Niezwykli 4.0 (z dodatkiem)

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ

Co w trawie piszczy?

Tomash gwiżdże w kanikułach
33
11%
Skavenblight zrobiła laskę carnival masterowi ;)
122
41%
Hak ma małą harmatę ;)
13
4%
Fanatyk lubi hot 50 z kajdankami
24
8%
Nehan jeździ na jamnikach
26
9%
Jasiuuu lata oknami
26
9%
D-Wens przejmuje forum
15
5%
Hycki bije wałkarzy
10
3%
Tomciu masz wjazd na chatę !!11!
26
9%
 
Liczba głosów: 295
Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

ale czy ja mowie ,ze to czy tamto nie jest skuteczne ;) Ja tylko wole bardziej finezyjne.... ;):D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Haaaaa, jak już schodzimy na lotnictwo II WŚ, to wśród wielu lubianych maszyn też mam swojego idola - P-47D Thunderbolt, najcięższa maszyna jednosilnikowa tamtej wojny. Mawiają też, że najbrzydsza, a mi się strasznie podoba - obie wersje oszklenia ;)

W ogóle rury do mnie aż tak bardzo nie przemawiają, jak maszyny wcześniejsze, ale sylwetki mają fantastyczne, a przodują tutaj USA i Rosja - "efy", MiGi, no i Sukhoje :). Uwielbiam podwójne stateczniki pionowe :D

A SR-71 znacie? Już nie lata dawno w czynnej służbie, ale w nim piloci ubrani byli, jak kosmonauci... Bo ponad atmosferę można było tym samolotem pofrunąć...

To się porobiło... Udzielam się w "Niezwykłych"... :lol:
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Thunderbolt tez fajny, ech chyba tzreba bedzie joya kupic i polatac w warbirds.

A sr-71 to nie jest ten co jak stal na lotnisku to byl tak nieszczlny ze wyciekalo z niego paliwo, dopiero jak tam wzlecial na odpowiednia wysokosc to sie uszczelnial ??

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Mniej więcej, ale tak - miał nieszczelne zbiorniki paliwa (wkalkulowane w konstrukcję-czyli tak miało być, takie ograniczenia i taka specyfika maszyny...), przez co tankowano tylko niewielką ilość, a po starcie w wyniku rozgrzewania się konstrukcji (delikatnej zresztą - przeciążenia tylko do ok. 3,5G!) zbiorniki się same uszczelniały i następowało normalne tankowanie do pełna z latającej cysterny :)

Hehehe, a ponoć było też tak, że sam prezydent USA podał do publicznej wiadomości, że Stany posiadają supertajny projekt - samolot i określił go kryptonimem SR-71, natomiast pierwotnie miał się nazywać RS-71 (od Reconessans-Strike, czy jakoś tak), ale nikt nie śmiał poprawiać prezydenta. Gdzieś to wyczytałem jakiś czas temu :)

P.S. Model do klejenia w skali 1:72 ma ok. 45cm długości... Miód!
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
szogun
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: szogun »

Lasti pisze:szczurek a gdzie w wojnie masz finezje?
A fechtunek? ;)

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Sławol pisze: P.S. Model do klejenia w skali 1:72 ma ok. 45cm długości... Miód!
Kupuj i maluj :D
Mnie zawsze podobaly sie dwuplatowce. Zadnej kosmicznej technologii - nakrecasz smiglo i jazda ;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Nie mam czasu :(... I tak na półce leży pełno blisterow, pudełek, nie tylko figurkowych i wciaz dochodza nowe.

No, a tu macie jeszcze wisienkę na deserze - jeden z najbardziej rzeźnickich manewrów, jakie w ogóle można wykonać samolotem (najlepiej to wychodzi MiG-iem 29, bo mało która maszyna zniesie taki opór powietrza i przeciążenia... ;)). Z amerykańskich maszyn chyba jedynie F-22 Raptor może to wytrzymać...

Mówią na to "kaptur kobry"... najlepsze ujęcie zaczyna się od 30 sek. ... Oczywiście dobrze jest być dość wysoko na niebie ;)

http://www.youtube.com/watch?v=I2VUqvg570Y
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Argh! Wcale nie zamknęli żabek!
Uerph.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Zamknęli w nich pieniądze.. cfaniaki :P

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

A już była powszechna panika, już się obywatele wieszać chcieli. A oni tylko taki chwyt szczwany, marketingowy też zresztą, poczynili.
Uerph.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Szczurza Jucha pisze:Argh! Wcale nie zamknęli żabek!
:o
to ktoś się w ogóle dał nabrać?

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

No pewnie. Nawet sobie żyły z tej okazji podciąłem. Niestety nie miałem żyletek, bo gole się mechanyczną golarką, a ołówki temperuję po ludzku, temperówkami, więc pociąłem się kartką A4, to i niewielkie szkody poczyniłem.

Zresztą na dobrą sprawę nigdy w Żabce nie byłem.
Uerph.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1413
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Przecie Żabka to główna baza zaopatrzenia na imprezy! Jakby je zamkneli to by pospolite ruszenie sie zrobilo na zarząd :D

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Phi! Do not underestimate the power of Biedronka! [a w obrębie olsztyńskiego kortowa [miasteczka studenckiego] króluje Rast]
Uerph.

Awatar użytkownika
Shinjitsu
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shinjitsu »

I Zabka i Biedronka oraz czasami Carrefour Express (w miejsce dawnego Alberta) sa niezastapione:-))))))))

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Biedronka jest super, gdyż w erze nanotechnologi, podróży na księżyc i olbrzymich zderzaczy hadronów nie posiadają mistycznej technologi obsługi kart kredytowych :>
Uerph.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

poczęstowałem się czekoladą. O smaku chilli. Szok :O

(pewnie z zabki albo biedronki)

Awatar użytkownika
olo1
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: olo1 »

Nie znacie się.
Lidl rządzi :D

Awatar użytkownika
Napoleon
Wałkarz
Posty: 83
Lokalizacja: Łódź United
Kontakt:

Post autor: Napoleon »

Sławol pisze:Nie mam czasu :(... I tak na półce leży pełno blisterow, pudełek, nie tylko figurkowych i wciaz dochodza nowe.

No, a tu macie jeszcze wisienkę na deserze - jeden z najbardziej rzeźnickich manewrów, jakie w ogóle można wykonać samolotem (najlepiej to wychodzi MiG-iem 29, bo mało która maszyna zniesie taki opór powietrza i przeciążenia... ;)). Z amerykańskich maszyn chyba jedynie F-22 Raptor może to wytrzymać...

Mówią na to "kaptur kobry"... najlepsze ujęcie zaczyna się od 30 sek. ... Oczywiście dobrze jest być dość wysoko na niebie ;)

http://www.youtube.com/watch?v=I2VUqvg570Y
Ślizg na ogon.
Ciekawe. Wydaje mi się że jedynie Su-27 był w stanie to zrobić. Jeżeli to Mig-29 to zdrowo spimpowany ;) Ale bardziej prawdopodne że autorowi filma się samoloty pokićkały. ;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ano ciekawe. I baaaardzo trudne... :)

Su-27 też, są zresztą podobne sylwetkami, tu na filmie na pewno MiG, Su jest bardziej "powyginany" i "wyciągnięty/wydłużony" z przodu, jak żuraw, a MiG jest taki bardziej zwarty i równy ;) Skrzydła się znacznie różnią oraz umiejscowienie wlotów powietrza :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

ODPOWIEDZ