Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Re: Dyskusja o balancing patchu

Post autor: antonio »

btw. Czy jest szansa na pojawienie się odpowiedniego pliczku do AB? (Shino... [-o< :wink: )
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Rupert_ pisze:Ano u Orkasów z grzybkiem chyba się przyjdzie pożegnać, teraz DS już bardziej opłacalny będzie za +10 pts. Zbroja chyba bardziej uściślona, niż obcięta.
Jak rozumiem teraz już nie ma jak zmieścić w rozpie DoomDivera i Mengili? Szkoda, ostatnio pierwszy raz u mnie w rozpie zagościli i fajnie było trafiać w końcu w coś z broni dystansowej :P
Nic się nie martw, odkupię ich od Ciebie... Teraz w mortalach to mus... Helka i działka pójdą na półeczkę...

Awatar użytkownika
Rupert_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Rupert_ »

antonio pisze:btw. Czy jest szansa na pojawienie się odpowiedniego pliczku do AB? (Shino... [-o< :wink: )
Podłączę się do prośby :)


Grosiu nie płacz, zawsze możemy fluffluśnie się umówić na rozpy i porozrywasz sobie i postraszysz moich goblińskich jenerałów ;)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Rupert_ pisze:Ano u Orkasów z grzybkiem chyba się przyjdzie pożegnać, teraz DS już bardziej opłacalny będzie za +10 pts. Zbroja chyba bardziej uściślona, niż obcięta.
Jak rozumiem teraz już nie ma jak zmieścić w rozpie DoomDivera i Mengili? Szkoda, ostatnio pierwszy raz u mnie w rozpie zagościli i fajnie było trafiać w końcu w coś z broni dystansowej :P
trzeba byc ponad mengile i cannony.
teraz jakby co masz standardowe DoW/ albo coraz ciekawsza opcja staja sie ogry.

ogry maja zmiany takie z powiewem normalnosci. big names troche ich staniaja (a raczej maja szanse sie pojawic). co do slotow-nie znam potrzeb ogrow. za to ledzi/impacty/magia sa duzym (+)

Awatar użytkownika
Rupert_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Rupert_ »

Do ostatniego piątku byłem ponad, teraz przetestowałem i widzę, że znów trza być ponad ;) Nic to, wracamy do 2 DD, chociaż dla funu pewnie czasem na Mengilach i trollach będzie można wyjść.
Co do ogrów to rzeczywiście, pytanie, czy brane przez zielonych też mają boosty z BP?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Rupert_ pisze:
antonio pisze:btw. Czy jest szansa na pojawienie się odpowiedniego pliczku do AB? (Shino... [-o< :wink: )
Podłączę się do prośby :)


Grosiu nie płacz, zawsze możemy fluffluśnie się umówić na rozpy i porozrywasz sobie i postraszysz moich goblińskich jenerałów ;)
Półtora roku zbierania figurek, kombinowania rospami, grillowania tylko najtańszych krewetek i picia podłego szampana i wreszcie nadchodzi kwiecień 2010... Ostatnie figurki jadą pocztą, ostatnie brusze nakładają malarze, wreszcie można pacnąć na półkę podrzędne jaszczurki-czas chaosu nadszedł... I co ? Komuś się nie spodobały działka stojące obok helenki i odstawiasz to wszystko na półeczkę i czekasz następne półtora roku aż dziecko dorośnie na tyle by podstawić sobie stołeczek pod półeczkę z figurkami i rozpiepszyć je w drobny mak... Nie wpieniłbyś się ?
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2010, o 22:18 przez Grolshek, łącznie zmieniany 1 raz.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

wszystko o ograch piękne i bardzo dziękuję ale jak mam być szczery do pełni szczęścia brakuje mi gorgera szarżującego po wyjściu ale i tak jest dobrze :mrgreen:

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Grzyb Yankiela to teraz niezły szajs. Nie sadze, by ktos go teraz wystawiał. Mozna było zostawic jedna opcje: +1DD w kazdej turze, albo jednorazowo +3DD. Obie opcje razem to faktycznie byl nadmiar dobroci, ale ograniczenie do jednorazowych +2DD sprawi, ze przedmiot wlasnie zmienia sie w rozpach na drugiego DS-a.
Ale nie placze, bo grzyb nie byla dla zielonoskorych kluczowy, choc nie da sie ukryc, ze trzeba teraz bedzie przemodelowac rozpiski...
Dobre uscislenie dla sztandaru.
Ciekawe zmiany dla Ogrow. Bardzo jestem ciekaw, czy dzieki tym zmianom fajniej bedzie sie nimi teraz gralo na turniejach. Antonio, zamawiam czelendz na najblizszym masterze (zeby to sprawdzic :) ) !
Obrazek

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Mam pytanie co do Rhinox Horn... a nawet dwa:
1. Jeżeli Ogry walczą przeciwko Orkom&Goblinom, używany jest Rhinox Horn. Obie strony mają bonus +2 do LD?
2. W opisie Rhinox Horn jest, że działa na "all greenskins" i wymienione pod tą kategorią są Ogry. Więc Ogry to są greenskiny? Czy oznacza to, że działa na nich krasnoludzka zasada Ancestral Grudge?
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2010, o 22:31 przez Mac, łącznie zmieniany 1 raz.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Czelendż przyjety :twisted: (nie wiem kiedy to bedzie ale przyjety :mrgreen: )

Lokal też moze być :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Bless,
nie szajs, bo sie miesci z broda i scrollem. Slabszy, ale nie szajs (zalezy od rozpy oczywiscie).

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

quas pisze:trzeba byc ponad mengile i cannony.
Powiedział ktoś kto ma bolce, klopy i DD...
=D>

New Army Special Rule: Da Fat Horde!
Ogre Kingdoms armies gain +1 Rare slot and +1 Special slot for each full 1000 points. Those extra
slots cannot be used for war machines
or non-ogre Dogs of War units.

A jakież to maszyny macie w ograch że ich zakazujecie w ekstra slotach?
Bo chyba ta druga część wyjaśniła zasadę brania działek DoW...
Dogs of War cannons and Manflayers take an extra rare slot when taken in non-
Dogs of War armies.
=D>
Dzięki Barb i reszta. Naprawdę.
Teraz weźcie proszę armię WE i zagrajcie z imperium, każdą armią ze smokiem i innymi pierdami z LT i poproszę o wrażenia.
Co to w ogóle ma znaczyć że ludziom z LS znudziły się działa i MMM?
Co to za pieprzenie że to Balancing Patch???
Co to balansuje qwa?!
Że armie top 5 są nadal top bo kurwa wyszły później i trzeba się z tym pogodzić bo Zbyszku GW chciało żeby były bardzo mocne?
Ciężko było zrobić DoW 0-1 a MMM powiedzmy dodatkowy slot hero?
Kto się boi jednego działka? Prawie nikt a mi daje spory komfort psychiczny że jednak coś mogę a nie iż mam 3 modela za łącznie ok 1k z którymi nic nie zrobię...
Oby jak wyjdzie AB do WE wasze podejście zostało równie liberalne...
Świetna robota.
Nic tylko Wam pogratulować.
Teraz faktycznie top 5 zostanie topowe i bardzo zbalansowane względem siebie.
=D>
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Wymieniłeś właśnie wszystko co mi się nie podobało w podejściu LS... Zostałem zjechany jako pieniacz i buc... Ciekawe czy Tobie też Barb napisze że jesteś pieniacz...

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Mac pisze:Mam pytanie co do Rhinox Horn... a nawet dwa:
1. Jeżeli Ogry walczą przeciwko Orkom&Goblinom, używany jest Rhinox Horn. Obie strony mają bonus +2 do LD?
2. W opisie Rhinox Horn jest, że działa na "all greenskins" i wymienione pod tą kategorią są Ogry. Więc Ogry to są greenskiny? Czy oznacza to, że działa na nich krasnoludzka zasada Ancestral Grudge?
Wygląda że tak.
LS tak się spieszyła, że nie dopracowała tego.
W założeniu gnoblary to zieloni w każdym aspekcie i trochę dziwi mnie podciągniecię pod zielonych ogry...
Chyba ktoś chciał przedobrzyć a wyszło jak zwykle...
Ogry to nie greenskiny.
Grolshek pisze:Wymieniłeś właśnie wszystko co mi się nie podobało w podejściu LS... Zostałem olany jako pieniacz i mąciwoda... Ciekawe czy Tobie też Barb napisze że jesteś pieniacz...
...
W końcu mam armie z poza top-u...
Więc... :roll:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

bigpasiak pisze:A jakież to maszyny macie w ograch że ich zakazujecie w ekstra slotach?
Może Scraplauncher podchodzi pod tą kategorię... ma zasadę Stone Thrower.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Mac pisze:
bigpasiak pisze:A jakież to maszyny macie w ograch że ich zakazujecie w ekstra slotach?
Może Scraplauncher podchodzi pod tą kategorię... ma zasadę Stone Thrower.
Rydwan.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Działka 0-1 i Mengile slot hero faktycznie wyeliminowałoby większość głupich rozpisek... A już na pewno Mengili w Mortalach...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Maszyny to błąd redakcyjny. Błąd #2 to ogry jako greenskiny, powinno być greenskiny i ogry. Oba zostanąskorygowane, a pretensje odnośnie DoW - rozpatrzone. Tyle na dziś, idę spać.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Barbarossa pisze: a pretensje odnośnie DoW - rozpatrzone.
rozpatrzone czy rozważane bo to ogromna różnica.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Mylić się jest rzeczą ludzką, zło naprawiać wielką a wybaczać boską...

ODPOWIEDZ