na samym Nurglu jest przegięta albo coś podobnego, bo wszystkie starcia z innymi demonami i VC kończą się w najlepszym przypadku remisem.

Brat sobie poprostu nie pogra :(
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Corvus Albus pisze: Brat sobie poprostu nie pogra :(
E, tak źle póki co nie będzie. Musi ten CS przejśc i muszą się organizatorzy na niego rzucić, a to jeszcze czasu zajmie. Ale jest takie ryzyko, skoro gdzieś tam się wspomina, że może będzie i master na tego CS-a.
Corvus Albus pisze: I co ma sobie zatem dokupić psy i inne gówno by wogóle pograć DL?
O, dokładnie. Przez te zabawy "bsb 8 speciali i lord, pół demonic mounta w armii, screamery 1 rare a jak nie ma to 2 speciale" naprawdę zawęża się pole tego co mozna wziąć, zeby powalczyć tą armią, jeśli już ktoś się sam ogranicza. Ja sobie OD POCZĄTKU założyłem, że Khorne się u mnie nie pojawi i tak gram. Teraz żeby mieć czym kontrować musiałbym zacząć brać te lamerskie psy. Drakar gra na Nurglu, kolega z kolei gra na samym Khornie. Gra się z tym ciężko momentami, ale da się powalczyć.
Corvus Albus pisze: Nie da 2 x palaquinów które w porównaniu do jaggerów są plewne i to BARDZO.
No własnie już w dwóch tematach pytałem skąd to ograniczenie.

Ogólnie jestem zdania że cięcia by się przydały, ale bardziej w tonie propozycji Scimiego - wyliczenie minusów za przegięcia i plusów za klimaty.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Tak sie tez Zbyszkowi Lobockiemu wydawalo. Gralismy teraz nawet lokala na te jego przyciecia punktowe i procentowe (orki, bestie, ogry +10%, demony, vc -10%). 3 bitwa sklad na pierwszych 3 stolach: 4 razy vc, 1 raz demony. I chyba jakies imperium.

Te armie dystansuja wszystkie inne po prostu niewiarygodnie. Ja sam wylosowalem vc 2 razy, raz wlasnie barba, raz blessa. Mialem 480 punktow w orkach wiecej, i chyba tylko temu zawdzieczam, ze nie udalo im sie zrobic masek - 14:6 i 18:2 za to. Dziekuje bardzo ^^

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Czyli z tymi +/- punktami średnio wypaliło ?? Jedynie się potwierdziło, że demony i VC po prostu wyrzucą śmieci i wiele się w ich sile nie zmieni :(
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

O propozycji Barbarossy juz czytałem, że sitko i nie zdała egzaminu (śledzę akcję cały czas). Czyli propozycja Lukasza (z wyliczaniem procentów) też chyba traci na sile uderzenia...

Mnie powyżej chodziło o coś, o czym pisał Scimitar w innym temacie np. herald na Juggerze - 500, w zestawieniu z BT - 1000, screamery + 650 itp. (to przykład, przejaskrawiony w punktach ;) ). Dajcie mi grać czym chcę, a ja zaryzykuję punkty ujemne albo pójdę w cieniznę z dodatnimi (tak, wiem, że wymagałoby to dużo roboty, zeby wykluczyć to że ktoś zapcha się cienizną i weźmie przegięcia i wyjdzie na swoje, ale obawiam się że większość rozwiązań wymaga takiej pracy. O szybkim rozwiązaniu Barbarossy, które mnie również się spodobało, czytamy powyżej. :( ). A nie, że w ramach walki z przegięciami nagle nie mogę grać czym lubię, bo komuś więcej niż 1 demonic mount przeszkadza. :)
Ostatnio zmieniony 14 paź 2008, o 08:03 przez KrzysiekW, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

b_sk pisze: Furion broni go w sposób, który Schopenhauera przyprawiłby o zawał serca
:-)

W sumie racja - więcej nie będę pisał będąc głodny, niewyspany, zmęczony i zły. Jak wrócę z uczelni - spróbuje poodpowiadać na posty jeszcze raz.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

KrzysiekW pisze:O propozycji Barbarossy juz czytałem, że sitko i nie zdała egzaminu (śledzę akcję cały czas). Czyli propozycja Lukasza (z wyliczaniem procentów) też chyba traci na sile uderzenia...

Mnie powyżej chodziło o coś , jak gdzieś wczesniej pisał Scimitar np. herald na Juggerze - 500, w zestawieniu z BT - 1000, screamery + 650 itp. (to przykład, przejaskrawiony w punktach ;) ). Dajcie mi grać czym chcę, a ja zaryzykuję punkty ujemne albo pójdę w cieniznę z dodatnimi. A nie, że w ramach walki z przegięciami nagle nie mogę grać czym lubię, bo komuś więcej niż 1 demonic mount przeszkadza. :)
No właśnie o coś takiego mi chodzi, by jakoś nie narzucać wszystkim jednego słusznego wzorca, ale dać pewną dowolność, z tym że pomóc tym co stosują mniej przegięć lub grają rozpiskami bardziej lightowymi.
Dajmy na to heralda khorna - na juggerze to kosmos, ale jak ktoś weźmie sobie go pieszego i np. nie da pancerza, to już taki herald-BSB nie jest tak wygięty (owszem przerzuty daje każdy, a przerzuty u demonów to mocna rzecz). Tak samo DElficki Pendant na Lordzie tylko ze zbroją czy magu bez niej to nie to samo co na pancernym BSB czy Lordzie z 0+ sava.
Tak więc warto się tym przegięciom jakoś kompleksowo przyjrzeć, bo pewne przedmioty dopiero w połączeniu z innym wyposażeniem stają się wygięte.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Kiedys probowalem wprowadzic na lokalnym turnieju CS-a opartego na dodatnich i ujemnych punktach za rzadziej wystawiane i bardzo wygiete kombinacje. W zasadzie znalazlem cos gotowego co bylo zastosowane gdzies na zachodzie. Niestety nie udalo sie bo co zagorzalsi turniejowcy stwierdzili ze "z jakiej racji ktos ma dostawac punkty tylko za to ze gra slabym klimatem". Oczywiscie wszystko rozbijalo sie o to ze taka osoba dostawala dodatkowe male punkty do bitwy w zaleznosci od tego jaka byla roznica punktowa kompozycji obu graczy, co z kolei w pewnych sytuacjach mogloby uniemozliwic pewnym osobom ugranie 20:0 a raczej znacznie im to utrudnic.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

o ile sie nie myle de moga wygenerowac 22 kosci na ture. czy takie bylo zamierzenie tego csu? cze moze dagger sie jakos wlicza w limit kosci? :>

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Corvus Albus pisze:Dobra to ja bym chciał zobaczyć jakąś rozpiskę na samym Nurglu.
GUO, 4lev, max giftow
herald, palanquin, lev1, max giftow
herald, lev1, max giftow

19 plaguebearerow, fcg, magiczna szmatka
16 plaguebearerow, fcg, magiczna szmatka
6 furii
7 furii

6 nurglingow

2 beasty nurgla

prosze. przegiete pewnie nie jest, ale jak ktos chce grac klimatem to nie powinno miec znaczenia :wink:
o ile sie nie myle de moga wygenerowac 22 kosci na ture. czy takie bylo zamierzenie tego csu? cze moze dagger sie jakos wlicza w limit kosci? :>
dagger wlicza sie do limitu.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Gobos pisze:
Corvus Albus pisze:Dobra to ja bym chciał zobaczyć jakąś rozpiskę na samym Nurglu.
(...)
prosze. przegiete pewnie nie jest, ale jak ktos chce grac klimatem to nie powinno miec znaczenia :wink:

Makao i pomakale. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Gobos - nielegalna - za mało core (furie się nie wliczają)

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No brawo Gobos chyba tylko za mało Core dałeś :)

Makao i pomakale.

PS. bez BSB chyba dziwnie się gra u demonów? Nie wiem nie grywam, ale rzut blisko 8-12 chyba je boli :D.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2008, o 11:07 przez Corvus Albus, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Corvus Albus pisze:
Makao i pomakale.
Gobos, wrobiles mnie. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

bless pisze:
Corvus Albus pisze:
Makao i pomakale.
Gobos, wrobiles mnie. ;)
Mamy Cię jesteś w ukrytej kamerze :D
Obrazek

Drakar Dociekliwy
Mudżahedin
Posty: 342
Lokalizacja: Poznań/Włocławek

Post autor: Drakar Dociekliwy »

Gobos pisze: GUO, 4lev, max giftow
herald, palanquin, lev1, max giftow
herald, lev1, max giftow

19 plaguebearerow, fcg, magiczna szmatka
16 plaguebearerow, fcg, magiczna szmatka
6 furii
7 furii

6 nurglingow

2 beasty nurgla

prosze. przegiete pewnie nie jest, ale jak ktos chce grac klimatem to nie powinno miec znaczenia :wink:
Biorac pod uwage, że brakuje bsb wychodze z zalozenia, że GUO posiadac będzie balesworda i noxious vaprous (co jest zabojcza kombinacja, ale large target, I4). Trzeba dodać jeszcze jeden core, czyli rezygnujemy albo z 3 nurglingów i 2 furii albo 1 beasta i 2 furii. Gra nurglem na duze punkty w moim przypadku opiera sie o jego wytrzymałość w połączeniu ze sztandarem na stubborna. Kazdy z tych klockow bez niego znika w pierwszej szarzy ciezkiej kawalerii. Heraldzi nurgla mimo ze dają regenke maja inicjatywe 2 (plagi 1) oraz sa narazeni na duzo atakow (jezeli posadzi sie go na mounta). Obecnie wiekszosc osob bierze w rozpiskach jednostki z flamingiem i KB wiec nie ma mowy o walce z polowa wystawianych na stolach jednostek. Zadna moja jednostka nie moze dac flee i ciezko manewrowac. Rzadko udaje mi się pierwszemu zaszarzowac - inne armie maja fasty, strzelajace jednostki i wiele innych. 2 beasty sa w porzadku, ale ja osobiscie wystawiam 3(1 na dopchanie punktow) albo wcale (2 mi sie nigdy nie sprawdzily, zwlaszcza ze ilosc atakow jest losowa i przewaznie mialem pecha). Wreszcie dochodzimy do najwazniejszego sila nurgla, ktora wynosi 4 procz wielkiego nieczystego. Jak mam pokonac gralowcow czy inna ciezka kawe jezeli przy kazdej ranie zdaja as na 2+ lub na 3+ a pozniej jeszcze jakis ward czy regenka. Nie da się! W przypadku nurgla jest to przyjecie na klate i pozniej sie kombinuje jakims klockiem dojsc, ewentualnie zablokowac jednostke do konca walki. Na koniec dodam, ze nie mam scrolli. Nie moge wklepac maski, ale to mi nie przeszkadza, bo lubie grac taka armia. Tylko w tym momencie to ja nawet na remis nie zagram. Po to kupowalem taka armie żeby grać na zasadach o ktorych czytalem. Nie podoba mi sie idea CSa, zwlaszcza, że ostatnio w jednym temacie o turnieju zostalem zjechany za to, że prosilem sie o punkty za turniej w ktorym uczestniczylem. Napisali mi, ze turnieje sa po to zeby z kumplami sie spotkac i troche pograc, wiec skad te narzekania?
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

bless pisze:
Corvus Albus pisze:
Makao i pomakale.
Gobos, wrobiles mnie. ;)
sam siebie wrobilem :lol2:

@Drakar:
skoro wiesz jak zmienic ta rozpiske, to moze to zrobisz zamiast marudzic?
zreszta to takie marudzenie dla marudzenia - nie podoba ci sie CS, to nie graj...

btw, armia nurgla z bsb i stubbornem wszedzie to z pewnoscia nie jest cos z czym gra sie fajnie... lupiesz, lupiesz, a oni stoja, i stoja, az ci nie pojda rzuty i bedzie F+O... :? mordega normalnie. juz wole ta cholerna wrone :lol2:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Drakar Dociekliwy
Mudżahedin
Posty: 342
Lokalizacja: Poznań/Włocławek

Post autor: Drakar Dociekliwy »

Na CSie nie bede grac, po prostu wytykam slabe strony armii nurgla. Gobos ty grasz DE wiec dziwie sie czemu piszesz ze wolalbys wrone. Wiesz jaki sposob jest na nurgla DE. Duza czarka pitki, lore fire. Hydra od przodu ktora zdejmie heralda. Zreszta co ja bede pisac... ludzie widza regenke i ward i wpadaja w panike, a tak naprawde mozna pokonac spokojnie armie nurgla.
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Gobos pisze: juz wole ta cholerna wrone :lol2:
Kiedykolwiek wogóle spotkałeś GUO na stole? Bo chyba poza moim bratem w Poznaniu nikt go nie wystawia, są same wrony, slanisze i bloodki. JA osobiście wolę GUO nie lata ,nie czaruje (w porównaniu z wroną, a jak już zaczaruje to masa DD i skrolli po przeciwnej stronie), nie nosi skroli, łatwo go pitką zassać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Shino pisze:o ile sie nie myle de moga wygenerowac 22 kosci na ture. czy takie bylo zamierzenie tego csu? cze moze dagger sie jakos wlicza w limit kosci? :>
dagger wlicza sie normalnie

ODPOWIEDZ