Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Re: Szybkie pytania

Post autor: Tiger Brown »

Z tym, że warto pamiętać o zasadzie: Im cieńsza spoina, tym rzadszy może być klej. Jeśli części nie można spasować idealnie i będzie między nimi większa lub mniejsza szpara, to warto poszukać gęstego kleju cyjanoakrylowego ("żelowego"). Rzadkie kleje mają mało wypełniacza i trzymają tym słabiej im grubsza spoina.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Jak przy klejach jesteśmy :P

czym gąbki od walizki skleić?
Po ponad roku chce się za to zabrać . Jakiś temat o tym czytałem i testowałem . Wikol odpada (za słaby) kropelki itp odpadają [gąbkę mi wypalają] . Miałem fajny klej w piwnicy to mi zasechł :(

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ja swoje kleilem wikolem i nie mam problemów z rozklejaniem mimo że trzymam w nich same metalowe figsy. Wiele osób poleca klej polimerowy, ja osobiście nim gąbki nie kleilem ale możesz spróbować bo jest dość tani i nie wypali ci dziur. Ale pamiętaj żeby obciążyć czymś gąbki. Dodatkowo schnie bardzo długo.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

trzeba potestować

albo gdzieś spróbować dostać klej do gąbki tapicerskiej (nigdzie nie mogę znaleźć a trzyma skubany turbo mocno :D)

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Nada się też klej termotopliwy (z pistoletu), w dodatku bardzo uniwersalny.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Do gąbki polecam klej "UHU pro". Główne przeznaczenie to styropodobne materiały. Przetestowałem na gąbce i świetnie daje radę.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Gokish pisze:czym gąbki od walizki skleić?
Najprościej butaprenem.
marchef w butonierce

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

jachu_ka pisze:
Gokish pisze:czym gąbki od walizki skleić?
Najprościej butaprenem.
a patrz nie testowałem :D to idę sprawdzić :P

Rossi
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rossi »

Mam problem z farbką old gold- mianowicie nie moge w żaden sposób sprawić żeby pigment nie osadzał sie po chwili z powrotem na dnie. ktoś ma jakiś sposób na wymieszanie tej farbki raz na zawsze?
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Może zmniejsz napięcie powierzchniowe wody... np: płynem do naczyń. Dodajesz kropelkę do farbki.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Rasti pisze:Może zmniejsz napięcie powierzchniowe wody... np: płynem do naczyń. Dodajesz kropelkę do farbki.
A co ma napięcie powierzchniowe do opadania pigmentu?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ah, zrozumiałem, że już po nałożeniu farby pigment zlewa się w zagłębienia...

A co do metalicznych farm(bo to chyba jedna z metalicznych, choć sam jej nie posiadam) to tak już będzie... Może za bardzo jest rozwodniona?

Rossi
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rossi »

nie dolewałem tam wody. Czyli zawsze przed malowaniem będę musiał mieszać tą farbkę? inaczej się nie da?
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Rossi pisze:nie dolewałem tam wody. Czyli zawsze przed malowaniem będę musiał mieszać tą farbkę? inaczej się nie da?
każdą inną też powinieneś mieszać przed malowaniem, chyba normalne, że pigment w farbie osiada na dno słoiczka
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Raczej tak. Metaliczne farby mają to do siebie, że tak ich pigment idzie na dół. No i nie przesadzaj, że wstrząsnąć puszeczką to taki problem ;D

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

jakas sugestia jak pomalować ogon skavenowi? w sensie jakimi farbkami w jakiej kolejnosci
_______________________________

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
MichalW
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: MichalW »

Pytanko, można czymś zmyć quick shade army paintera z plastikowych figurek?.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

DOT-em próbowałeś?
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

jak wyżej, ostatnio właśnie zmywałem i dotem 3 wszystko ładnie zeszło, nawet był lakier na bejcy a zeszło

ODPOWIEDZ