Katastrofa rządowego Tu-154

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: Katastrofa rządowego Tu-154

Post autor: Kosa »

Jagielonowie, Sobieski, Wazowie, Kosciuszko, Pilsudzki, Kaczyński...

:roll:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

Tullaris pisze:...
ile masz lat ?
ja obserwowałem życie polityczne od niedawna
kiedy Kaczyński wchodził na stołek miałem 11 lat
wszystkim zacząłem się interesować mając powiedzmy 12-13
więc jedyne co mogę to komentować jego życie

być może jak na polskie realia był przyzwoitym prezydentem ale ja patrzę dalej
porównuje go ze światem i widzę co widzę
ilość afer które wywołał

ehhh... co tu dużo gadać ...
gdzie jest pochowany J.P.II ?

moim zdaniem, jeśli już, na Wawelu powinno się chować ludzi kochanych za życia a nie po śmierci
a tak na prawdę nie powinno się tam chować nikogo

Kalesoner +1
Kosa: o co Ci dokładnie chodziło ?
bo ogólny wyraz rozumiem ale możesz sprecyzować ?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Fisch pisze:

Dla mnie Wawel jest miejscem pochówku najważniejszych przywódców państwa polskiego. Kaczyński niewątpliwie do nich należy.

Raczysz zartowac prawda?

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Fisch pisze:
Dla mnie Wawel jest miejscem pochówku najważniejszych przywódców państwa polskiego. Kaczyński niewątpliwie do nich należy.
Masz rację. Na Wawelu chowano nie tylko za zasługi ale i za majestat funkcji. Ostatecznie Michał Korybut Wiśniowiecki też tam leży. Więc potrafię zrozumieć, że prezydenci (spadkobiercy królewskiego majestatu) też mogą być tam chowani. Tyle, że zgroza mnie ogarnia na myśl, że i Jaruzelskiego można by zgodnie z tą regułą tam chować.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Zwolin pisze: Kosa: o co Ci dokładnie chodziło ?
bo ogólny wyraz rozumiem ale możesz sprecyzować ?
emotka chyba wszystko wyjaśnia...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Fisch pisze:
grabz pisze:Pochówek na Wawelu czy nadawanie imienia stadionowi jest dużą przesadą.Pogrzeb powinien odbyć się z pełnymi honorami ale bez święceń.Ocena prezydentury i wcześniejszych dokonań,przynajmniej u mnie,nieuległa zmianie,ocena Kaczyńskiego jako człowieka jest zupełnie inna.Media pokazywały tylko wpadki pomijając dobre cechy ,a po śmierci.........
Nie rozumiem dlaczego ludzie tak pienią się słysząc o pochowaniu prezydenta Kaczyńskiego wraz z małżonką na Wawelu. Zwłaszcza, gdy Ci sami uważają, że patriotyzm, tradycja i historia to mało ważne słowa.
Nie widzę w moim poście nic z pieniactwa.Mamy odmienne opinie w kwestii pochówku,ale zarzucanie braku patriotyzmu,poszanowania dla tradycji i historii w jakim konkretnie celu?

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

chyba tak

Fisch:

jak tak to pochowajmy tam wszystkich prezydentów
Wałęsę i Kwaśniewskiego też

świetny pomysł !!!
jupi
nareszcie mają gdzie godnie spocząć
+10

:roll:
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »


Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Skoro Wawel staje się oficjalnym miejscem pochówku Prezydentów, powinni spoczywać tam także Wałęsa i Kwaśniewski.
Oho, ktoś mnie ubiegł.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

http://demotywatory.pl/1404244/Co-tam-Wawel

dobre spostrzeżenia kogoś.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

jeszcze taka dygresja na temat wspominanego w dwoch topicach na tym forum, wskazywanego jako ideal 'zaslugujacego na Wawel' Pilsudskiego (swoja droga po kiego grzyba dwa tematy o tym samym?)

wiem ze historycy w szkolach w chwili obecnej krzewia kult Pilsudskiego (wiem bo niektorzy moi koledzy sa takowymi historykami), ale Pilsudski nie byl zadnym idealem
(dla jasnosci pisze to jako 'fan' Pilsudkiego, byl dla mnie bardzo bardzo dobrym przywodca Państwa Polskiego, nacjonalista i prawdziwym wzorem do nasladowania)

pewnie mowi wam cos nazwisko Haller? wiecie jakies byly stosunki Pilsudskiego z Hallerem? takie jak Walesy z Kaczynskim... i jeden i drugi byli wielkimi wodzami walczacymi o wolnosc Polski, niestety jeden nielubil drugiego (Pilsudski Hallera poniewaz duza ilosc oficerow Hallera miala korzenie w armii carskiej; Haller Pilsudskiego ze wzgledu na jego 'Wodzowskie' zapedy) i w tamtych czasach bylo to tak odczuwalne jak obecna niechec dwoch Lechów, wiadomo ze z perspektywy czasu wszelkie takie niuanse sa wybielane... dzisiaj sie mowi o Hallerze przy okazji zaslubin Polski z morzem itp, rowniez traktuje sie go jako bohatera, za czasow Pilsudkiego bylo tak jak teraz, tyle ze Haller nie zginal w tragicznym wypadku

zeby nie byc goloslownym pisze to jako osoba posiadajaca wiedze w tym temacie przekazywana z pokolenia na pokolenia, jeden z moich 'pra wujkow' (brat babci) byl rotmistrzem strzelcow konnych (przeszedl cala wojne bolszewicka pod Pilsudskim), natomiast drugi byl p.pułkownikiem w blekitnej armii Hallera (po wojnie bolszewickiej do przewrotu majowego byl kolejno dowodca 27 a potem 23 pułku artylerii lekkiej), moja wiedza nie pochodzi wiec jedynie z subiektywnych podrecznikow historii..

do czego ta dygresja daze...to jaki byl Kaczyński powinna ocenic historia, przeniesienie zwlok na Wawel powinno sie odbyc po tym jak opadna emocje, jak wejda do tematu historycy
moim zdaniem w historii Polski NIKT (JP II tez) nie byl idealem, kazdy mial swoje wady i zalety i kazdego wady i zalety komus albo pasuja albo nie, determinujac to czy ten ktos stanowi dla nas wzor do nasladowania czy tez nie


pzdr

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Wawel dla Kaczyńskiego??
Świetny pomysł. Jescze parę takich pomysłów, kilka kazań i można będzie ze spokojem oczekiwać na wyniki wyborów.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a więc się zaczęło

edit:
demot świetny
jedy :
+10
też mam takie obawy, tyle że od soboty
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Watcher pisze:
Fisch pisze:
Dla mnie Wawel jest miejscem pochówku najważniejszych przywódców państwa polskiego. Kaczyński niewątpliwie do nich należy.
Masz rację. Na Wawelu chowano nie tylko za zasługi ale i za majestat funkcji. Ostatecznie Michał Korybut Wiśniowiecki też tam leży. Więc potrafię zrozumieć, że prezydenci (spadkobiercy królewskiego majestatu) też mogą być tam chowani. Tyle, że zgroza mnie ogarnia na myśl, że i Jaruzelskiego można by zgodnie z tą regułą tam chować.
No więc właśnie. To, że ktoś był królem nie oznacza zaraz, że mamy go uważać za bohatera. Łatwo zresztą uważać za takiego kogoś, kogo znamy z podręczników od historii, a nie z telewizji ;)
Czy więc na Wawelu powinni leżeć tylko bohaterowie? Nie wiem, jak być powinno, ale jedno jest pewne - już w tej chwili, zanim pochowano prezydenta Kaczyńskiego - nie tylko oni tam spoczywają.
Tullaris pisze:Porównując prezydentury trzech prezydentów niepodległej Polski to muszę powiedzieć, że najsłabiej wypada Wałęsa. Natomiast pod względem medialnym Kwaśniewski. Prezydent Kaczyński był moim zdaniem natomiast najbardziej aktywny jeśli chodzi o egzekwowanie Polskich interesów na świecie. Fatk czasami, może za bardzo, co narażało go śmieszność i doprowadzało do takich sytuacji jak kłótnia o samolot, czy "Zamach w Gruzji". Ale w porównaniu do Prezydentów Wałęsy i Kwaśniewskiego, to moim zdaniem jemu właśnie najbardziej na sercu leżało dobro ojczyzny. Niestety styl sprawowania urzędu był słaby i to przełożyło się na kiepskie notowania w sondażach. Po prostu Prezydent nie mógł dostosować czasami dostosować się do prostej zasady, że głupszemu trzeba ustąpić. Ale prawdą jest, że na jego wizerunku bardzo zaciążyły media które pokazywały tylko jego złe strony. Teraz natomiast rozpływają się w komplementach na jego temat, co jest jawną hipokryzją.
W pełni się zgadzam.

I uprzedzając pytania - nie, nie uważam, że "to wystarczy", żeby spocząć na Wawelu. Zgadzam się, tak po prostu :)
Fisch pisze:Piszę to bo bardzo niepodobają mi sie uproszczenia - ktoś jest z gruntu zły, inny dobry. A tak przecież w życiu nie jest.Takie wybielanie czy wytykanie tylko wad jest od dawna modne w mediach.
Niestety przełożyło się to na niską znajomośc fatków historycznych naszej kochanej młodzieży, która zamiast sięgnąć do źródeł, woli wysłuchać z bananem na ustach gadki pana Palikota czy kręgu osób zacierajacych historię z GW.
Niestety historię ostatnich paru lat tak się właśnie ocenia - albo coś było świetne, albo beznadziejne. Oczywiście jedno i drugie określenie jest tak samo dalekie od prawdy :?
Wpływ na to oczywiście mają media, bo cóż by innego. Zastanawiam się, czy jakby ci wszyscy bohaterowie (choćby i ci uważani za godnych spoczęcia na Wawelu) żyli w czasach telewizji, to byliby tak dziś idealizowani i uważani za rycerzy w lśniących zbrojach. Raczej chyba nie.


P.S. Ale demot bardzo fajny :)

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

raczej chyba nie?

ja się mogę o 100 założyć że na pewno nie
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

sorki, ze kolejny demot, ale czy ktoś moze mi to nieco rozjaśnić kto się bardziej interesuje sceną polityczną w Europie? Podbna sytuacja, inna reakcja. O ile to jest prawdziwe.

http://statichg.demotywatory.pl/uploads ... 58_500.jpg
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

"Wawel dla Kaczyńskiego??
Świetny pomysł. Jescze parę takich pomysłów, kilka kazań i można będzie ze spokojem oczekiwać na wyniki wyborów."

będzie pałac zbudowany na kościach i krwii..

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Krew dla Boga Krwi!

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

O właśnie się dowiedziałem, że Obama przyjedzie, a także paru innych ważniaków. I nie martwię się tym, że będzie jakiś zamach. Daliśmy radę zabezpieczyć Forum Ekonomiczne, damy radę pogrzeb Prezydenta.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

A jak wszystko dobrze pójdzie to prędzej go beatyfikują.
Obrazek

ODPOWIEDZ