Figartes - prace od Kuczek & Szary

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Figartes - prace od Kuczek & Szary

Post autor: Szary »

Nie pokazałem nic, czego nie używałbym ja lub ktoś inny, do grania :)

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Jak bym miał takie figsy to w życiu bym ich nie wystawił na stół :D

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Szary pisze:Nie pokazałem nic, czego nie używałbym ja lub ktoś inny, do grania :)
Szarak to przywleczcie sie w koncu na jakiegoś Mastera :). Polecam Szczyrk :).

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Jak tylko się udam to wybiorę się na Szczyrk. Ale niezależnie ode mnie na pewno trochę naszych figur tam będzie ;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Taa, po figurkach malowanych przez Szaraków można poznać odpowiednie osoby. Sprawdzone und potwierdzone ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Sławol pisze:Taa, po figurkach malowanych przez Szaraków można poznać odpowiednie osoby. Sprawdzone und potwierdzone ;)
+1

Zyrokoptery wyglądają super na żywca :D

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

"Taki tam tejbyl top".

Świetne modele, bardzo podoba mi się wysoka staranność powiązana z stonowanym doborem kolorów do szczurów (stonowane barwy).

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

W wolnej chwili udało mi się skończyć mix modeli w ramach oddziału krasnoludzkich Hammerersów. Naprawdę mix modelarski, gdyż modele rozrzucone były między 1984-1992, więc są tam zarówno old schoolowe miniatury na ołowiu, jak i Maraudery z white metalu. Każdy z własnym charakterkiem i historią do malowania. Zupełnie inna bajka, niż te obłe turbo-idealne plastikowe klony z dzisiejszych boxów. Na czele bandy krasnoludzki Panoramix.
Modele właśnie miały "premierię" na Poznańskim Masterze.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015, o 18:05 przez Szary, łącznie zmieniany 1 raz.

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

po prostu cudne i niesamowicie klimatyczne =D>


Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Ladne malowanie i ładny mix modeli, od starych clansmenow przez hamcow :) Malowanie wysmienite. Nie bede wzdychać ochami i achami. Poprostu trzymacie poziom i to sie musi podobac :)
P.s.
Jak wymieszaliscie niebieski ze udalo sie wam zrobic tak nasycony kolor i jak malujecie biały ? Pytam bo bede malowac longow w podobne barwy :)

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

tak wiele powodów do zazdrości w jednym oddziale... i nie mam tutaj na myśli tylko rodzaju modeli bo malowanie jak zwykle powala!
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

^Karpiu^ pisze:(..) Jak wymieszaliscie niebieski ze udalo sie wam zrobic tak nasycony kolor i jak malujecie biały ? Pytam bo bede malowac longow w podobne barwy :)
Niebieski to zawsze jakaś wypadkowa wielu odcieni błękitów, które mam. Jeśli ma być nasycony to zamiast rozjaśniać białym dodaję sporo ostro nasyconego błękitu, np. dawny Ice Blue.
Szarości są proste - od czarnego do białego :) Przy czym nie używam czystej czerni ani czystej bieli, a cieniowanie dodatkowo wzbogacam glazami innych kolorów. Tutaj np. rdzawego brązu.

Dzięki Panowie za dobre słowo :) Coś nowego niebawem.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Cudne :)

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Fajne, fajne.
Ale gwoli ścisłości, white metal to od 1997:)
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

A, faktycznie od 1997 wszedł dopiero white metal bez ołowiu. Wcześniej to też był white metal, tylko z domieszką ołowiu. Ci ciekawe jest o tyle, że modele już Maraudera (czyli teoretycznie ołowiany stop) były twardsze i przyjemniejsze w obróbce.
Dzięki za korektę :)

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Aye, modele z white metalu nawet te stare są jakieś inne w obróbce wydaje mi się jakby miały więcej ostrych krawędzi. Może to kwestia materiału, może bardziej szczegółowych matryc.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Modele Maraudera, z tego co sobie przypominam, miały marne szanse być odlewane z twardego metalu białego. W tym czasie już większość ich linii była słabo dostępna albo nawet niedostępna. Ja, w każym razie, nie kojarzę odlewu Maraudera z białego metalu (tego bez ołowiu). Są dwie możliwości - albo lali niewielkie ilości po 1997 (wątpię), albo malowałeś domowe recasty:)
Ale to nie ma większego znaczenia, malowanie śliczne.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

czasami figurka po zmywaniu w dziwnych specyfikach (jak farba nie schodzi człowiek chwyta się wszystkiego) wybiela się do tego stopnia że wygląda jak white metal. Sam miałem takie przypadki.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

modele cieszą oko bardzo. :)

InkubPendragon pisze:Modele Maraudera, z tego co sobie przypominam, miały marne szanse być odlewane z twardego metalu białego. W tym czasie już większość ich linii była słabo dostępna albo nawet niedostępna. Ja, w każym razie, nie kojarzę odlewu Maraudera z białego metalu (tego bez ołowiu). Są dwie możliwości - albo lali niewielkie ilości po 1997 (wątpię), albo malowałeś domowe recasty:)
Ale to nie ma większego znaczenia, malowanie śliczne.
w okolicach 2005-2007 roku można było kupić na stronie GW wybrane modele starych dwarfów - tak marauderowskich clansmanów czy kuszników, jak i np. goblobber citadela.
wątpię, żeby sprzedawali wtedy egzemplarze trzymane przez 15 lat w magazynie. wszystko było jaśniutkie i świeciło się jak... :)
...

ODPOWIEDZ