Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Re: Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Post autor: GarG »

2 magiczne armory?...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Powiedziałbym, że nie widzę nic nadzwyczajnego w jednoczesnym noszeniu napierśnika i hełmu...
Zasada odnosząca się do "nie łączenia" dwóch magicznych pancerzy miała raczej uniemożliwiać zakładanie na siebie zestawu dwóch hełmów czy dwóch napierśników. Niestety nie zawsze to co logiczne jest zgodne z zasadami. :lol2:
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

a ja bym powiedział że nie widze nic dziwnego w koksie ze sword of might i axe of khorne (po jednym w każdej łapce) i kilku pierścionkach z enchanted iteams założonych naraz ale zasady są jasne w tej kwesti:
jedna broń , jeden element pancerza , jeden amulet itd
Obrazek
T

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

z tym, że hełm ma zapisek pozwalający go łączyć z innymi armorami, dlatego to pytanie

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

w tym przypadku chodzi o to że razem z helmem możesz brać zwykły light/heavy armour
Obrazek
T

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

No coż zasady to zasady... Poczekajmy na 8ed. ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

mam 2 pytanka :

1. będę niedługo grał w turnieju na 2500 z spesjal bohaterami, chcem wystawić tego szmana za 190pkt. co głodem wszystkich razi na 36" na początku bitwy.. jak wypadnie na np.: kolesia na smoku to kto dostaje ziomek czy smok? a może się losuje jak w shooting'u?

2. widzieliście ten zapisek przy centigorach? że mają +1sv za to że się sami ujeżdżają? czyli GW daje +1S zgadza się? swoją drogą mają 4+ sv ,GW jest mniej potrzebnym w tym wypadku, zacznę znowu ich wystawiać, przynajmniej na okres próbny ;)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Jak ze specjalami to obowiązkowo dużo centigorów i duży oddział centigorów z Warhoofem ... Gw w centkach daje +1s ... dlatego uważam ze pomysł z dawniem im Gw jest chybiony.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Centki to straszna kpina, ani drunken fajne nie jest, ani nie są fastem ani nawet latania po lesie bez kar i do tego 1/3 szansy że przez całą bitwę bedą mieli 7mv zamiast 8miu
; /
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

będę miał... doomka tego specjala, 2 shamanów specialnych, jednego caddy, i centigorowego ziomka 8)

niedługo powinienem napisać czym dokładniej :)

pozdrawiam :D

ps.: ale stubborna można mieć ;)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Jasiuu: Normalnie przyznałbym ci racje ale zwróć uwage że mówimy o sytacji w której gra sie z Warhoffem. Corowy oddział z MR(2) gdzie każdy ma 2 ataki z 5 Ws i 5 S(opcjonalnie z przerzutami) ma 1/3 szansy na stubborna na 8 ld. Takie centigory to już taka kpina nie jest :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Co do tego slugtongue to przydaloby sie uscislic jak to zadziala , ja bym wliczal potworka jako osobna jednostke ,szczegolnie ,ze jezdziec moze zejsc na jakies 33% od tego odrazu ;)
Co do centigorow , szkoda ,ze nie maja W2 (wkoncu to jezdziec+kon...) ,i dziwne tez ,ze inicjatywe maja tak niska (pewnie przez mozliwosc +2 by drunken ,zenada lekka). Nie oplaca sie im brac GW , skoro spearami szarzujac maja +1S (chociaz przy tej inicjatywie to i tak kupa , trzeba liczyc ze dzieki 2 atakom uda im sie odrazu zjechac przeciwnika) , dodatkowa zaleta to S&S na S5 oraz ten dodatkowy special champion ;)
WFB playing since 1994

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

za 155 ptk, imho nie opłaca się,

szkoda, że bestie nie mają speciali pokroju WoCh np tego troll kinga, ogólnie kiepsko z magicznymi przedmiotami na tych herosach beastmeńskich ale w całym booku jest lipa

co do szamana to jak dla mnie losujesz jak shooting, zasięg 36 cali więc da się przed tym schować

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Mam prośbę czy mógłby ktoś podać linka do aktualnego refernce sheeta bestmenów. Na stronie GW jest refsheet jest nieco nieaktualny:( ewentualnie jakiś skan z armybooka. W majowy weekend zapowiada sie wyjątkowo nerdowato i beastmeni zagoszczą na stole i absolutnie nie wiem czego się po nich moje ogry mogą spodziewać :P

Z góry dziękuje
Brzuchacz
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Dzięki jesteś wielki :)

Pozdrawiam serdecznie
Brzuchacz
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

też się nad tym zastanawiam, wydaje się że działa bo nie pisze że bohaterowie tylko postacie, a czempioni są postaciami ale nie bohaterami... generalna różnica to taka że nie mogą wyjść z oddziału :wink:

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Możesz.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

tylko na mengila jak już pisałem , na championa nie
Garg znowu pudło : ]
Ostatnio zmieniony 6 maja 2010, o 00:08 przez Jasiuuu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
T

ODPOWIEDZ