Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: sYsek »

Bretonia to generalnie zły paring, za szybcy są, ale pomaga zdecydowanie posiadanie wielu way watcherów (10-20 w obecnej mecie się używa). Do tego do kupienia potrzebujesz glade guardów (w ilości do 50), mogą od razu robić za scoutów. Bardzo popularne są buildy na Wild raiderach w ilościach od 2x7 do 3x7. Niektórzy grają na siostrach, 1x7-10 wystarcza. 2 orły to w zasadzie podstawa rozpisek. Dalej to różnie. Niektórzy grają na grade raidersah, na warhawkach, na innych patentach. z bohaterów 2x mag, 1x bsb, 2-3x waystalker.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Knopers
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Knopers »

A co z jednostkami: eternal guards, treeman, dryads? W ogóle się nie sprawdzają?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Knopers pisze:A co z jednostkami: eternal guards, treeman, dryads? W ogóle się nie sprawdzają?
Eternale są bardzo fajną jednostką - wysoki WS i stubborn, który jest unikalny wśród jednostek core - ale ich problemem jest to, że są ciekawsze opcje w tej sekcji (łucznicy). Można pomyśleć o 10 które mogłyby coś przytrzymać i czekać na kontrę Wildów od flanki ale to już zależy od sposobu grania.

Driady wydają mi się nadal ciekawą opcją i wezmę się za ich testowanie w dużych, zwartych klockach. Niewątpliwie potrzebują jakiegoś boosta bo siła 3 i ward 6+ nie zachwyca, jest za to hatred, wytrzymka 4 i dużo ataków. Ten sam problem co eternale - w core są lepsze opcje.

Treeman, podobnie jak inne duchy lasu został osłabiony (siła o 1 niższa). Nadal jednak jest to twardziel, z dużą wytrzymką i liczbą ran, ma lepsze strzelanie (k6+1 z siłą 5) no i fajną umiejętność na duże cele z niską inicjatywą (tree whack). Niestety jak dla mnie przegrywa w punktach z waywatcherami ale dużo zależy od tego, jak Ty chciałbyś grać :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Bretonnia jest akurat bardzo dobrym dla nas paringiem.
Klucz to ogarnięcie pegazów - do tego świetnie się nadają wildzi czy hawki. Na lance działają łuki, każde. Waye to nemezis bretki - kluczem jest umożliwienie im ostrzału możliwie jak najdłużej.

co do sklepu polecam http://www.gnom-sklep.pl/ jeden z najtańszych o ile nie najtańszy w Polsce
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

wiem, ze mamy duzo argumentow ale 2xlanca +3x pedzie to ciezki paring, przynajmniej dla mnie ;P

czy waystalker z BoL może łączyć go z no asv?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Tak, masz wtedy dwa strzały bez save'a.
Jeśli grasz na shadow to możesz obniżyć T pegazom i szybko je odstrzelić. Poza tym wildzi dosyć sprawnie się ich pozbywają.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

tyle ze maja 1'' mniej zasiegu, wiec to raczej pegazy lapia ich, nie odwrotnie ? i wiem, ze na shadow dobrze schodza.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

1 cal oznacza że jak dobrze ich będziesz ruszał to nikt w nikogo nie wpadnie a tymczasem ładujesz w nich ile wlezie.

Nie widzę szans dla bretki która pójdzie do przodu na WE obecnie
(ja mam też hawki i heaven a jedno i drugie działa na bretkę)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

z shadow też jest co rzucać, ale nie wiem, gra mi się z BRE źle...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

gram krasiami ale pytanko dotyczy łelfów :)
jeśli bohater dołączy do tancerzy wojny i będzie walka to może wybrać inny taniec niż reszta oddziału?? czy jak wszyscy to wszyscy babcia też??

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

Hej jak elfy mają z Ogrami?
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jeśli wiesz jak wygląda poduszka na szpilki to wiesz jak wygląda taka bitwa.

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

Nie grałem jeszcze z elfami więc stąd to pytanie :)
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Ogry z WE nie mają lekko. Zwłaszcza jeśli leśniaki wezma lore o Shadow. Strzeż się obniżenia Tafa, bo zostaniesz wystrzelany. Wild Riderzy w szarzy bez problemu przepychają Mourfangi wiec na nich też uważaj

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

WE z Ogrami też nie, bo bez obniżajki tafa ranimy wszystkim na 5 albo 6+ ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Jacobs pisze:WE z Ogrami też nie, bo bez obniżajki tafa ranimy wszystkim na 5 albo 6+ ;)
Ze strzałkami na 3+ ogry, które nie mają praktycznie żadnego save mają w czoko straszliwie. Ilekroć gram z ogrami - jedna salwa 20 strzałek na 3+ to są przynajmniej 2 meneaters albo irunguts w piach. Mourfangi z T4 są ładnie karceni przez wayów. Dla mnie jedynym problemem jest zawsze zdjęcie działa które ciężko ustrzelić a dodatkowo świetnie się bije :)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Macie jakiś dobry pomysł na nogi do wildriderów?
-rozważyłem juz opcje gladeriderów.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Co jest nie tak z ich obecnymi nogami ;) ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

że liczba dostępnych korpusów nie pokrywa się z ilością nóg ;)

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Może od Warlocków ?
Albo rzeźbić samemu :mrgreen:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

ODPOWIEDZ