Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: puma1944 »

za żyrka i pozostałe pkt. 20 kuszoli z greatami :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Wyszło coś takiego:

1 Master Engineer @ 90
Artillery master, extra crewman, entrenchment
Dwarf handgun
Runic armour: Rune of Stone [5], Rune of Furnace [5]

10 Thunderers @ 145
musician

20 Quarrellers @ 275
great weapon, crossbow, standard, musician

1 Grudge Thrower @ 130
Rune of Accuracy [25], Rune of Penetrating [25]

1 Grudge Thrower @ 135
Rune of Accuracy [25], Rune of Penetrating [25]
Rune of Burning [5]

1 Cannon @ 125
Rune of Forging

7 Ironbreakers @ 97
musician

Zrezygnowałem z żyrokoptera, tak jak sugerowaliście, i wstawiłem 10 thunderersów z muzykiem oraz armatę, którą jednak wolę od organów ze względu na niezawodność. Zdaje sobie sprawę z tego jak dobrze sprawdzaja sie organy na tak małym pułapie punktowym, ale armata też zawsze znajdzie sobie dobry cel, a czasami bywa nieoceniona.

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

rozpiska fajna choć mnie brakuje tu regimentu do cc! a 20stka kuszoli i 7ka ironsów to może być mało :(
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Plan jest taki, żeby zaden solidny klocek CC nie dotarł do mojej linii w liczebności, której 20 kuszników nie będzie w stanie ogarnąc.
Bardziej będę sie obawiał magii, ale na te punkty antymagia nie ma sensu, i trzeba po prostu liczyć na to, ze krasnoludzkie +2 do dispela wystarczy do zatrzymania kluczowych zaklęć.

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Hm magi to trzeba się bać w szczególności na małe pkt. ja gram na ludzi którzy lubią magów samobójcow(czyli odpalenie czaru w odpowienim momencie z max kości, czesto jest ifka i mag ginie, ale czar wchodzi, a jak nie ma ifki to znowu masz kosmos na kościach i ciężko zdispelować) :( dla tego zawsze biore Runesmitha z jednym albo dwoma dispellscrolami :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

...który i tak nie uchroni Cie przed IFkami, a kosztuje koło 130pkt, czyli 1/7 wartości armii, nic nie robi i do tego trzeba go niańczyć.
To jest niestety problem krasnali, że RS i RL w bitwie jedynie kryja sie po krzakach, bo ich znaczenie w walce jest praktycznie zerowe, a stanowią łatwy kąsek dla wroga. Mam nadzieje, że w nowej książce ich rola na polu bitwy się zmieni.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Wiadomo może kiedy będzie nowy armybook do krasnoludków?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Każdy na tym podforum zadaje sobie to pytanie ;)
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

panterq pisze:Każdy na tym podforum zadaje sobie to pytanie ;)
jeśli mnie pamięć nie myli to już od 6 lat zadaje sobie to pytanie :>

nie to, żeby ten jest zły ale pewna odmiana będzie mile widziana

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Z tego co usłyszałem dzisiaj, w najbliższym czasie ma wyjść WoCH i Dwarfy, ze wskazaniem na WoCH
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

następny na pewno wychodzi woch

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Jak dla mnie to mogliby go tylko przedrukować na nowe, dopisać parę rzeczy, które będą działać w tej edycji i git
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubcio
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: Kubcio »

Siema, mam takie pytanie bo trochę wypadłem z obiegu ostatnio: jakie jest teraz krasnoludzkie turniejowe meta? Byłbym wdzięczny za przykładowe rozpy (zwłaszcza od osób, które naprawdę uczęszczają na turnieje :wink: )
Obrazek

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

kowadło
sztandar armii
działo
2x klopa
kloc wojowników
kloc hammersów
i jakieś smieci (minerzy, strzelcy, rengersi)

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Większość gra na "kudłatej rozpie"
Zapuszkowany król; kowadło z kradziejką; BSB z przyciągajką w scoucie; dupny kloc warriorów, rangerów i hamców, mały unit hamców i minerów; 2 klopy i armata
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

W temacie o ETC pojawiły się rozpiski kolegów z zagranicy. Czy tylko ja mam wrażenie, że są strasznie "miękkie", czy to po prostu kwestia dopasowania tych rozpisek pod konkretne armie?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Pomimo faktu, że jest aż 21 teamów z krasiami, to z topowych teamów prawie nikt nie wystawia naszej armii, raptem Niemcy i Rosja. Być może stąd egzotyczne jak dla nas pomysły. Żeby nie szukać daleko - Belgia wystawia BSB bez GW i magicznej bronii, ale równocześnie daje GW runesmithowi. Jako wisienkę na torcie dodam, że ów runesmith ma spellbreakera (i warda 4+!), chociaż w armii jest już kowadło z balansem :mrgreen:
Czechy też mają straconą kostkę (2x spellbreaker na kowadle). Ciekawe czy to taki nowy trend - ile Dispel Dice jestem w stanie zmarnotrawić konstruując armię pod ETC?

EDIT:
Na Bugmansie jest kompilacja krasnoludzkich armii na ETC, plus analiza. Tylko Bugman's coś nie chce teraz banglać.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
karaz
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: karaz »

Witam
Czy warto dawać strzelcom tarcze?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Generalnie nie, kusznikom lepiej dać dwuraki, a thundów się raczej nie opłaca wystawiać. Ale to zależy od sytuacji - jak masz ustawkę np. z WE, to wrzucasz tarcze każdemu komu tylko możesz ;)

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Chyba że gra na drzewach wszelkiej maści :mrgreen:

ODPOWIEDZ