8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: kubon »

Jak dla mnie w tej całej 8 edycji mogli by zmienic niektóre bzdurne zasady np. że jednostka może stać obok drugiej bokiem dosłownie o 1 cal od siebie i zaraz za linią wzroku a siebie i tak nie widzą;/ Mogli by wprowadzić coś takiego jak jakaś minimalna widoczność, która by polegała na tym że jednostka widzi 360 stopni np. 3 cale od siebie ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

tetsuo pisze:
I w 40stkę gra znacznie więcej osób niż w WFB.
W UK tak, w Polsce nie.
Na świecie tak. I to się dla GW liczy. A w Polsce scena 40stki jest bardzo w porządku.
theudulf pisze:MOże i być tak, ze 8ma edycja zbiegnie się z nową kampanią, niby Nagash ma wtrącić swoje 3 grosze, dobrze pamiętam?:)
O kampanii z Nagashem mówi się odkąd pamiętam. Nie nastawiaj się specjalnie.
Poza tym jeśli dobrze pamiętam to GW chyba wycofało się z ogólnoświatowych kampanii.... a może mi procenty do głowy uderzają.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Nie napalam się mam to głęboko w poważaniu, po prostu ostatnio znajomi coś wspominali, ale nie jestem pewny, bo mimo, że gram już ładny parę lat, to jak oni gadają o nagashu i tych innych herosach/złoczyńcach to ja w większości przypadków nie mam zielonego pojęcia o co chodzi ;).
Największa maruda na Border Princes 8)

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

Azz pisze:
Żaba pisze:
Dla piewców 4-5 edycji battla przywołam klimatyczną rozpę chaosu - 25 % bohaterów na smokach i latających rydwanach tzeencza (z przedmiotami typu różdżka nurgla - bound spel powodujący śmierć celu :lol2: forbindden rodem - irresistible force przy rzucaniu np. purple sun of xereus - templatka przesuwająca się o 4d6 cali - wszystko czego dotknie po drodze umiera na 3+ :mrgreen: ) + 50% bloodthristerów z statami nieco lepszymi od obecnych :wink: (wszystko w połączeniu z zasadą high fly - 1 tura wlatujesz w powietrze - znikasz ze stołu - w następnej możesz wylądować/zaszarżować każdy punkt na mapie :|
Ale na takich ziomusiow byl tez black gem of gnaar (czy jakos tak) i zamykal lorda za trylion punktow do konca bitwy w pojedynku z czempionem za 50-80 punktow :], no i wspomniane mieczyki chyba frost blade w combie z potion of strenght.

Jesli 8 edycja bedzie miala cele misji podobne do 40tkowych to ja jestem jak najbardziej za, pozatym te wymienione ploty moga okazac sie bardzo fajne, moze w koncu jakis powiew swiezosci a nie kosmetyczne zmiany.

Pozdro Azz
A na kazdego latacza byl Sky Arrow of Naloer (jesli dobrze pamietam) - nie bylo twardziela.
Poza tym, Fly High nie byl wcale taki straszny :wink: Flee na szarze z Fly High i zostawal taki bolo nie wiadomo jak wypasiony jak na tacy :lol2:

Zeby grac w 5 edycje wystarczylo jedno - nie brac przedmiotow powyzej 50 pts (a jeszcze ciekawsze byly gry z limitem 25 pts) i juz po krzyku.

Magia kolegialna byla natomiast traktowana jako opcjonalna i na turniejach sie tym raczej nie grywalo. Osobiscie "najlepiej" wspominam przeskakujace z oddzialu na oddzial plagi :wink:

Pozdrawiam
Seek honour as you act
and you will know no fear

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

a ja executoniers axe którym raz w jednej bitwie zdekapitowałem najpierw runelorda z t10 potem generała z dwoma warami i kosmicznym savem :P( 6 na trafienie i kaplica)
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Zeby bylo smieszniej wtedy magia byla jakos tak mniej dominujaca na polu bitwy. Tzn byla potezna, ale mialo sie ograniczona ilosc tych kart Wiatrow Magii na ture i nawet sami magowie w herosach nic nie mogli tu podpakowac. A teraz? wystawisz sobie 4 magow w armii + boundy i czarujace oddzialy i jak ktos chce sobie normalnie zagrac to odpada. Stara magia byla fajna...

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

zaborek pisze:
Magia kolegialna byla natomiast traktowana jako opcjonalna i na turniejach sie tym raczej nie grywalo. Osobiscie "najlepiej" wspominam przeskakujace z oddzialu na oddzial plagi :wink:
Assaul of Stone i Fiery Convocation :D I te badziewia co rzucałeś z chaosdwarfowej magii ;)

Z przedmiotów - Book of Sorcery :) Mój faworyt na Runelordzie ;)

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

W 5 edycji, zeby rzucic taki czar dominujacytrzeba bylo sie napocic, czesto zbierac karty prze 2 tury... Dopiero 6 edyccja i "nowa" magia pokazala, co to znaczy dominacja magii na polu bitwy :wink:
Seek honour as you act
and you will know no fear

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

... 4 komety w I turze... :lol2:
Seek honour as you act
and you will know no fear

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

w 5 edycji masz 2 karty Total Power w decku... od 6 edycji masz szanse rzucic kazdy czar z IF :wink:
Seek honour as you act
and you will know no fear

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

dobra, koniec tego off top :-)

Jak wroce, to rozkrecam Wielka Herezje 5 - edycyjna :twisted:

Pozdrawiam
Seek honour as you act
and you will know no fear

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Mam takie pytanie - może naiwne bo jestem jeszcze świeży w tych tematach ;)
Czy WE mają już 7 ed. Army booka ?? i czy są jeszcze jakieś armie które maja 6 ed. booka ??
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Są armie które mają 6tą edycję, WE, TK, Bretonnia, Ogr kingdoms, Dwarfy mają mniej więcej między 6 a 7, taką 6.5 ;P Jak widać również odpowiedziałem na twoje pytanie odnośnie WE ;].
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Żaba pisze:no ba w RPG-a grałem i od czasu do czasu grywam - moim faworytem był tancerz wojny wyciągający coś ok. 20 ataków :lol2: a co do braku punktów zgoda - system pokazywał pazur przy bitwach po 10 tys na stronę :twisted: aczkolwiek PG nie jest tylko battlową przypadłością - trzeba tylko umieć się przed nim bronić - przytoczę też mój ulubiony fragment - Slannowie pomimo słabego żabiego :wink: ciała są bardzo dobrymi czarodziejami - taaa- 8 ataków, 8 W, 6 siły i 5 T wbudowany ward na 4+ wraz 4 magicznymi przedmiotami + banner - słabe żabie ciało na maxa buhaaaahahaha :lol2:

ach kręci się aż łezka w oku :P

Ż.
Zapomniałeś dodać, że istniał blade of cocacila (nie wiem czy dobrze nazwę zapamiętałem), który wymiatał, bo wyłączał całą magię w styku z posiadaczem miecza :wink: do tego heart of voue (chyba dobra nazwa) i był gites . No ale żaba wtedy kosztowała około 1000pts. Czwarta edycja była ok :twisted:

Szczerze trochę boję się nowej edycji, bo tak jak wielu z was pisze, GW ma nas gdzieś i tylko dla zarobku może wydać bubla, na którego bedziemy skazani :evil: Niestety nie sądzę aby nasze społeczeństwo doszło do porozumienia przy ewentualnym tworzeniu własnych zasad, o których też wspomniano jako alternatywie.

A może buntowniczy powrót do 6 ed? :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

taaa, już mi żal tych wszystkich dark elfów i krasnoludów...
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

A może buntowniczy powrót do 6 ed? :wink:
Śnicie, ja nie po to kupowałem Gazownię i Doomwheela, by wracać do 36 jezzaili .

Zresztą, co to za dziki offtop dot. poprzednich edycji?
Chyba trza wydzielić wątek pt. "Warhammerowy Regres, czyli co było kiedyś".

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Wiecie jak 8 ed. nie będzie się podobać to możemy iść w zaparte i grać dalej w 7 xD
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

kubon pisze:Wiecie jak 8 ed. nie będzie się podobać to możemy iść w zaparte i grać dalej w 7 xD
To będzie wtedy najlepsze(i jedyne z tych pozytywnych) wyjście z sytuacji.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Ale z was fataliści. Nawet pierwsze plotki się nie pojawiły, a wy już jęczycie...
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Właśnie właśnie. Zamiast rewolucję wszczynać, poczekajmy :mrgreen:

ODPOWIEDZ