Nowe VC - problemy

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Z tego samego powodu z jakiego banshee może twoim zdaniem krzyczeć do combata (bublowate niejasne/niepełne opisy twórców zasad) jestem niemal pewien że zamysł tam był totalnie inny.

Capek pisze:hmm... tak samo argumentujac mozna stwierdzic ze oddzial zdaje breaka na generalskim bez modyfikatorow... bo nie pisze ze od generalskiego ld odejmujesz cr ;]


Breaki to zły przykład. Tam troche inne zasady działają.

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Omg ale jestescie betony. Remo i Barb już tego jaśniej nie rozpiszą.

Zamiast użalać się nad jasnymi zasadami, to zacznijcie kulać D&D na wrogiego Generała, a nie na pojedynczy oddział.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a ja z checia poczytam jak jest uscislana ta armia... bardzo mnie interesuja argumenty raz takie a raz takie na poparcie konkretnych tez... zaczynam wyciagac kilka wnioskow i potem powrocimy do tematu uscislania WE...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zamiast użalać się nad jasnymi zasadami, to zacznijcie kulać D&D na wrogiego Generała, a nie na pojedynczy oddział.
I co to da?

Nic. Bo D&D daje -3 do testów Ld. A to nie generał testuje swoje ld, ale oddział na ld generała. Powtórzone kilkanaście razy w tym temacie...
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Odział który jest w zasięgu aury ma -1 do liderki.
Generał który jest w zasięgu aury ma -1 do liderki i zmodyfikowaną liderkę przekazuje oddziałom.
Jeżeli oddział i generał jest w zasięgu aury, generał ma -1 liderkę i oddział ma -1 liderkę, gracz decyduje którą liderkę używa i dopiero stosuje dalsze modyfikatory.
Jeżeli generał jest poza zasięgiem aury, a oddział w jej zasięgu, oddział ma -1 do liderki. Decydujemy czy używamy zmodyfikowanej liderki oddziału, czy normalnej generała i dopiero dodajemy kolejne modyfikatory.
Jednostka która jest w zasięgu dwóch aur otrzymuje -1 do liderki, Napisane jest, że jest ona kumulowana z innymi modyfikatorami liderki, ale "All enemy units within 6" of one or more Vampires", więc minusów z aur nie kumulujemy.


Co zaś się tyczy banshe moim zdaniem, to może ona krzyczeć do CC, ale tylko tego, w którym jest. Krzyk to jej specjalny atak, więc wybiera w tedy czy wali normalnie, czy krzyczy. Jeżeli natomiast upieracie się, że może walić też i w inne CC, to w tedy wszystkie oddziały biorące udział w tym CC powinny oberwać od krzyku (nawet szczury nie mają tak dobrze).

DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

Pytanko

Czy wampir żeby mieć "The flayed hauberk" musi mieć moc "Avatar of Death". Ponieważ wampir na swoim wyposażeniu nie ma żadnego pancerza. A chyba nie można mieć żadnego magicznego przedmiotu, który nie ma swojego nie magicznego odpowiednika. Poprawcie mnie jeśli sie mylę :lol2:

Awatar użytkownika
Capek
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Świebodzin/Gorzów

Post autor: Capek »

mnie sie wydaje ze musi miec ten power :) w opisie jego jest napisane ze dostaje heavy armor i moze go zamienic na magiczny odpowiednik

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Capek a propos breaków: NIE
Pasiak - nie bądź Kaczyński, jak masz teorię spisku, to się nią podziel, zamiast insynuować
Grilchalk: Nie według znanych mi zasad WFB, ale jeśli miałoby być tak, jak mowi Bless - to owszem.
DaBoss: Każdy wampir może miec magiczną zbroję i nie musi niczego wykupywać z bloodlineów.
Capek a propos pancerzy: drugi raz NIE.
Lohost: Przeczytaj zasady muzyków.

Ufff.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Barbarossa pisze: Weźmy zasadę, którą omawiamy:

"All friendly units within 12" of the General model always use the general's LD value instead of their own when making any leadership-based test".

Na podstawie tego zdania powiedzcie mi, dlaczego uważacie, że modyfikatory działające na LD jednostki, np. aura demonetek "any unit in base to base contact has its LD value reduced by one" działają na LD generała.

Słucham.
Nie tlumaczę tekstów z angielskiego zawodowo, ale powiedzmy, że przyzwoicie znam ten język (B2 wg. europejskich skal).

Pierwsza część jest zrozumiała i na niej się nie skupiam - można brać LD generała do testów zamiast swojego własnego LD (nawet podkreślono to, a ja wytłuszczam, bo to słowo kluczowe w moim rozumowaniu).
Zajmijmy się drugą częścią - "jednostka w B2B ma swoje LD zredukowane o 1" (podkreślenie moje).
Garść pytań - dlaczego w pierwszym przypadku podkreślono swoje własne LD, a w drugim napisano tylko swoje ?? Moim zdaniem chodzi właśnie o to, że jak SWOJE LD możemy, w określonych zasadami sytuacjach, traktować także LD brane od generała. W ten sposób LD to podlegałoby modyfikacjom też. Autorzy nie podkreślili np. w przypadku demonetek swoje własne LD (its own LD value) - gdyby to zrobili, to sprawa byłaby jednoznaczna i bez ani chwili wahania podpisywałbym się pod tym, co uważasz. Natomiast w związku z powyższym nie mogę się z tobą zgodzić. Może masz rację, może nie - nie jest to tak jednoznaczne w każdym bądź razie.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jezu, podstawowa logika: do rzutu używamy LD generała ZAMIAST LD oddziału.

To znaczy, że są dwie wartości LD. Jedną ma oddział, drugą ma generał.

Tak?

Dobra, LD jednostki jest redukowane o jeden.

Ale testując, wynik rzutu porównujemy z LD generała ZAMIAST z LD jednostki.

Ld generała nie przechodzi na jednostkę, zostaje na generale. To, że cokolwiek "przechodzi" na jednostkę jest nieprawdą, żadna zasada w battlu o tym nie mówi.

Co więcej, LD generała działa równie dobrze na jednostkę z LD 2, jak i Ld 5, jak i Ld 7, więc i z punktu widzenia innych zasad nie ma różnicy, czy Ld generała dajemy jednostce z Ld 7, czy z Ld 7-1.

Więc?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Barbarossa pisze:Jezu, podstawowa logika: do rzutu używamy LD generała ZAMIAST LD oddziału.

To znaczy, że są dwie wartości LD. Jedną ma oddział, drugą ma generał.

Tak?
Co do tego nie mam wątpliwości.
Dobra, LD jednostki jest redukowane o jeden.

Ale testując, wynik rzutu porównujemy z LD generała ZAMIAST z LD jednostki.

Ld generała nie przechodzi na jednostkę, zostaje na generale. To, że cokolwiek "przechodzi" na jednostkę jest nieprawdą, żadna zasada w battlu o tym nie mówi.
A ja nic nie piszę o przechodzeniu, ale jednostka używa do testu LD generała, traktując jak swoje (bo zastępuje ta wartość, wartość jednostki). W związku z tym nie widzę jakiś przeciwskazań, żeby było te LD generała zmniejszane przez coś, co wpływa na LD jednostki ( w tym wypadku aura demonic). Bo też w przypadku opisu brania LD generała nie ma nic, że nie podlega modyfikacjom. Tak więc twierdzenie, że jest to niemodyfikowane w tym wypadku jest nieco naciągane.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Zombik
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Zombik »

Str.81, premia do mobilizacji, czytamy:
Jezeli uciekajaca jednostka ma muzyka, to otrzymuje premie +1 do zdolnosci przywodczych przy probie zmobilizowania sie. Maksymalna wartosc zmodyfikowanego wspolczynnika ZP wynosi 10.

Nie ma zapisu, ze chodzi o "unit's own Ld". I nie ma zapisu ze to modyfikator do testu. Jest to modyfikator do wartosci Ld.
RB wcale nie odroznia jaki Ld jest uzywany do tego testu, jednostki czy generala, poniewaz inna zasada mowi ze kazda jednostka ma prawo przy tescie opartym na Ld korzystac z najwyzszej dostepnej jej wartosci. Korzysta wiec z generalskiej podniesionej o 1 dzieki premii za muzyka (do maksymalnej wartosci 10). Muzyk jest w jednostce i nie ma nic wspolnego z generalem. Tak wiec jest zrodlem modyfikatora do wartosci Ld, ktore obejmuje swym zasiegiem jedynie jednostke. Zatem teoria, jakoby Ld generala z ktorego jednostka korzysta do testow opartych na Ld nie ulegalo modyfikacji z powodu czynnikow dzialajacych wylacznie na jednostke, jest BŁĘDNA.

Aby uzyc wartosci niemodyfikowanej jakiegokolwiek wspolczynnika, konieczne jest by przy danej zasadzie bylo wprost zapisane, "niemodyfikowanej". Nie wiem, jakim cudem mozna widziec slowo "niemodyfikowana" w zdaniu, w ktorym tego slowa NIE MA.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Nom to nawet dobry przykład.

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Mam pytanie. W jaki sposób może być kiling blow na impaktach od BC? :shock:

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Normalnie - kulasz 5, bierzesz 5 kostek i jak wypadnie jakas 6 na ranienie to jest to wlasnie KB.

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Nieweim dlaczego ale ubzdurało mi się że w KB trzeba rzucić 6 na trafienie... :roll: Dzięki :)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Zombik pisze: Nie wiem, jakim cudem mozna widziec slowo "niemodyfikowana" w zdaniu, w ktorym tego slowa NIE MA.
Nie wiem, jakim cudem można widzieć zdanie "WS oddziału jest równy WS generała w promieniu 12 cali", w rulebooku, w którym takiego zdania NIE MA.

Dobry przykład z muzykiem. Sprawdzę tylko jeszcze w domu angielski rulebook, OK?

Tak na marginesie - słyszałem trochę złego na temat polskiego army booka do VC. Jest ponoć tłumaczony z jakiegoś starego PDFa, a w ramach bonusu są w nim takie fajne kwiatki jak "avatar śmieci". Bless twierdzi, że fluff ładnie przetłumaczony, i się zasadniczo zgadzam... Ale z zasadami mogą być drobne problemy.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Barbarossa pisze:
Tak na marginesie - słyszałem trochę złego na temat polskiego army booka do VC. Jest ponoć tłumaczony z jakiegoś starego PDFa, a w ramach bonusu są w nim takie fajne kwiatki jak "avatar śmieci". Bless twierdzi, że fluff ładnie przetłumaczony, i się zasadniczo zgadzam... Ale z zasadami mogą być drobne problemy.
Fluff ladnie przetlumaczony, to fakt. Ale zasady, tak jak psizesz, tlumaczone na podstawie starego PDF, gdzie jest sporo roznic w stosunku do ostatecznej wersji angielskiego AB. To jest mega zonk. IMHO najwieksza wpadka w temacie polskich tlumaczen. Oddalem swojego polskiego booka do sklepu i wzialem jednak angielskiego. Nie zamierzam zgadywac, co sie w zasadach zmienilo, a co nie... Jestem rozczarowny. :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Uuuuu.... Megawtopa. Ten wcześniejszy PDF miał faktycznie kilka sporych róznic...

Dorzucę notkę o tym spapranym army booku w uściśleniach, żeby ludzi ostrzec, bo faktycznie może być zonk. A jak ktoś się poświęci i ma oba army booki, to można zrobić mini-erratę.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Zombik pisze:Tak wiec jest zrodlem modyfikatora do wartosci Ld, ktore obejmuje swym zasiegiem jedynie jednostke. Zatem teoria, jakoby Ld generala z ktorego jednostka korzysta do testow opartych na Ld nie ulegalo modyfikacji z powodu czynnikow dzialajacych wylacznie na jednostke, jest BŁĘDNA.
A kto powiedział, że w takim przypadku ta jednostka korzysta z ld generała? Jeśli generał ma tyle ld co jednostka a muzyk dodaje jej +1 do ld to wcale nie trzeba (a nawet nie opłacałoby się) brać ld generała.

@Barbarossa. Jest to niestety minus takiego rozwiązania na jakie żeśmy się uparli, podkreślam minus rozwiązania a nie teorii bo wystarczy przyznać że korzystając z ld generała jednostka ignoruje wszelkie modyfikatory do ld zarówno te negatywne jak i pozytywne (muzyk) i znowu argumentów mamy tyle samo :) Analogicznie jednostka może skorzystać z ld. postaci, która w niej siedzi ale nie musi bo ld postaci wcale nie musi być większy od jej własnej.

Zablokowany