Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: ogrmasta »

Oczywiście liczymy siłę bazową. Czyli jeśli masz Ironów to liczysz im 4 a nie 6.
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

suddenly, headache.

@Lubas, gdybyś z jakiegoś powodu nie zrozumiał powyższych postów.
Ogry, kiedykolwiek wykonają udaną szarże zdają tzw. "impact hit" - jeden atak,wykonywany zawsze na początku fazy walki(przed challengami i zasadami specjalnymi) ) który trafia automatycznie ( czyli rzucasz tylko na zranienie) za każdy model ogra który jest w styku z przeciwnikiem (czyli de facto pierwszy szereg). Siła tego ataku to bazowa siła ogra +1 za każdy kompletny szereg ogrów w oddziale( czyli jeżeli masz oddział 3x3 ogry, to masz 3 impakty z siłą 6 czyli 4+2 za dwie ranki)
Ta zasad ma wyjątek : kiedykolwiek wyrzucisz na zasięg szarży 10 i więcej, modele ogrów w styku (base to base) wypłacają k3 impakty zamiast jednego. reszta tak samo.

pzdr,KG

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Czy jeśli chcę rzucić czar trzewia w maszynę to rozpatruję In i T obsługi czy maszyny?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Maszyny. A maszyny Inicjatywę automatycznie nie zdają.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Silvestro pisze:Czy jeśli chcę rzucić czar trzewia w maszynę to rozpatruję In i T obsługi czy maszyny?
Tego czaru się nigdy nie rzuca! Najgorsza "6" w grze. 16% szans na masakre w plecy podczas swojej fazy magii?

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

Murmandamus pisze:Maszyny. A maszyny Inicjatywę automatycznie nie zdają.
Gdzie mogę to sprawdzić w podręczniku?
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Jest zapis, ze jeśli model nie ma danego czynnika to go automatycznie oblewa
Maciek P. pisze: Tego czaru się nigdy nie rzuca! Najgorsza "6" w grze. 16% szans na masakre w plecy podczas swojej fazy magii?
Hmm zastanawiałem się nad tym czarem albo kometą (waham się między 4lvl maw, a hvn) i szczerze powiedziawszy to ten wydawał mi się atrakcyjniejszy z powodu testu współczynnika. Z drugiej strony 16% to dużo...
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

nom beznadziejny ten czar, nie widzę w nim zastosowania ( chyba że w momencie gdy przeciwnik kładłby na nas templatke to nasz runemaw działa) ??
fajnie gdyby to chociaż T testować i dostawać te hity, w porównaniu do słońca czy innej masówki beznadzieja.
Obrazek

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Silvestro pisze:Jest zapis, ze jeśli model nie ma danego czynnika to go automatycznie oblewa
Maciek P. pisze: Tego czaru się nigdy nie rzuca! Najgorsza "6" w grze. 16% szans na masakre w plecy podczas swojej fazy magii?
Hmm zastanawiałem się nad tym czarem albo kometą (waham się między 4lvl maw, a hvn) i szczerze powiedziawszy to ten wydawał mi się atrakcyjniejszy z powodu testu współczynnika. Z drugiej strony 16% to dużo...
Nie zastanwiaj się, tam na misfire nawet nie ląduje na głowie maga, jak np. Sun of Xerus, tylko przeciwnik wybiera gdzie ląduje. Co za porażka. I to jeszcze test inicjatywy - morderczy dla Ogrów - nie mógłby być choćby T albo S?
Natomiast poza tym magia Ogrza jest bardzo dobra, i wystarczy tego czaru nie losować/używać.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Maciek dobrze prawi - ja tego czaru nie rzuciłem chyba nigdy :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ja raz. powiększoną wersję w oddział dużych ghuli. 2 spadło w zamian za 5 PD. Never again. :roll:

Awatar użytkownika
konri
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Mielno koszalińskie

Post autor: konri »

Jaka jest wielkość podstawki stonehorna?

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

kubencjusz pisze: Ja raz. powiększoną wersję w oddział dużych ghuli. 2 spadło w zamian za 5 PD. Never again.
Ja trzy razy.
1. zniosło
2. zabiło 11 TG
3. misfire, przeciwnik kładzie na ironach, masakra oddziału, niezdana panika, odział za stół. #-o

Nigdy więcej nie rzucę tego czaru, dla mnie jego działanie to jakaś pomyłka.

Panowie naprawdę uważacie, że nasz armijny lore jest taki dobry? Ja nie mogę się do niego przekonać. Dużo lepiej gra mi się z heavenem lub deathem.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ogrzy lore ma dużo niezłych czarów. To, że nie ma gamebreakerów to inna bajka.

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Pocisk i regeneracja są najlepsze, pocisk świetny na kawalerię czy takiego PoK'a.
konri pisze:Jaka jest wielkość podstawki stonehorna?
100x150mm
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Kamil.Sz pisze:
Panowie naprawdę uważacie, że nasz armijny lore jest taki dobry?
Imo, tak :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

konri pisze:Jaka jest wielkość podstawki stonehorna?
100mmx150mm
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Mogę używać magicznego miecza i dodatkowej broni ręcznej?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

Jeśli masz broń magiczną to nie używasz normalnej.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Nawet jeśli to jednoręczna magiczna broń? Dziwne trochę, bo broń magiczną można używać z tarczą (czy nie można i wciąż żyłem w nieświadomości?), a nie można używać z drugą bronią ręczną
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Zablokowany